شما این‌جا هستید
تعمیر داکت اسپلیت سرویس داکت اسپلیت 

لوله بازکنی -

آیا استفاده از سیستم داکت اسپلیت در مقایسه با سایر سیستم‌های تهویه مطبوع مزایا و برتری دارد

Rate this post

استقلال کامل سیستم مطبوع در مقایسه با سیستم های مرکزی فراتر بودن بازده گرمایشی در مقایسه با رادیاتور و گرمایش از کف تقلیل حجم لوله کشی مسی در مقایسه با سیستم داکت اسپلیت و همینطور کاهش حجم لوله کشی آب گرم در مقایسه با رادیاتور , گرمایش از کف , چیلر و مینی چیلر .

کوچکتر شدن داکت تأسیسات در ساختمان , استفاده از شبکه کشی افقی ذیل سقف در مقایسه با کولر آبی .
کوچکتر شدن شبکه های توزیع هوا نسبت به سیستم کولر آبی به دلیل کیفیت مناسب خیس هوای ساخت شده و حجم هوای کمتر .
بها تمام شده سیستم داکت اسپلیت با کویل آب گرم تقریباً یک دوم هزینه تمام شده سیستم های چیلر و مینی چیلر می باشد . بعضا از تفاوت های داکت اسپلیت های جان دار در بازار : در مثال های موجود در بازار کنترل مقطع حرارتی شرایط گرمایش تنها با دقت دور حرفه دستگاه قابل در اختیار گرفتن می باشد . ولی در برخی دستگاه های داکت اسپلیت علاوه بر وجود کنترل دور فن در سرعت , به دلیل طولانی تر شدن شیر سه راهی الکترونیکی در مسیر آب گرم می توان دبی جریان آب محل ورود به کویل را هم در دست گرفتن نمود در‌این حالت علاوه بر مدیر خوبتر بر وضعیت گرمایشی در مصرف انرژی هم صرفه جویی می‌شود .

مقاله ای در مورد داکت اسپیلت

با اعتنا به توسعه روز افزون گرمای سالانه هوا و عدم پاسخ دهی سیستمهای خنک کننده تبخیری نظیر کولر آبی , به کار گیری از سیستمهای برودتی گازی مانند کولر گازی یا داکت اسپیلت , ارتقا پیدا می‌کند لذا شناخت با طریق همت سیستمهای برودتی گازی و شیوه به کارگیری و حفظ آن ها نسبتاً امری واجب است .

درین مقاله می‌خواهیم درباره ی نحوه کارکرد داکت اسپیلت و گونه های خطاها آن و هم شیوه مراقبت از دستگاه داکت اسپیلت و مصرف برق آن توضیحاتی بدهیم امید واریم مورد پسند شما دوستان خوب قرار بگیرد .

دستگاه داکت اسپیلت

نحوه کار دستگاه داکت اسپیلت :

دستگاه داکت اسپیلت همانند کولر گازی اسپیلت دارنده وضعیت گرمایش و موقعیت سرمایش می‌باشد که مکانیزم فعالیت آن در وضعیت سرمایش دقیقا همانند کولر گازی است البته موقعیت گرمایش داکت اسپیلت با وضعیت گرمایش کولر گازی تفاوت دارااست . دستگاه داکت اسپیلت از دو نصیب تشکیل میشود عیوب احتمالی و ایرادات که درکولرهای گازی یا اسپیلیت قابل رویت میباشد

۱ قسمت داخلی که به آن اوپراتور یا این که یونیت داخلی هم می‌گویند ۲ قسمت فرنگی که به آن کندانسور یا این که یونیت فرنگی نیز می گویند .

گرمایش داکت اسپیلت

دستگاه داکت اسپیلت برای گرم کردن محیط از گرمای آب پکیج و یا این که موتورخانه استفاده می‌نماید به همین خاطر است که در شرایط گرمایش مصرف برق خیلی پایینی دارااست .

در موقعیت گرمایش , آب گرم پکیج یا این که موتورخانه از درون کویلی که در محل ورود داکت اسپیلت درنظرگرفته شده عبور مینماید و داکت اسپیلت هوا را از لابلای پره های کویل آب گرم عبور داده تا هوای گرم درون محیط شود . در حقیقت داکت اسپیلت در موقعیت گرمایش تنها بعنوان یک حرفه کار مینماید .

سرمایش داکت اسپیلت :

موقعیت سرمایش داکت اسپیلت همانند کولر گازی فعالیت می‌کند یعنی یک مبرد مدام در درون آن در وضعیت چرخش می باشد بطوری که مبرد ( گاز کولر گازی یا این که داکت اسپیلت ) گرمای باطن اتاق را به خویش جذب کرده و تغییر‌و تحول فاز می دهد و این گرمای جذب شده را در یونیت فرنگی به محیط انتقال می‌دهد و به فاز اول برمیگردد در سود گرمای باطن اناق به محیط خارج منتقل شده و اتاق خنک میشود .

دلایل افزایش مصرف برق داکت اسپیلت

کم شدن گاز داکت اسپیلت
کثیفی کندانسور
کثیفی اوپراتور
ضعیف شدن خازن داکت اسپیلت
نیمسوز شدن کمپرسور داکت اسپیلت ( به‌تدریج اتفاق می افتد )

دستگاه داکت اسپیلت

قسمتهایی از داکت اسپلیت گودمن که بایستی بصورت سالیانه حد اقل یک توشه خدمت و بررسی شوند عبارتند از :

شستشوی فیلترهای داخلی داکت اسپلیت گودمن . رایج ترین سیستم سرمایشی و گرمایشی چیست؟

قدم اولیه سرویس ها بعداز فروش داکت اسپلیت گودمن و خدمت گودمن : نظارت کردن گاز داکت اسپلیت گودمن و شارژ گاز آن در صورت نبود اندازه گاز .

قدم دوم خدمت و سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن : بررسی میزان آمپر مصرفی داکت اسپلیت گودمن که بایستی متناسب با گنجایش سرمایشی و برودتی آن باشد .

قدم سوم خدمت و سرویس ها بعداز فروش داکت اسپلیت گودمن : شستشوی فین های کندانسور داکت اسپلیت گودمن .

قدم چهارم خدمت و سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن : پیکربندی کنترل داکت اسپلیت گودمن در صورت نیاز .

قدم پنجم : رفع ایراد کاهش پرتاب باد داکت اسپلیت Goodman

قدم ششم : کاهش صدای زیاد و آزار دهنده داکت اسپلیت گودمن

قدم هفتم : کاهش مصرف برق داکت اسپلیت گودمن

قدم هشتم خدمت و سرویس ها بعد از فروش داکت اسپلیت گودمن افزایش سوزوسرما دهی داکت اسپلیت گودمن در صورت کاهش سوز و سرما .

قدم نهم : تر و تمیز کردن ترتیب فازهای برق سه فاز داکت اسپلیت گودمن

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس