شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

انتخاب فلاش تانک؛ کدام فلاش تانک میتواند بهترین انتخاب باشد؟

فلاش تانک که در گذشته بیشترین مورد استفاده در توالتهای فرنگی را دشت، بخاطر استفاده ساده تر و تمیزتر، در توالتهای ایرانی و تخت نیز جایگاه خوبی بدست آورده است.

فلاش تانک

عملکرد و ساختار فلاش تانک

فلاش تانکها از یک منبع ذخیره آب و لوله ای جهت انتقال این آب به کاسه توالت تشکیل شده است.عملکرد فلاش تانکها به اینگونه است که با کشیدن زنجیر آنها و یا فشار دکمه تخلیه آب، دریچه نگهدارنده آب حرکت کرده و آب با فشار تخلیه میگردد.

فلاش تانک دو مخزنه

در فلاش تانکهای دو مخزنه، منبع آب به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم شده است و بنا به فراخور استفاده از یکی ازین دو منبع استفاده میشود.بدین ترتیب در هر بار استفاده حجم زیادی از آب شربی که قرار بود به فاضلاب تبدیل شود امکان صرفه جویی دارد.صرفه جویی آب فلاش تانک دو مخزنه یا دوزمانه چیزی در حدود ۵۰ درصد می باشد که میزان قابل توجهی است.

فلاش تانک اتوماتیک

در فلاش تانکهای اتوماتیک عملکرد به این صورت است که با باز شدن درب دستشویی دریچه تخلیه عمل میکند. حجم آب مصرفی در هر بار ثابت و مقدار مشخصی است و علت ساخت این مدل، نظافت بیشتر و بهتر سرویس بهداشتی است.

فلاش تانک توکار

این نوع از فلاش تانکها مناسب برای مکانهای عمومی و اداری یا ارگانهاست.مخزن این مدل داخل دیوار نصب میشود که علاوه بر زیبایی، فضای کمی را نیز اشغال میکند.دکمه تخلیه این فلاش تانک نیز بر روی دیوار نصب میگردد.

نکته مهم: نکته بسیار مهمی که هنگام انتخاب و خرید باید مد نظر قرار گیرد حجم آب مصرفی آنهاست است. یک پنجم آب مصرفی صرف نظافت شخصی و چهار پنجم دیگر تبدیل به فاضلاب میگردد.پس در نظر داشته باشیم استفاده از یک مدل غیر استاندارد، علاوه بر تحمیل هزینه های مصرفی بالا چقدر آب این نعمت گران قدر خدادادی را به هدر میدهیم.

 

 

 

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس