شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

تعویض سینک ظرفشویی؛ آموزش مرحله ای تعویض سینک ظرفشویی

احتمالا برایتان پیش آمده است که به علت نارضایتی از عمق سینک ظرفشویی خود و یا نیاز به داشتن یک سینک دو لگنه و شاید بخاطر زنگ زدگی سینک قدیمیتان،  تمایل به تعویض سینک ظرفشویی خود داشته باشید.

تعویض سینک ظرفشویی

مرحله اول تعویض سینک ظرفشویی: انتخاب و خرید سینک جدید

پیش از اقدام به هر کاری ابتدا ابعاد و شکل سینک ظرفشویی قدیمی خود را به دقت یادداشت نمائید و سپس برای خرید سینک جدید به بازار بروید. به دقت خواسته های خود را به فروشندگان بگوئید تا متناسب ترین مدل با نیازهای شما را معرفی کنند. حتما دقت داشته باشید که از برندهای معتبر و گارانتی دار خرید کنید.

دقت کنید که سینک جدید زدگی، پارگی و یا سوراخ نداشته باشد. اگر نمی خواهید بعد از تعویض سینک ظرفشویی اطراف آن آب جمع شود بهتر است از سینکهای روکار انتخاب نمائید. سینکهای توکار نیاز به برش بر روی صفحه ی کابینت شما دارد. پس اگر پیش از این سینک روکار داشته اید می بایست سینک جدید شما نیز روکار باشد. (بهتر است بدانید سینکهای توکار بجز زیبایی نسبی، ارجحیت دیگری بر سینکهای روکار ندارند.)

مورد دیگری که در خرید سینک اهمیت دارد، همراه داشتن سیفون زیر آب مخصوص به آن است. سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک به فاضلاب هدایت می کند، به دلیل اینکه سینکها ابعاد مختلف و نیز خروجی های آب گوناگونی دارند، نیازمند سیفون و زیرآب مخصوص به خود می باشند. پس حتما این مورد را از فروشنده بخواهید تا مرحله آب بندی در تعویض سینک ظرفشویی با موفقیت انجام شود.

مرحله دوم تعویض سینک ظرفشویی: جدا کردن شیر آب

دقت فرمایید که قبل از جدا کردن و تعویض سینک ظرفشویی قدیمی چنانچه شیر آب بر روی آن نصب شده است ابتدا باید شیر را جدا نمائید. برای این کار شیر آبی که در زیر سینک ظرفشویی وجود دارد را ببندید. سپس شلنگی که به شیر ظرفشویی بسته شده است را از زیر آن باز نمائید.
بعد از آن مهره هایی که شیر را به سینک ظرفشویی متصل کرده است باز نمائید. حالا می توانید شیر را از بالا بیرون بکشید. دقت داشته باشید که مهره ها و واشر این شیر را در کیسه ای قرار دهید تا برای نصب مجدد آن به مشکلی بر نخورید.

مرحله سوم تعویض سینک ظرفشویی: باز نمودن سیفون و زیر آب ظرفشویی

سیفون ظرفشویی شامل قطعاتی پلاستیکی است که آب را از زیر سینک به فاضلاب هدایت می کند. بسته به نوع سینک شما، انواع مختلفی دارد.

ابتدا با استفاده از پیچ گوشتی دو سو از بالای سینک قطعه فلزی که در بخش خروجی آب سینک نصب شده است را باز کنید. سپس کافی است که قسمت خرطومی شکلی که داخل دیوار رفته است را از آن بیرون بکشید تا این مرحله از تعویض سینک ظرفشویی را تمام کرده باشید.

مرحله چهارم تعویض سینک ظرفشویی: جدا کردن و تعویض سینک ظرفشویی قدیمی با جدید

در این مرحله می بایست سینک قدیمی خود را جدا کنید. برای این کار نیاز دارید همه ی اطراف سینک را ببینید و هرگونه اتصال را باز کنید. بسیاری از سینکها از زیر به کابینت متصل می شوند، برخی نیز برای محکم کاری بیشتر از بالا نیز به دیوار پیچ می شوند. بعد از باز کردن اتصالات با کاردک زیر سینک را از کابینت جدا نمائید. این قسمت با چسب سیلیکون (چسب آکواریوم) به کابینت زیرین خود متصل شده است.
همه ی اطراف سینک را ببینید و هرگونه اتصال را باز کنید تا بتوانید سینک را جدا کنید

مرحله پنجم تعویض سینک ظرفشویی: تمیز کاری محل نصب

برای اینکه بتوانید سینک جدید را به خوبی با چسب سیلیکون بچسبانید نیاز دارید که محل نصب را پاکسازی نمائید.

مرحله ششم تعویض سینک ظرفشویی: چسب کاری قسمتهای اتصال

در این مرحله می بایست با چسب سیلیکون به خوبی قسمتهایی که قرار است سینک بر روی آن سوار شود را چسب کاری نمائید. چسب را به صورت نواری نسبتا ضخیم بر روی سطح کابینت بریزید.
قسمتهایی که قرار است سینک بر روی آن سوار شود را چسب کاری نمائید

مرحله هفتم تعویض سینک ظرفشویی: قرار دادن سینک در محل نصب

نوبتی هم که باشد نوبت تعویض سینک ظرفشویی جدید و قرار دادن آن روی محل نصب است. خوب است که کمی سینک را در جای خود فشار دهید تا به خوبی بر روی کار سوار شود و چسب به خوبی فضای میانی را پر نماید.
سینک ظرفشویی یا سینک دستشویی جدید را بر روی محل نصب قرار دهید و سینک را در جای خود فشار دهید تا روی کار سوار شود.

مرحله هشتم تعویض سینک ظرفشویی: بستن شیر و سیفون زیرآب

طبق مراحلی که شیر آب را از سینک قدیمی باز کرده بودید می توانید آن را به سینک جدید متصل نمائید. در مورد سیفون زیر آب نیز طبق نقشه ای که همراه سیفون جدید به شما تحویل داده اند قطعات را مونتاژ کنید و به سینک متصل نمائید.

در این مرحله شیر آب را باز نموده و نحوه خروج آب را آزمایش نمائید. در صورت وجود هر گونه چکه ای سعی در محکم تر نمودن اتصالات داشته باشید. توجه داشته باشید آب بندی سیفون زیر آب تماما از طریق واشرهای آن انجام می شود و نیازی به استفاده از نوار تفلون نمی باشد و در این مورد بر خلاف تصور برخی از افراد، تفلون می تواند در آب بندی اشکال نیز ایجاد کند.

کار تعویض سینک ظرفشویی در اینجا تمام است.از سینک جدید لذت ببرید.

 

منبع بیتوته beytoote[dot]com

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس