شما این‌جا هستید
شیشه بری 

لوله بازکنی -

آشنایی با تکنولوژی ساخت انواع شیشه های هوشمند

Rate this post
شیشه های هوشمند را می بضاعت و توان با امداد فرآیند های متعدد شیشه بری در بعدها و طرح ها ی آزادگرده افشان ی دلخواه برش داده و آئرودینامیک در موردها متعدد اکثری نظیر تولید درب و پنجره , ویترین دکان و دکان ها , مکان های امنیتی نظیر موزه و جواهر فروشی و … بهره برد . شیشه های هوشمند در قبال اشعه UV پرتو آلا های خورشید , حرارت و ابن ماما صدا عایق میباشند . از بعضا شیشه های امروزی هوشمند می توانایی برای اکران تصاویر و کلیپ ها هم بهره برد . هزینه ارزان مراقبت این مدل شیشه ها , یک کدام از دیگر از دلایلی است که منجر شده‌است شیشه های هوشمند دوستداران اکثری پیدا نمایند .

شناخت با تکنولوژی ایجاد اشکال شیشه های هوشمند

اشکال شیشه های هوشمند با تکنولوژی فتوکرومیک

شیشه های هوشمند تکنولوژی ساخت شیشه های هوشمند انواع شیشه

در تولید این مدل شیشه های هوشمند ابلونیوس , از تکنولوژی فتوکرومیک ( Photochromic آش بچگان Photochromic ) به کارگیری می شود . آرام رفتن شیشه های هوشمند فتوکرومیک اجله زمانی که در قبال امواج الکترومغناطیس قرار ابوقشه میگیرند , تیره شده و از این طرز اندازه روشنایی عبوری را کاهش میدهند . و بعد از این که تابیدن روشنایی انقطاع شود شیشه ها به صورت اول بر میگردند . غالبا از این مدل تکنولوژی در تولید شیشه عینک ها به کارگیری می شود . همانگونه که متوجه شدید آق مشد شیشه های هوشمند فتوکرومیک را ابو مدرک نمیتوان در حین دلخواه تیره و یا پر‌نور کرد و این فرآیند به طور قلم با تابیدن روشنایی واقعه می افتد .

تکنولوژی ساخت شیشه های هوشمند انواع شیشه شیشه های هوشمند

گونه های شیشه های هوشمند با تکنولوژی مواد ترموکرومیک

این مدل شیشه هوشمند با به کارگیری از تکنولوژی مواد آردلو ترموکرومیک ( Thermochromism ) یا آز گرمارنگی ساخته می شود . آرام جا مواد ترموکرومیک نسبت به گرما اتا کوپاچی حیاتی بوده و اگر دمای محفظه بالا باشد , از ابدوغ از عبور امواج مادون اجرد قرمز رنگ که باعث به ساخت گرما میشوند خودداری کرده و صرفا روشنایی مرئی را عبور میدهند . در فیض در فصل تابستان که دمای هوا بالا میباشد بازدارنده از گرم شدن فضای درون منزل در اثر تابیدن روشنایی خورشید میشوند . و در احضار فرمودن فصل های سرد سال با احمق خواندن عبور دادن امواج مادون آمودن قرمز رنگ به گرم تر شدن محفظه امداد می نماید . شیشه های هوشمند آسمان سای هوشمند با تکنولوژی مواد ترموکرومیک احرار البقول به اسم شیشه کم گسیل ( Low – E ) هم شناخته میشوند .

اشکال شیشه های هوشمند با تکنولوژی مواد ترموکرومیک

اشکال شیشه های هوشمند با تکنولوژی کریستال مایع

شیشه‌ های کریستال مایع ( Polymer Dispersed Liquid crystal ) , یکی‌از اشکال شیشه های هوشمند میباشند که در فرایند ایجاد آنها کریستال مایع فی مابین لایه پلیمر قرار میگیرد . مقدار شفافیت شیشه های مبهوت شونده را می بضاعت و توان صرفا با به کارگیری از یک کلید در دست گرفتن کرد . شیشه ابو ادریس هوشمند کریستال مایع احتایج مداوم آغ بوغوش به جریان برق ندارد و آشور بانیپال در شکل مبهوت شدن هم بضاعت عبور دادن ۸۰ % از روشنایی و در فیض پر‌نور نگه داشتن محفظه را دارا هستند . شیشه هوشمند کلید دار اسم دیگری است که‌این مدل شیشه هوشمند با آن آهسته خوی آن شناخته می شود . آزاده خوی ساماندهی‌ پسماندهای عمرانی

از شیشه های ادراکات هوشمند با تکنولوژی کریستال مایع احصان می توانایی برای تولید بخش های فرنگی ساختمان و همینطور تولید دیوار های داخلی و پنل های پارتیشن داخل ساختمان بهره برد . با استفاده این مدل شیشه در محفظه هایی که احتایج به محاسبه دارا هستند , می توانایی در موردها مایحتاج شیشه را روشن نمود تا مشاهده کرد و در دست گرفتن بر محفظه داشت , و اگر نیاز به مراقبت اطراف فردی است , شیشه ها را مبهوت نمود .

اشکال شیشه های هوشمند با تکنولوژی کریستال مایع

اشکال شیشه های هوشمند با تکنولوژی الکتروکرومیک

مواد به کار رفته در‌این شیشه های هوشمند امروزی , با تغییر و تحول کشف کردن ولتاژ جریان الکتریکی , تغییر و تحول رنگ پیدا می نمایند . در تولید شیشه های هوشمند آمبریون الکتروکرومیک ( Electrochromic ) از اکسید آداب العرب و الفرس اکسید تنگستن و اکسید نیکل ابن دیلم به کارگیری می شود . خاصیت شیمیایی این مواد اجایل با عبور جریان برق آزان تغییر و تحول پیدا کرده و میتواند گرما را منعکس شدن داده یا جذب نماید . به کارگیری از این مدل شیشه های هوشمند میتواند در کاهش مصرف انرژی و در فیض آن کاهش هزینه ها مضاعف اثر گذار باشد .

اگر که ساختمان های آفتاب زرده مسکونی یا تجاری از شیشه های احماق های هوشمند الکتروکرومیک به کارگیری نمایند , دیگر نیازی به به کارگیری از وسایل و امکانات لاکچری برای تعدیل دمای محفظه احتیاجی نخواهند داشت . چون این شیشه ها احدیه در فصول گرم سال حرارت آتش نهاد را جذب کرده و آرک سازۀ فک بالا محفظه را خنک تر می نمایند . طی روز های سرد سال هم با منعکس کردن حرارت , به محفظه گرما میبخشند

استفاده از نخاله های ساختمانی در کفسازی شهری

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس