شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

۵ مرحله برای تمیز کردن توالت فرنگی

تمیز کردن توالت فرنگی و خوشبو نگه داشتن محیط آن بخشی مهم از نظافت هر خانه می باشد.  توالت های فرنگی در خانه های ایرانی فراگیر شده اند و لازم است که طرز تمیز کردن این توالت ها را بدانیم. در ادامه با آموزش تمیز کردن توالت فرنگی همراه ما باشید.

تمیز کردن توالت فرنگی

مراحل تمیز کردن توالت فرنگی

۱- آماده سازی وسایل و مواد لازم برای تمیز کردن توالت فرنگی

برای تمیز کردن توالت فرنگی به یک جفت دستکش، برس دستشویی، اسفنج، تمیز کننده کاسه توالت (میتوانید از نوشابه استفاده کنید)، اسپری ضد عفونی (می توانید از ترکیب آب و سرکه استفاده کنید).

نکته: (بهتر است از یک رنگ خاص برای دستکش  استفاده کنیم و این دستکشها را مختص اینکار بگذاریم)

۲- در تمیز کردن توالت فرنگی اولین قسمت کاسه توالت است.

برای جرم زدایی و تمیز کردن توالت فرنگی، ماده تمیز کننده (نوشابه) را به زیر لبه های توالت فرنگی بریزید و بگذارید تا از لبه ها به پایین بیاید. حالا از برس دستشویی برای تمیز کردن کاسه توالت استفاده کنید. پس از اینکه خوب همه جا را نوشابه ریختید و با برس تمیز کردید، در توالت فرنگی را ببندید و برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید.

مطلب پیشنهادی: تمیز کردن حمام و دستشویی؛ ۷ نکته کلیدی درباره تمیز کردن حمام و دستشویی

۳- حالا روی توالت را تمیز کنید
پس از آنکه در توالت فرنگی را بستید، با استفاده از محلول ضد عفونی کننده (ترکیب آب و سرکه) و همچنین یک اسفنج شروع به تمیز کردن ناحیه تانک و در توالت فرنگی بکنید.

۴- در این قسمت از مراحل  تمیز کردن توالت فرنگی مرحله دو ( نضافت نهایی کاسه) را تکرار میکنیم
حالا در توالت فرنگی را بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باز کنید و دوباره شروع به تمیز کردن لبه ها، گوشه ها و به طور کل کاسه توالت کنید(با استفاده از اسفنج و محلول آب و سرکه). کاسه توالت بخش شاید کثیف ترین قسمت تمیز کردن توالت فرنگی باشد. با کمی زحمت و استفاده اسپری ضد عفونی کننده می توانید به راحتی تمام کثیفی ها را از بین ببرید. پس از اتمام این کار یک بار دیگر با برس دستشویی کاسه توالت را تمیز کنید.
۵- دستشویی را تمیز نگه دارید
بهتر است که همیشه دستشویی فرنگی (مخصوصا لبه های زیرین) را تمیز نگه دارید تا از رفتن آبرویتان جلوی مهمان جلوگیری کنید. زیرا وجود کثیفی در لبه های زیرین اصلا جلوه جالبی به توالت فرنگی شما نمی دهد. همچنین در صورتی که پس از هر دفعه استفاده از توالت فرنگی در تمیزی و نظافت آن دقت به خرج دهید، مطمئنا موقع تمیز کردن توالت زحمت کمتری خواهید کشید.

 

منبع وبلاگ خدمات فنی مهدی

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس