شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

آسانسور چیست؟ آسانسور مناسب برای استفاده ما کدام است؟

آسانسور دستگاهي است دائمي كه براي جابجا کردن افراد با شرايط وسنين مختلف و يا كالا بين طبقات ساختمان. تنها وسيله نقليه اي است كه كنترل آن توسط يك سيستم صورت مي گيرد و مسافر به آن فرمان مي دهد. آسانسور تنها وسيله رفت و آمد ترافيكي است كه مورد استفاده تمامي گروههاي سني قرار ميگيرد و عمومي ترين و محبوبترين وسيله جابجايي عمودي در جهان است.

آسانسور

آسانسور در داخل محيطي نصب مي شود كه از سه قسمت تشكيل شده است:

موتور خانه: محل قرار گيري موتور و گيربكس و تابلو كنترل آسانسور و تابلو برق.

چاه آسانسور: محل نصب ريلها، حركت كابين، وزنه تعادل، سيم بكسل يا سيستم هيدروليك

چاهك: پايين ترين نقطه چاه آسانسور، محل قرار گيري ضربه گيرها، پريز، كليد قطع اضطراري و پايه ضربه گير

انواع آسانسور

آسانسورهای كششي: آسانسوري است كه حركت آن بر اثر اصطكاك بين سيم بكسل وشيار فلكه كشش به هنگام چرخش آن توسط سيستم محركه انجام مي شود.
آسانسورهای هيدروليكي: در اين نوع آسانسور عامل حركت كابين، سيلندر و پيستون هيدروليكي است و ممكن است وزنه سيستم محركه تعادل نيز داشته باشد و معمولا براي سرعتها و ارتفاعهاي كم استفاده مي شود.
آسانسورهای حمل بار و مسافر: آسانسوري است كه براي حمل ونقل كالا طراحي شده است و معمولا حمل ونقل به همراه افراد صورت مي گيرد.

آسانسورهای خدماتي: آسانسوري دائمي است كه براي جابجا كردن كالا بين طبقات ساختمان مي باشد و در طبقات مشخصي عمل مي كند، داراي كابيني است كه ابعاد آن به اشخاص اجازه استفاده را نمي دهد ودر ميان ريلهاي نصب شده عمودي و با حداكثر ۱۵ درجه انحراف حركت مي كند.

آسانسورهاي خودرو بر ساختمانهاي خصوصي: ابعاد كابين اين آسانسورها  براي جابجايي خودروهاي سواري مناسب مي باشد.

در مطالب بعدی فرهنگ استفاده از آسانسور، این وسیله حمل و نقل عمومی را بازگو می کنیم.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس