شما این‌جا هستید
آموزش لوله بازکنی 

لوله بازکنی -

باز کردن راه فاضلاب؛ رفع گرفتگی های جزئی بدون نیاز به تماس با لوله بازکن

گرفتگی راه فاضلاب یکی از مشکلاتی است که اکثرا دچار آن شده ایم. بیشتر مواقع راه آب ظرفشویی یا دستشویی به مرور گرفته میشود و آب به خوبی عبور نمی کند. این اشکال مخصوصا در منازل قدیمی ساز بیشتر به چشم میخورد.

راه فاضلاب

و هر از گاهی باید به سیفون تلمبه بزنیم یا از مواد باز کننده لوله مثل چانته یا محلول های اسیدی استفاده کنیم تا راه آب باز شود. اما اشکال اینجاست که استفاده از این مواد خود باعث دردسر است. چون محلول های اسیدی و چانته یا همون سود سوزآور جدار لوله ها را به اصطلاح میخورند. کافیه لوله آب راه فاضلاب کمی کهنه باشد یا دچار پوسیدگی کمی باشد تا با ریختن این مواد لوله سوراخ شده و فاجعه به بار بیاید!

روش ساده ای برای بازکردن راه فاضلاب

ساده ترین و مطمئن ترین و بی خطرترین راه در منزل، استفاده از پودر رخت شویی هست. روش کار به این صورت است که آب داغ را کمی باز کرده تا وارد راه فاضلاب شود، بعد نصف قوطی پودر رختشویی مخصوص دست یا همان تاید را در چاهک ریخته و مجددا آب داغ را باز میکنیم.الباقی پودر را هم در ادامه همراه با آب داغ به داخل چاهک میریزیم.

میبینید که چقدر سریع راه فاضلاب باز میشود. در بعضی از گرفتگی های راه فاضلاب بجای پودر دست از شامپو هم میتوان استفاده کرد.
دلیل گرفتگی راه فاضلاب جمع شدن مو در داخل لوله، سیفون و جرم گرفتن آنهاست که مانع از عبور آب می شود. معمولا جرم چربی دور موها گرفته میشود و پودر رختشویی یا شامپو باعث حل شدن جرم و رها شدن موها شده و راه فاضلاب باز میشود. . این کار را سود سوزآور یا چانته هم انجام میدهند که خورنده چربی هستند. اما متاسفانه این مواد به لوله های راه فاضلاب و سیفون ها مخصوصا در ساختمانهای قدیمی که اغلب از جنس چدن هستند و نه از پلاستیک، آسیب می زنند و باعث پوسیدگی و سوراخ شدنشان می شوند.

این روش برای گرفتگی های معمولی لوله ها کاربرد دارد نه گرفتگی های شدید که حتی یک قطره آب هم رد نمی شود. در موارد حاد حتما باید از یه لوله بازکن متخصص کمک گرفت.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس