شما این‌جا هستید
تهران حمل نخاله و حمل مصالح 

لوله بازکنی -

اجرای طرح مدیریت نخاله های ساختمانی کم حجم در ۳ ماهه نخست سال۹۴

Rate this post

قائم منزلت اداره مدیر پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد : طرح رئیس نخاله ساختمانی کم حجم طی چندین ماه اخیر در بعضی از بخش ها شهر به صورت پایلوت در حالا اجرا است .  حمل مصالح تهران

به نقل از خبرگزاری  مهر , حسین جعفری بیان کرد : اکنون روزمره ۴۵ هزار بدن نخاله ساختمانی در تهران ایجاد می شود که جزء آن وابسته به به پروژه های عمرانی شهرداری است و بخش دیگر مرتبط با ساخت و ساز بخش سری و مدنی است .

او بابیان این‌که ساخت نخاله های ساختمانی دوری ناپذیر است تیتر کرد : ترقی و توسعه و گسترش شهر نیازمند ساخت و ساز است و بر این پایه , ساخت نخاله های ساختمانی امری دوری ناپذیر است . زیر این موقعیت , آن چه که واجب است مورد علاقه قرار بگیرد زمینه بازیافت نخاله های ساختمانی و رجوع و برگشت آنان به چرخه اقتصاد مرز و بوم است .

قائم جایگاه اداره مدیر پسماند تصریح کرد : به صورت حتم , برای این حجم از نخاله های ساختمانی می بایست دور اندیشی ویژه ای اندیشیده شود ; چنان چه روز جاری اکثری از کشورهای عالم با بازیافت نخاله های ساختمانی توانستند حجم بالای این دسته از نخاله را جهت دهی و در دست گرفتن نمایند .

جعفری با تاکید بر اقدامات شهرداری تهران به سوی بازیافت نخاله های ساختمانی اظهار‌کرد : شهرداری تهران و به تبع آن , اداره مدیر پسماند اقدامات مناسبی را در سوی سوق دهی و بازیافت نخاله های ساختمانی استارت نموده است . ما طی ماه های اخیر یکسری قراداد با بخش محرمانه امضا کردیم تا نخاله های ساختمانی را وارد فرایند بازیافت کنیم و به اقتصاد مرزو بوم بازگردانیم .

او افزود : اینک , درمناطق متفاوت شهر تهران اعم از آبعلی اماکنی موجود هست که نخاله های ساختمانی با فرایند ای معلوم و حذف مخاطرات در مسیر تکان به صورت درست به آن اماکن انتقال داده می‌شوند . بعداز انتقال نخاله ها به محل , با یاری بخش سری بازیافت نخستین انجام می شود و ما درپی این هستیم تا در آتی ای فراوان نزدیک با امداد و همیاری بخش سری کارخانه هایی که میتوانند نخاله های ساختمانی را کاملاً بازیافت نمایند فعال سازی کنیم . مدیر سازمان محیط زیست شهر تهران : ضرورت مدیریت کامیون های مخصوص حمل نخاله های ساختمانی با وجود توسعه شهری و ساخت و ساز ها احساس می شود

قائم جایگاه اداره مدیر پسماند بابیان این که بهره برداری کارخانه های بازیافت نخاله های ساختمانی نیاز به برهه زمانی دستکم ۱۸ ماهه دارااست , ذکر کرد : با بازیافت نخاله های ساختمانی می‌توانیم از این نخاله ها در قسمت های گوناگون از جمله راهسازی , زیرسازی و چه بسا ایجاد پارکت استعمال کنیم .

جعفری در پایان با اشاره به طرح شهرداری تهران مبتنی بر رئیس نخاله های ساختمانی کم حجم بیان کرد : طرح رئیس نخاله ساختمانی کم حجم طی یکسری ماه اخیر در بعضا از بخش ها شهر به صورت پایلوت در درحال حاضر اجرا است و ما درصدد هستیم تا با رفع نواقص و کاستی ها , طرح را حداکثر تا ۳ ماه در آغاز سال آتی در همگی بخشها شهر عملیاتی کنیم .

بررسی پسماندهای ساختمانی خاک و نخاله

امروزه با ترقی علم ها , تکنولوژی ایجاد و مدیر مواد زائد جامد هم دوچندان دگرگون شده‌است . عدم به کارگیری دوباره از نخاله های ساختمانی خیر فقط بدور ریختن منابع قابل استهسال است , بلکه هدر دادن سرمایه های ملی به حساب آورده می شود . تا به امروز راهکارهای متفاوتی جهت افزایش سعی سیستم بازیافت مواد زائد مطرح شده شده‌است .

عمل های ساختمانی در هر جامعه ای امری دوری ناپذیر بوده و میزان آن ارتباط بی واسطه با موقعیت اقتصادی و اجتماعی آن جامعه داراست , اعم از عمل ساختمانی می شود به کار های تخریبی و ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی اشاره کرد . در اثر این عمل ها بدور ریزهایی ساخت می شود که اصطلاحاً خاک و نخاله با پسماندهای ساختمانی نامیده می شود .

مدیر ضایعات علامتها هشدار دهنده ای را فعال کرده و اخطاری هم به صنعت های می‌دهد . به کار گیری دوباره , بازیافت و کاهش ضایعات تحت عنوان فقط روشی برای بازیافت ضایعات تولید شده هست . در هرصورت این مورد ها اجرایی دارنده فضای بیشتری برای ترقی هست . حمل نخاله ساختمانی در تهران

بازیافت تحت عنوان یکی‌از راهکار ها در به دست کم رساندن ضایعت می‌باشد که دارنده سه مزیت می‌باشد : 1 ) کاهش تقاضا نسبت به منابع نو 2 ) کم شدن مخارج حمل و نقل و ساخت 3 ) به کار گیری از ضایعات ها به نحوی که به بخشها انباشت ضایعات برده نشوند . ضایعات ساختمانی و تخریبی مشتمل بر بتن های تخریب شده ( پی ساختمان , بتن قالبی , ستونها , کف طبقات و غیره ) , خشت و مصالح بنایی , چوب و مصالح دیگر همانند دیوار تخریبی , شیشه , عایق , سقف , سیم , لوله , سنگ و خاک , قسمت های مهمی از ضایعاتهای کلی را تولید می نمایند .

ترقی هر کشوری متعلق به فعالیتهای عمرانی انجام گرفته در آن مرز و بوم است . امروزه با ترقی تکنولوژی و ارتقاء جمعیت , ساخت و سازهای زیادی در سراسر عالم صورت می‌گیرد و برای ساخت ساختمانهای بلند جايگاه خیس یا این که ساختمانهای تازه , با تخریب ساختمانها مواجه هستیم که‌این فعالیتها ضایعاتی را در‌پی خواهد داشت . ضایعات ساختمانی حدود 30 درصد کل پسماندهای جامد و بیش تر از نصف پسماند شهری را به خویش اختصاص میدهد . این آشغال ها دارنده دو نقص‌ اکثر پایین میباشند :

ـ ساخت گرد و غبار و سرو صدا . تأثیر بر حالت فیزیکی و شیمیایی محیط زیست .

ـ اثر بر سیمای بصری محیط و تخریب بخشها ارگانیک و بکر است . صنعت ساخت و ساز یکی‌از مهم‌ترین قسمت های اقتصادی هر جامعه به شمار می‌رود . این صنعت هر ساله حجم عظیمی از مواد ناپخته هر مرزوبوم را مصرف و مقابل میزان متعددی ضایعات ساخت می نماید . یک کدام از اکثر ترین آلاینده های محیط زیست که بخشی از لاینفک معاش بشر محسوب میشوند , مواد زائد ساختمانی است .

اگرچه این گونه آشغال نسبت به آشغال های خانگی خطرها آلودگی کمتری داراست به نوبه خویش , بجهت حجیم بودن , سبب بوجود داخل شدن مشکلات زیست محیطی و مناظر ناپسند میشود . به خواسته دستیابی به یک برنامه مدیریتی درست برای رفع اختلال مواد زاید جامد و بخصوص ضایعات ساختمانی می بایست این مسأله از جنبه های متفاوت مورد بررسی قرار بگیرد .

اعم از مهم ترین مسائلی که می بایست به آن پرداخته شود مسأله اقتصادی بودن بازیافت و به کار گیری دوباره از این مواد و مصالح است .

معرفی بهترین محلهای مناسب برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی و عمرانی در بخش چهاردانگه

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس