شما این‌جا هستید
نصب شیرآلات و لوله کشی 

لوله بازکنی -

انواع اتصالات در لوله کشی

Rate this post

یکی‌از مهمترین بخش‌های سیستم لوله‌کشی , مشاجره آب‌بندی و عدم نشتی هست . معمولاً سیستم‌های لوله‌کشی در ذیل کار قرار میگیرند و دسترسی و بازدید از آن ها ممکن نیست ; به همین بهانه درصورتی‌که نشتی در اتصالات چهره دهد , نیاز به‌صرف وقت و هزینه ی گزاف داراست . نصب شیرآلات

اتصالات در سیستم‌های لوله‌کشی گوناگون بر طبق کاربرد و متاع لوله و اتصال به‌صورت‌های متعدد می باشند .

درین مقاله به بررسی اجمالی گونه های اتصالات در سیستم‌های لوله‌کشی متفاوت میپردازیم . خدمات کندن چاه اندیشه کرج

اتصالات جوشی :

در لوله‌کشی با لوله‌های سیاه ( فولادی ) که ازجمله مصارف آنها می‌توان به گازرسانی , تهویه مطبوع , اطفای آتش و موتورخانه اشاره نمود کلیهٔ اتصالات مبنی بر استاندارد یک یا این که دو پاس جوش داده میشوند .

اتصالات اتویی :

در لوله‌های پلی‌پروپیلن ( تک لایه ) لوله و اتصال به وسیله دستگاهی که به اتوی لوله آوازه داراست گرم شده و به‌صورت سطحی ذوب می گردند , بعد از فک دستگاه خارج‌شده در نیز قرار می گیرند و بدین صورت به نیز جوش داده میشوند .

اتصال پرسی :

در لوله‌های 5 لایه ( تلفیقی ) , همان‌طور که در مقالهٔ لوله‌کشی با لوله‌های 5 لایه توضیح داده شد , لوله درون اتصال واردشده و بوسیله فک پرس به نیز پرس می شوند .

اتصال مهره‌ماسوره‌ای ( کوپلینگی ) :

این اتصال در لوله‌های تلفیقی و همینطور لوله‌های پلی‌اتیلن که برای مصارف آبرسانی به کار گیری می گردند کاربرد داراست , به‌این صورت که به‌واسطهٔ بستن مهره بر روی اتصال لوله به‌صورت آب‌بند وارد اتصال می شود .

جوش سربه‌سر :

این مدل از اتصال در لوله‌کشی پلی‌اتیلن که برای مصارف انتقال فاضلاب به کار گیری می گردد کاربرد داشته , لوله و اتصال بوسیله دستگاهی که به راکت آوازه داراست در بخش حاشیه گرم شده , ذوب می شوند و با تماس با یکدیگر به‌صورت خطی جوش داده میشوند .

اتصال رزوه‌ای :

در‌این اتصال که خاص لوله‌های گالوانیزه و یا این که اتصالات فیتینگی می باشد , بدنهٔ لوله به وسیله دستگاهی به عنوان حدیده رزوه شده و با به کار گیری از آچار لوله گیر و گیره و به کارگیری از اشکال نوارتفلون یا این که تفلون مایع و یا این که خمیر و کنف , لوله درون اتصال فرو رفته و آب‌بند می گردد . لوله بازکنی توالت فرنگی بزرگمهر اصفهان

اتصال فلنجی :

این گونه از اتصال که معمولاً در سایزهای بالای دو اینچ کاربرد داراست به‌این صورت است که لوله بوسیله جوش , جوش سربه‌سر و یا این که رزوه مبتنی بر مدل لوله , به قطعه‌ای به عنوان فلنج متصل می گردد , دوتا فلنج با فی مابین داشتن یک واشر به‌وسیله ی پیچ و مهره به یکدیگر بسته خواهند شد , مزیت این اتصال امکان به کارگیری در سایزهای بالا بوده و همینطور اتصال فارغ از تخریب جزو لوله‌کشی قابل جدا شدن میباشد , ولی در بقیه اشکال اتصال برای این مراد از گونه های مهره‌ماسوره به کار گیری می گردد .

اتصال پوشفیت :

این اتصال همان‌گونه که در مقاله ی اجرای پوشفیت به‌صورت بی نقص توضیح داده شد , از یک سوکت و اورینگ تشکیل می گردد , با آمدن لوله به سوکت همان‌گونه که از اسم اتصال برمی‌آید اتصال آب‌بند خواهد بود . کاربرد این گونه اتصال در انتقال فاضلاب میباشد .

اتصالات چسبی :

این گونه از اتصالات به سه صورت فشار توانمند و فشار میانگین و فشار ضعیف بر طبق محصول لوله و اتصال قابل‌تصور می باشند , رزین یا این که چسب بدنهٔ داخلی اتصال و بدنه ی فرنگی لوله را به یکدیگر جوش میدهد .

گونه های متفاوت لوله های فاضلاب

درود می کنم سرویس دوستان عزیز و ملازمان تعمیرکار آنلاین . روز جاری با بررسی گونه های لوله های فاضلاب ساختمانی در خدمتتون هستیم . حتما شما نیز تو ساختمون های در اکنون ساخت یا این که مرمت , لوله های کلفت جان دار تو کف خدمت های بهداشتی و آشپزخونه ها رو دیدین . صحیح حدس زدین این لوله ها فاضلاب می‌باشند که بصورت یک کانال درختی از قسمت های متفاوت ساختمان آغاز شده و در غایت به کانال فاضلاب شهری یا این که چاه فاضلاب ختم میرسند . برای تکان آب درون لوله فاضلاب هیچ نیروی پیشرانه ای بجز شیب جانور در مسیر لوله وجود نداره و این یعنی این که , رعایت شیب مطلوب برای لوله های فاضلابی یه فرمان اساسی محسوب میشه . بریم راز اصل مقاله .

حتما توجه کردین که لوله های فاضلاب با دقت به عصر هنگامی ساختشون گونه های مختلفی ندارد , از لوله های فلزی تا لوله های پلیمری تو ساختمون های مملکت عزیزمون مصرف شده . روز جاری قصد داریم داده ها مختصری از اشکال متفاوت این لوله ها و کاربرد هر کدوم خدمتتون ارائه بدیم .

گونه های متفاوت لوله های مورد به کارگیری در کانال فاضلاب دربرگیرنده , لوله های چدنی , سیمانی , پلیمری , گالوانیزه و آزبستی می‌باشند که کلیه این لوله ها با دقت به‌وجود مواد خورنده در فاضلاب می بایست در قبال خوردگی مقاومت خیر داشته باشند . در پی با معرفی گونه های این لوله ها همراه ما باشید :

لوله های چدنی

این لوله ها بیشتر در ساختمان های یک‌سری ده سال قبلی کاربرد داشته و امروزه عموما مورد به کارگیری گسترده قرار نمیگیره . تمام خطوط فاضلاب درین روش فلزی می‌باشد و قطعات ظخیم و سنگین وزن لوله های چدنی با اتصالات خاصی به همدیگه می چسبند . اتصالات زانویی و سه راه و روش درین سیستم , ابتدا با کوبیدن کنف عایق بندی و درپی با سرازیرشد سرب داغ طاقت فرسا و سفت میشوند . چاه بازکنی شهیدعراقی

گهگاه تو تعمیرات ساختمان های سابق نیاز به تصحیح این کانال وجود داره , البته با دقت به کیمیا بودن مصالح اون و همین طور تعداد کم تعمیرکارای این قضیه , مخارج این سیستم عموما بالا میره . مزیت هایی که منجر می شد مهندسان دیر باز سراغ این سیستم برن دربرگیرنده :

این لوله ها مشقت و مقاومت بالایی دارا هستند و بسادگی در گیر شکستگی و شکاف شدگی نمیشن . این لوله ها براحتی در قسمت های گوناگون ساختمان بکار میرن و نگرانی از نگاه بارهای وارده به اونها وجود نداره .
تراز داخلی این لوله ها در تمام ارتفاع لوله با محلول قطران و قیر داغ پوشانده شده که یک لایه نسبتا مطلوب نگهدارنده در قبال خوردگی در باطن لوله تولید میکنه .
جزئیات اتصالات این گونه لوله تلاش خیر و خوبی در مورد آب بندی داره و بسادگی مبتلا نشتی نمیشه .
تنوع اتصالات این لوله زیاده و پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان میتونه باشه .
از معایب این لوله نیز میشه به هزینه بالای مصالح و حقوق برای اجرای این کانال و هم مراحل اجرایی دشوار و طولانی اون اشاره نمود .

لوله های گالوانیزه

این لوله ها از فولاد قابل انعطاف درست شده گردیده اند و برای حفاظت از فولاد در قبال مواد خورنده , تراز داخلی و فرنگی لوله با لایه ای از روی و قلع پوشانده شده

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس