شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

آلوده ترین نقاط خانه کدامند؟ آنها را با وسواس و دقت تمیز کنیم

اگر از کسانی هستید که سرتان شلوغ است و وقت کم دارید، پس پیدا کردن نقاط کثیف در خانه می تواند کاری دشوار و وقت گیر باشد. اما اگر این نقاط را از قبل بشناسید چه؟ در این مقاله می خواهیم آلوده ترین نقاط خانه تان را به شما معرفی کنم تا زمان تمیز کاری را به حداقل برسانید.

آلوده ترین نقاط خانه

 اطراف سینک ظرفشویی: از آلوده ترین نقاط خانه می باشد

گوشت خام، ماهی خام، آنچه از غذاها باقی مانده، سینک آشپزخانه استخر باکتری ها است. با جوش شیرین این منطقه را بسابید، و سپس با سرکه سفید شستشو بدهید. چند قاشق غذا خوری سرکه را به آب گرم اضافه کنید، و سینک را آب بکشید.

 

دسته یخچال

یکی از آلوده ترین نقاط خانه دسته یخچال است. جرم ها می توانند حداقل دو روز روی دسته یخچال زنده بمانند. مقدار کمی از مایع ظرفشویی را به یک پارچه مرطوب بمالید تا باکتری ها از روی دسته پاک شوند. از سفید کننده و یا دیگر تمیز کننده های مشابه استفاده نکنید، چون ممکن است مواد شیمیایی خطرناک وارد غذاها شود.

 کنترل ها

یکی دیگر از آلوده ترین نقاط خانه کنترل ها هستند.دست همه به کنترل ها می خورد، و از بیشترین مواقع هم هنگام غذا خوردن. با یک پارچه پنبه ای که کمی الکل به آن زده اید کنترل را از باکتری ها تمیز کنید تا دکمه ها نیز آسیبی نبینند. نکته: اگر به هتل می روید حتما از ضدعفونی کننده برای تمیز کردن کنترل استفاده کنید.

شیر آب

صافی و درپوشی که روی شیر آب قرار دارد یکی از مکان های مورد علاقه باکتری ها است. می توانید هر چند ماه یکبار با سرکه سفید این قسمت را از باکتری بشویید و پاک کنید.

کلید چراغ ها

کلید های برق یکی از کثیف ترین نقاط خانه به حساب می آید، چون جرم سنگینی روی آن می نشیند. برای تمیز کردن کلید های برق روی یک پارچه پنبه ای مقداری تمیز کننده همه منظوره اسپری کنید، و یا می توانید از ترکیب سرکه و آب استفاده کنید. به آرامی روی کلید برق را با پارچه تمیز کنید.

یکی دیگر از آلوده ترین نقاط خانه در دستشویی و حمام است و  دیوارهای آن

شاید کسی دوست نداشته باشد راجب به این موضوع فکر کند ولی هر بار که سیفون را می کشید و یا حمام می روید دیوارها نیز از کثیفی بی نصیب نمی مانند. اسپری تمیز کننده همه کاره یا آب اکسیژنه می تواند راه حلی ساده برای این مشکل چندش آور باشد.

تخته برش آشپزخانه

داشتن یک تخته برش تمیز بسیار مهم است، چون غذا را مستقیم روی آن قرار می دهید. استفاده از صابون شاید فقط سطح تخته برش را تمیز کند اما سرکه می تواند خوب آن را ضد عفونی کند. اگر می خواهید تخته عمیقا تمیز شود آن را با کمی جوش شیرین و نمک بسابید.

 اسفنج آشپزخانه

اگر اسفنج آشپزخانه بو می دهد، نشانه این است که تبدیل به پناهگاه باکتری ها شده. اسفنج تر را برای یک دقیقه و نیم داخل مایکروفر قرار دهید تا باکتری ها از بین بروند، و یا می توانید داخل ماشین ظرفشویی قرارش دهید تا شسته شود ( فراموش نکنید که هر چند وقت عوضش کنید ).

دستگیره های اجاق گاز و فر

در حالی که غذا درست می کنید مرتب به دستگیره های اجاق گاز و فر دست می زنید، اما هر چند وقت آنها را تمیز می کنید؟ دستگیره ها را در حالت خاموش قرار دهید و با ترکیب آب و سرکه خوب تمیزشان کنید. برای از بین بردن لکه ها، اجازه دهید سرکه حداقل ۱۰ دقیقه روی دستگیره ها باقی بماند.

صفحه کلید کامپیوتر و موس

صورت خود را لمس می کنید، با صفحه کلید تایپ می کنید و از موس استفاده میکنید، با همان دست ها غذا می خورید، سپس دوباره تایپ می کنید، خودتان دیگر می دانید منظورم چیست. برای تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر، ابتدا از کامپیوتر جدایشان کنید. سپس با ترکیب رقیق آب و الکل آرام دستمال بکشیدش، فقط مواظب باشید آنها را زیادی خیس نکنید.

حمام: پرده حمام

اگر در حمام پرده هم دارید علاوه بر دیوارها باید از کثیفی های آن هم خلاص شوید. پرده پلاستیکی حمام را می توانید با ترکیب آب و سرکه دستمال بکشید. همچنین بهتر است ماهی یکبار این پرده در ماشین لباسشویی بشویید.

 

منبع سایت بدونیم

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس