شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

از بین بردن و دفع مگس فاضلاب

مگس فاضلاب (مگس چاه یا پشه توالت) حدود ۱٫۵ تا ۵ میلی متر طول دارند و بدن آنها به رنگ خاکستری روشن یا قهوه ایست و بالهای با رنگ روشن تر دارند. بدن و بالها با موهای بلندی پوشیده شده است که ظاهری پرزدار به مگس می دهد. مگس فاضلاب به هنگام استراحت بالهایش به حالت سقف مانند روی بدنش می بندد.
در خانه ها معمولا می توان مگس های بالغ را می توان در حمام و دستشویی، آشپزخانه و یا دیوار زیرزمین دید. مگس های فاضلاب بیشتر در شب فعالیت می کنند، آنها گاز نمی گیرند و بیماری ها را منتقل نمی کنند. آنها از مواد طبیعی و فاضلاب تغذیه می کنند.

 

مگس فاضلاب

 

از بین بردن مکان مناسب تخم گذاری مگس فاضلاب

وقتی که مکان تخم گذاری مگس فاضلاب را پیدا کردید می توانید پروسه از بین بردن کثیفی های درون چاه را که مگس ها تخم های خود را آنجا می  گذارند، شروع کنید.
اول چاه را از بیرون تمیز کنید و بعد ۲ تا ۴ لیتر آب گرم را درون چاه بریزید تا چاه مرطوب شود. بعد از یک برس فلزی مخصوص لوله استفاده کنید و با بالا و پایین بردن برس لوله را تمیز کنید. سپس ژل تمیز کننده لوله را درون چاه بریزید. ژلهای تمیز کننده چاه برای از بین بردن مواد طبیعی یا ارگانیک موجود در چاه طراحی شده اند. برخی می گویند به جای ژلهای تمیز کننده می توان از آب جوش و سفید کننده استفاده کرد ولی این روش در مقابل مگس فاضلاب جواب نمی دهد زیرا لارو این حشرات می توانند در برابر دمای بالا مقاوم باشند. بعد از گذشت چند ساعت درون چاه را مقدار زیادی آب بریزید.

 از بین بردن مگس فاضلاب بالغ

بعد از از بین بردن تخم ها و لارو مگس فاضلاب فقط مگس های بالغ می مانند و از آنجائیکه آنها دیگری جایی برای تخم گذاری ندارند پس از مرگ آنها مشکل شما به طور کامل برطرف خواهد شد.

راه های از بین بردن مگس فاضلاب

۱٫ استفاده از اسپری های شیمیایی: با استفاده از اسپری های حشره کش می توان مگس های فاضلاب را از بین برد ولی از آنجائیکه این مواد سمی هستند نمی توان آنها را در مکان هایی مثل آشپزخانه استفاده کرد.
۲٫ استفاده از مگس کش: از آنجایی که این حشرات اغلب بر روی دیوارها می نشینند و در حال استراحت هستند از بین بردن آنها به صورت دستی با یک مگس کش کار آسانی است.
۳٫ استفاده از اسپری آب و صابون: صابون و یا مایع ظرف شویی حاوی براکس هستند که این ماده خاصیت از بین بردن حشرات را داراست. می توان با مخلوط کردن ۵ تا ۷ قطره مایع ظرف شویی و ۲ پیمانه آب گرم و اسپری کردن این محلول روی حشرات آنها را از بین برد.
۳٫ برای مگس فاضلاب تله بگذازید: این روش برای مکان هایی مثل آشپزخانه مفید است. درون یک ظرف به مقدار مساوی شکر، آب و سرکه سفید بریزید. ۵ تا ۱۰ قطره مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید و ظرف را در طول شب کنار سینک ظرف شویی قرار دهید. رایحه این محلول مگس فاضلاب را به خود جذب کرده و آنها به محض اینکه روی محلول فرود بیایند غرق شده و فورا از بین می روند.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس