شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

توالت فرنگی؛ استفاده ازتوالت فرنگی مفید است یا مضر؟

متخصصان به افراد توصیه می کنند برای جلوگیری یا کاهش درد مفاصل مثل درد زانو، از توالت فرنگی استفاده کنند. اما خیلی‌ها هم وقتی روی توالت فرنگی می‌نشینند، می ترسند که مبادا از نفر قبلی که آنجا نشسته بوده، بیماری یا عفونتی بگیرند. حال ما مانده ایم که آیا استفاده از توالت فرنگی برای سلامتی مان مفید است یا ضرر دارد؟

 

توالت فرنگی

 

توالت فرنگی

یکی از معایب نشستن روی توالت فرنگی، احتمال تماس پوست با مواد شوینده قوی است که برای شستشو و ضدعفونی کردن توالت استفاده می شوند.

التهاب‌های پوستی ناشی از توالت فرنگی سبب التهاب پوست اطراف باسن و ران‌‌ها می‌شوند و اگر برای درمان‌شان اقدامی صورت نگیرد، خارش، سوزش و درد آنها تا مدت‌ها میهمان فرد مبتلا خواهد ماند.

این بیماری‌ها ابتدا در سال ۱۹۲۷ تعریف شدند. آن زمان‌ها توالت فرنگیها چوبی بودند و تماس پوست با لاک، لعاب و رنگ این چوب‌ها، سبب تحریک پوست می‌شد.

در دو دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی به تدریج توالت‌های چوبی خانگی و عمومی به انواع پلاستیکی ارتقا یافتند و کم‌کم کاورهای بهداشتی هم در دسترس عموم قرار گرفتند و در نتیجه التهابات پوستی ناشی از نشستن روی توالت فرنگی به شدت کاهش یافت.

اما اخیرا خانواده‌ها برای شستشوی سرویس بهداشتی و رعایت بهداشت، از انواع محلول‌های پاک‌کننده بسیار قوی استفاده می‌کنند.

کلامیدیا، سوزاک و سیفلیس بیماری های جنسی باکتریایی هستند، اما همه آنها فقط از راه مایعات جنسی انتقال می‌یابند و امکان ندارد این بیماری‌ها را از نشستن روی توالت فرنگی بگیرید، زیرا این باکتری‌های بیماری‌زا نمی‌توانند خارج از بدن افراد به مدت طولانی زندگی کنند

محققان آمریکایی با معاینه چند کودک مبتلا به التهاب پوستی در ناحیه باسن، علل احتمالی این التهاب‌ها را بررسی کردند و متوجه شدند مسئولان مدارس این کودکان برای شستن سرویس‌های بهداشتی مدارس از مواد شوینده بسیار قوی استفاده می‌کنند.

این محلول‌ها حاوی دوهر ماده قوی و تحریک کننده شدید پوست (دی‌دسیل دی‌متیل آمونیوم کلرید و آلکیل دی‌متیل آمونیوم‌کلرید) هستند.

به همین دلیل توصیه می‌شود در اماکن عمومی از قبیل رستوران‌‌ها،‌ هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… از پوشش‌های یک‌بار مصرف توالت فرنگی استفاده کنید و برای شست‌وشوی توالت فرنگی نیز محلول‌های شیمیایی قوی را به كار نبرید.

 

منبع سایت تبیان

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس