شما این‌جا هستید
جلوگیری از گازگرفتگی ناشی حین حفر چاه تاسیسات تخلیه و لایروبی و حفر چاه تشخیص ترکیدگی لوله حفر چاه رفع نم و رطوبت لایروبی چاه لوله بازکن لوله بازکنی 

لوله بازکنی -

جلوگیری از گازگرفتگی ناشی حین حفر چاه

Rate this post

توجه داشته باشید که یکی از خطرات حفر چاه ، گاز گرفتگی است!

به کارشناسان حفر و تخلیه چاه , حفر چاه‎ چاه‎کن‎ها و تخلیه چاه کارگران تخلیه چاه معمولا غیر ایمن بوده و در از مواقع مشکلاتی را درپی داشته و حتى سبب ساز به مرگ کارگران حفر و تخلیه چاه .

از نگاه متخصصین زمین‎شناسی , چاه‎شناسی و تخلیه چاه , قشر تحتانی زمین گازهای مختلفی است و کارگران حفاری چاه و تخلیه چاه حفر و تخلیه چاه عدم اطلاع از آن اختلال می گردند .

در حالتی که شده در از که چاه را حفر می با اختلال گاز گرفتگی مواجه می‎شوند . کارگران تخلیه چاه از این قضیه مستثنی نیستند . از کارگران تخلیه چاه هنگام تخلیه چاه مسمومیت شده و از آن‌ها جان را از دست دادند .

عبدالواسع یکتن از کارگران حفر چاه در شهر کابل است که پنج سال دراین مورد تجربه کاری و دوران ۴۰۰ چاه را با به کار گیری از وسایل حفر بیل , کلند و ریسمان حفر . تجربه تخلیه چاه و تخلیه چاه را در کارنامه .

وى : در مختلف در جریان کار , در قریه متر پایین زمین وجود گازهایی را کرده‎ام و به استنشاق این گازها موقعیت سرگیچه پیدا کرده‎ام‎ . در عملیات حفر چاه و در عملیات تخلیه چاه این موقعیت را تجربه کرده‎ام .

این حفر چاه مى افزاید : با آنکه چاه‎های چاه فاضلاب و چاه آب در گوناگون کابل حفر نموده‎ام , تا کنون هیچگاه تخلیه کردن گازها از پایین زمین را تجربه نکرده‎ام . در واقع به انجام عملیات حفر چاه و تخلیه چاه گازهای چاه را تخلیه نکرده‎ام .

جلوگیری از گاز گرفتگی

رییس آقا یکتن دیگر از کارگران حفر چاه و تخلیه چاه در شهر کابل : در شرایطی که و حفر چاه و تخلیه چاه نکات ایمنی را رعایت نکنند احتمالا گاز فاضلاب با ١٠ متری آن‌ها‌را از پای درآورد . از دوستان عزیز که تخلیه چاه بوده‎اند بجهت بی‎دقتی هنگام تخلیه چاه مسمومیت شده‎اند .

وى با بیان اینکه معمولاً گاز فاضلاب چاه‎های سربسته , اعلام کرد : چاه‎کن , کارگران تخلیه چاه , کارگران لایروبی چاه و کف تراشی چاه , رانندگان تانکر تخلیه چاه و تمام دست اندرکاران تخلیه جاه در چنین حالتی دست کم چهار ساعت درب چاه را بگذارند , تا گاز فاضلاب از چاه تخلیه شود و غلظت آن کاهش یابد . در‌این حالت است که می‎توان عملیات تخلیه چاه را کرد .

رییس آقا مى افزاید : هنگام کار و قبلی از ورود به چاه , منحصربه‌فرد را می‎کنم و با طناب آن را به چاه می‎فرستم تا از وجود گاز فاضلاب در چاه مطمئن . کارگران تخلیه چاه , دست اندرکاران تخلیه چاه و دیگر کارگران چاه قبلی از ورود به چاه از وجود گازهای چاه و گاز فاضلاب مطمئن شوند .

این تخلیه چاه درپی اعلام کرد : اطمینان از عدم وجود گاز‎های سمی چاه , برای ورود به چاه یک وسیله تهویه هوا در چاه تعبیه شود . این وسیله از این جهت حتمی است که کارگران حفر چاه و دست اندرکاران تخلیه چاه برای تنفس در چاه با اختلال روبرو نشوند .

چاه فاضلاب

گازگرفتگی به جان کارگران تخلیه چاه

میرویس که شش سال تجربه حفر چاه و تخلیه چاه را می‎گوید : در یک رخداد حفر چاه همکار را از دست دادم . علت مرگ مسمومیت بر اثر گازگرفتگی بود . جهت تخلیه چاه وارد چاه شد دقیقه مسمومیت شد . چه زیاد حفر و تخلیه چاه را شش سال کار دیده‎ام که در از آن جان را از دست دادند . از دوستان عزیز تخلیه چاه گاز چاه مسموم شدند .

: ما غریبی هستیم و بدون میل کار روی آورده‎ایم , برای ما موضوع کار دیگری و دیگر ایمنی حتمی را نداریم تا به ایمنی کار کرده و گازهای چاه را از چاه کنیم . کار تخلیه چاه , حفر چاه , لایروبی چاه , کف تراشی چاه و تمام کار های چاه وسایل ایمنی است .

میرویس از مسئولین درخواست که دراین مورد و چک کافی داشته باشند و وسایل و ابزار ایمنی را کارگران حفر و تخلیه چاه قرار دهند تا دیگر شاهد مرگ کارگران در اثر عدم رعایت نکات ایمنی نباشیم .

پزشک معالج محمد عیسی ( جلال ) داخلی و اطفال در خصوص دست اندرکاران گاز گرفتگی در چاه‎ها میگوید : مسمومیت که حفر چاه و تخلیه چاه را انجام می‎دهند با به گونه چاه و عمق آن وجود گازهای گوناگون گاز کربن‎ مونو اکسید می‎آید و این مسمومیت به درجات گوناگون و علائمی را به .

پزشک معالج جلال میگوید : قرار دادن مسموم شده چاه در هوای آزاد زیاد حتمی است تا هوای آزاد اکسیژن کافی را بدست آورند .

این داخلی کارگران حفر و تخلیه چاه و تمام دست اندرکاران تخلیه چاه و که با چاه سروکار قبلی از ورود به چاه از عدم وجود گازهای سمی مطمئن شوند اعلام کرد : در بسته بودن درب چاه , قبلی از ورود به آن دست کم درب چاه به دوران ٢۴ ساعت شود تا گازهای سمی تخلیه شوند و تخلیه چاه .

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس