شما این‌جا هستید
حفر چاه 

لوله بازکنی -

حفر چاه فاضلاب

Rate this post

چرا چاه لبریز می شود؟

در زمینهای غیر ماسه ای , عدم کشش و مکش آب در خاک به‌وجود میاید که به جهت کم قطر بودن چاه و نداشتن انباری , چاه در وقتی معین لبریز می شود و تخلیه مکرر چاه دیگر اثر مطلوبی ندارد .
در زمینهای شنی , خطر پرشدن چاه فاضلاب به مراتب کمتر از زمینهای خاکی است . علت پرشدن این مدل چاه ها قوام و ضماری است که از فضولات , کف صابون و چربی ها بر جداره دیواره چاه نشست می نمایند و سبب ساز عدم مکش آب می‌شوند .

عوارض حفر چاه فاضلاب

از در میان رفتن تلاش چاه کهن ساختمان و عدم بضاعت و توان در جذب آب محل ورود و لبریز شدن به طور متناوب و عدم تاثیر تخلیه چاه بر عملکرد چاه .
کافی نبودن یک چاه برای ساختمان و نیاز به احداث چاه دیگر .
احداث ساختمان نو که با اعتنا به دسته ساختمان بایستی عملیات حفر چاه فاضلاب مطلوب صورت بپذیرد .
وجود خطر ریزش چاه کهنه , که درین مواقع هم بایستی چاه کهنه تماما لبریز شده و چاه جدیدی در نصیب دیگری حفر شود . تعمیر و نصب فلاش تانک آذری جنوب تهران فوری

تاثیر مدل خاک بر حفر چاه فاضلاب

عمق چاه به خاک و شرایط محلی حیطه مربوط است . جور خاک در نواحی گوناگون به 3 گونه تقسیم می شود :

خاک رسی : این جور خاک خواص جذب خیلی مقداری دارااست و آب را در خویش نگه میدارد ( نظیر پنبه ) .

خاک شنی : این گونه خاک جذب آب دوچندان بالایی دارااست و آب در آن به راحتی نفوذ کرده و به تحت انتقال می یابد .

خاک ماسه ای ( ماسه بادی ) : جذب آب در‌این دسته خاک ضعیف بوده و بعداز جذب میزان مقداری آب , خاک اشباع می شود .

محل حفر چاه فاضلاب

او‌لین قدم در حفر چاه فاضلاب , معلوم کردن مکان مطلوب حفاری است که بایستی به وسیله یک متخصص با دقت به حالت ساختمان معلوم شود . حفر چاه فاضلاب مطلوب برای ساختمان نیاز به تخصص خاصی دارااست که هر شخص معمولی کار کشته به انجام آن نیست . لوله بازکنی عبد آباد شبانه روزی

محل حفر چاه بایستی جایی باشد كه تردد كمتر در آنجا صورت پذیرد . همانند ذیل پله‌ها , ایوان خلوتها و غیره , درضمن چاه می بایست به لوله ‌های فاضلاب عمودی نزدیك باشد تا حتی‌ الامکان از لوله‌كشی فاضلاب به طور افقی خودداری شود زیرا خطر بسته شدن لوله‌های افقی بیشتر است . تخلیه چاه منطقه تهران

اگر‌که بدون چاره باشیم چاه را در محل های مالامال رفت وآمد همانند راهروها یا این که كف آشپزخانه و یا این که پذیرایی حفره کنیم , بایستی بعد از طوقه‌چینی روی آن را به وسیله یك دال بتنی بپوشانیم . اجرای این دال بتنی كه هزینه متعددی نیز ندارد در صورت ریزش كردن طوقه چاه بازدارنده سقوط اشخاص به داخل آن میشود .

اگر‌که در محلی آب‌آشامیدنی ساكنین ساختمان از چاه آب تامین می شود چاه فاضلاب و چاه آب می بایست به میزان كافی از یکدیگر به دور باشند ( نزدیک به 30 متر ) زیرا در غیر این صورت چاه آب توسط باكتری ‌‌های مو جود در فاضلاب آلوده و کثیف خواهد شد .

بعداز گزینش محل حفاری چاه فاضلاب , می بایست دسته چاه مطلوب برای دفع فاضلاب تعیین شود . تعیین دسته چاه فاضلاب بستگی به محصول خاک , دسته زمین و مرحله آب ذیل زمینی حوزه‌ ی متبوع داراست .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس