شما این‌جا هستید
چاه بازکنی 

لوله بازکنی -

اصول تخلیه چاه فاضلاب

Rate this post

تخلیه چاه فاضلاب اعم از مهم ترین عملیات های مرتبط با چاه است که می بایست با توجه و تخصص زیاد صورت بپذیرد تا نیز چاه به صحت تخلیه شود و نیز مشکلی بوجود نیاید . برای انجام صحیح تخلیه چاه بایستی به نکات اصلی تخلیه چاه توجه کرد و همینطور اصول تخلیه چا را رعایت کرد تا مشکلی متوجه ساکنین و کارگران تخلیه چاه وجود نداشته باشد . به کار گیری از تانکرهای مکنده فاضلاب در شرکت ها دارای اعتبار تخلیه چاه می توان عملیات تخلیه چاه را سرعت بخشد و عمل را در کمترین زمان به پایان برساند . چاه بازکن نصب و تعمیر فلاش تانک الهیه شمال تهران فوری

تخلیه چاه فوری

چاه فاضلاب از پس مدتی سرریز می شود و نیاز به تخلیه چاه خواهد داشت . برای تخلیه چاه بایستی از شرکت ها تخلیه چاه خواست تا برای تخلیه چاه ساختمان مبادرت نمایند . در صورتیکه تخلیه چاه توسط تانکر مکنده منحصر تخلیه چاه صورت گیرد هیچ نگرانی برای صاحب و مالک ساختمان وجود نخواهد داشت . چون با به کار گیری از تانکرهای مکنده به راحتی می توان چاه را در کمترین زمان و با سرعت تخلیه کرد . همینطور به کار گیری از پمپهای مکنده و ساکشن منحصر به فرد تخلیه چاه هم عملیات تخلیه چاه را با گاز به پایان میرسانند .

بعضی از اصول تخلیه چاه

تخلیه چاه هم نظیر دیگر شغل های تخصصی اصول و فنونی داراست . یک کدام از نکات دارای اهمیت تخلیه چاه به کارگیری از نیروهای چابکدست و تخصص دارد . نیرو زبده می توان عملیات تخلیه چاه را با سرعت انجام دهد و کمترین خلل را در فعالیت به‌وجود بیاورد . دیگر نکته قابل توجه در تخلیه چاه به کارگیری از ابزارهای منحصربه‌فرد و توسعه یافته در تخلیه چاه است . تخلیه چاه مکانیزه با‌گاز و توجه قابل اجرا است و در کمترین زمان به پایان میرسد . در هر دو نکته ی تخلیه چاه رعایت نکات ایمنی و فنی عمل اعم از الزامات تخلیه چاه است و هر کمپانی تخلیه چاهی بایستی به آن نکات اعتنا و توجه داشته باشد .

موسسه ها تخلیه چاه دارای اعتبار

در تهران شرکت های تخلیه چاه اکثری وجود دارا هستند که بعضی از آن‌ها دارای اعتبار و بعضا دیگر غیرمجاز می باشند و فعالیت تخلیه چاه را به صدق انجام نمی دهند . شرکت های غیرمجاز در تخلیه چاه فعالیت را ناقص و یا این که خطا انجام می دهند و شاید در هنگام انجام فعالیت خطراتی را هم بوجود بیاورند . شرکت ها مجاز تخلیه چاه با به کارگیری از نیروهای متبحر و تخصص در عمل تخلیه چاه عملیات را انجام می دهند و همینطور فعالیت خویش را با به کار گیری دستگاه های منحصر تخلیه چاه به پایان میرسانند . شرکت ها دارای اعتبار تخلیه چاه مکانیزه را با استعمال از ابزارهای توسعه یافته انجام می دهند . تخلیه چاه فوری و مکانیزه , تخلیه چاه ماهر به وسیله نیروی کارآزموده , تخلیه چاه با تانکر قریه هزار لیتری و تانکر مکنده فاضلاب , استعمال از پمپ ساکشن در تخلیه چاه .

روزنه بازدید در سیستم فاضلاب چیست؟

روزنه بازدید فاضلاب دریچه‌ای است که هنگام گرفتگی لوله فاضلاب , سیفون , زانویی و دیگر اتصالات لوله فاضلاب برای رفع گرفتگی و نظافت کردن فارغ از نیاز به تخریب ساختمان مورد به کار گیری قرار می گیرد . در هر سیستم فاضلابی بایستی به میزان کافی روزنه بازدید در پاین‌ترین نقطه هر لوله فاضلاب قائم , در رمز زانو سه‌راهه‌ها موقع اتصال یک لوله فرعی به لوله حیاتی دیگر , در هر تغییر تحول مسیر و بالاخره در لوله اساسی فاضلاب ساختمان که از دیوار فرنگی عبور میکند نصب نمود . لوله بازکنی و تخلیه چاه مولوی جنوب تهران شبانه روزی

معمولا روزنه بازدید بوسیله وصاله سه راهه y صورت در مسیر لوله فاضلاب قرار می گیرد . برای لوله‌های فاضلاب با قطر کمتر از 4 اینچ , لوله منتهی به روزنه بازدید فاضلاب بایستی برابر با قطر لوله فاضلاب باشد و برای لوله فاضلاب با قطر بیشتر از 4 اینچ , قطر لوله منتهی به روزنه بازدید می بایست دستکم 4 اینچ باشد . برای لوله‌های فاضلاب پایین زمینی با قطر بیشتر از 10 اینچ بایستی یک شکاف بشر رو ( منهول ) با زانویی 90 مرتبه در فواصل حداکثر 150 فوت نصب شود . دهانه روزنه می بایست حدود 2 اینچ فراتر از کف قرار گیرد تا فرمان پاک کردن لوله‌های فاضلاب به راحتی و سهولت صورت پذیرد . برای لوله‌های فاضلاب افقی به قطر 4 اینچ یا این که کمتر , در هر 50 فوت و برای لوله‌های فاضلاب با قطر بیش‌تر در هر 100 فوت بایستی یک روزنه بازدید نصب شود . دهانه روزنه بازدید فاضلاب به وسیله درپوش بسته میشود .

الف ) به مراد بازدید و رفع گرفتگی احتمالی لوله‌های فاضلاب می بایست در نقاط پایین روزنه بازدید فاضلاب نصب شود :

– پایین‌ترین نصیب لوله قائم فاضلاب , گذشته از زانوی زیر لوله فاضلاب
– بالاترین نقطه هر شاخه انشعاب افقی
– محل تغییر‌و تحول امتداد لوله‌های افقی فاضلاب , در شرایطی‌که كه زاویه تغییر‌و تحول جهت لوله بیش تر از 45 سکو باشد
– در نقاطی روی لوله قائم فاضلاب كه برای تست با آب روزنه دسترسی حتمی است
– روی لوله افقی کلیدی فاضلاب , حداكثر به مسافت 30 متر از یكدیگر
– در خروجی لوله کلیدی افقی , فورا پس از خروج از ساختمان .

ب ) میزان روزنه بازدید فاضلاب

– روی لوله كشی فاضلاب , تا قطر 4 اینچ , روزنه بازدید فاضلاب بایستی برابر با قطر لوله فاضلاب باشد .
– در لوله كشی فاضلاب با قطر بیش تر از 100 میلی متر , میزان روزنه بازدید می بایست 100 میلی متر باشد .
– در لوله كشی افقی فاضلاب دارای اهمیت ساختمان با قطر بیش تر از 8 اینچ , برای بازدید می بایست بشر رو ( منهول ) نصب شود . درپوش بشر رو ( منهول ) می بایست در محل خویش قرار گیرد . چاه بازکنی رفتگر

پ ) نصب روزنه بازدید

– روزنه بازدید فاضلاب بایستی به نوعی نصب شود كه دسترسی به آن سهل وآسان باشد و به سهولت بتوان از آن نقطه با صادر کردن فنر و ابزار دیگر , گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف كرد .
– روزنه بازدید نصب شده روی لوله فاضلاب می بایست با واشر مطلوب و پیچ و مهره كاملاً آب بند و گازبند شود تا فاضلاب و گاز فاضلاب از آن نقطه به درون ساختمان نشت نكند .
​ – مسافت روزنه بازدید فاضلاب از دیوار مقابلش بایستی دست‌کم 45 سانتی متر باشد .
– در صورتیکه لوله افقی یا این که قائم فاضلاب در اجزای ساختمان دفن شود , دسترسی به روزنه بازدید می بایست با نصب یک روزنه كه تا تراز تمام شده كف یا این که دیوار ادامه داراست , امكان پذیر شود .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس