شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

حوله حمام؛ جلوگیری از ایجاد بیماری های میکروبی، قارچی و پوستی

حوله حمام نباید مرطوب بماند. حوله خیس و یا حتی نم دار باعث تجمع و رشد سریع میکروب ها و قارچ ها و در نتیجه ابتلای به انواع بیماری های پوستی می شود.

 

حوله حمام

حوله حمام خیس و ایجاد میکروب و قارچ

محیط حمام به علت وجود بخار آب و رطوبت، آلوده‌تر از محیط سایر اتاق های خانه است. حتی امکان دارد روی دیوار و سقف حمام، عوامل عفونی و قارچ وجود داشته باشد (هشدار به کسانی که حمام را نمی‌شویند).

در خانه‌های امروزی بیشتر افراد ناچارند حوله حمام خود را داخل حمام آویزان کنند، اما باید بدانید قرار دادن حوله خیس در حمام کار اشتباهی اشت.

بعد از استحمام و خشک کردن بدنتان با حوله، آن را در هوای آزاد (مثل بالکن) و زیر نور آفتاب پهن کنید تا کاملا خشک شود، زیرا نور خورشید خاصیت ضدعفونی‌کننده، ضد‌میکروب و ضدقارچ برای حوله حمام دارد.

آفتاب پشت پنجره به اندازه نور آفتاب مستقیم موثر نیست، ولی متاسفانه در شرایط فعلی زندگی آپارتمان‌نشینی، برخی افراد حوله و لباس‌ها را داخل ساختمان و پشت نور پنجره و یا روی شوفاژ و… خشک می‌‌‌شوند که حالت ضدعفونی‌ کننده ندارد.

باز هم تاکید می کنیم حوله حمام و لباس خیس را در داخل حمام نگذارید. البته قرار دادن حوله کاملا خشک در فضای حمام خشک اشکالی ندارد، ولی در این شرایط هم بهتر است درب حمام باز باشد.
بایستی هر فردی یک حوله حمام مخصوص به خودش داشته باشد، زیرا ممکن است فرد قبلی حوله را خیس نگهداری کرده باشد و میکروب ها به بدن شما انتقال پیدا کند.

حوله خیس و یا حتی نم دار باعث تجمع و رشد سریع میکروب ها و قارچ ها و در نتیجه ابتلای به انواع بیماری های پوستی می شود. لذا بعد از خشک کردن بدن با حوله، باید آن را در مقابل جریان هوا و نور آفتاب قرار داد تا کاملا خشک شود.

بایستی هر فردی یک حوله حمام مخصوص به خودش داشته باشد، زیرا ممکن است فرد قبلی حوله را خیس نگهداری کرده باشد و میکروب ها به بدن شما انتقال پیدا کند.
حوله حمام خیس بایستی در محیط مناسبی که جریان هوا وجود داد قرار داده شود، زیرا این امر باعث خشک شدن حوله و جلوگیری از رشد میکروب ها خواهد شد.

 

منبع سایت تبیان

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس