شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

بوی یخچال از چیست؟ چه کنیم تا از بوی بد یخچال در امان بمانیم؟

یکی از مشکلات متداول در یخچال هایی که کمتر مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند، ایجاد بوی یخچال است که می تواند تمامی مواد غذای یخچال را تحت تاثیر قرار دهد، پس به عنوان اولین راه جلوگیری از این اتفاق باید در ظروف غذاها را در یخچال باز نگذارید. همچنین هرگونه لکه و یا ذره غذای باقیمانده داخل یخچال را بلافاصله تمیز کنید.

 

بوی یخچال

بعضی از قطعات پلاستیکی داخل یخچال به سادگی با مواد غذایی رنگی لک شده و به سادگی بوی مواد را به خود می گیرند. پس بهتر است این مواد را به خوبی بسته بندی کنید و مواد رو به خراب شدن را هر چه زودتر از یخچال خارج کنید.

برای رفع بوی یخچال می توانید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:

۱- مناسب ترین وسیله برای این كار محلول جوش شیرین و آب گرم است به این صورت که محلول جوش شیرین ( ۲ قاشق) و آب (۱ لیتر ) را تهیه کنید  و آن را با اسفنج به تمام قسمت های یخچال بكشید از جمله طبقه های یخچال و جا یخی ها و كشوهای میوه را تمیز كنید و لاستیك درون یخچال را نیز پاک كنید و با اسفنج مرطوب دیگری همراه با آب و پودر رختشویی تمیز كنید و با حوله ای نرم خشك كنید.

۲- راه دیگر برای رفع بوی یخچال این است که مقداری زغال را نیم کوب کنید، در کیسه پارچه‌ای نازکی بریزید و در یخچال به خصوص طبقات بالای آن بگذارید. هر چند وقت یک بار کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود و دوباره قدرت بوگیری داشته باشد.

۳- مقداری سركه داغ داخل یخچال بگذارید تا بوی بوی یخچال از میان برود، لازم است كه ابتدا یخچال را خاموش كنید.

۴- اگر مقداری وانیل را به پنبه ای آغشته كنید و در درون یخچال بگذارید نیز بوی دلپذیری در یخچال ایجاد خواهد كرد.

 

منبع سایت تبیان

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس