شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

رطوبت حمام؛ خارج کردن رطوبت از حمام و جلوگیری از آلودگی ها

مهم‌ترین عامل کثیف شدن حمام رطوبت حمام در این فضاست، بنابراین باید شرایط لازم برای خروج رطوبت وجود داشته باشد.
حمام باید سیستم تهویه مناسب داشته باشد. برای بیرون رفتن رطوبت حمام ، پس از استحمام، درب و پنجره حمام را باز بگذارید و سیستم تهویه را روشن کنید.

رطوبت حمام

 

رطوبت حمام و نشستن دوره ای حمام در فواصل کوتاه باعث ماندگار شدن عوامل عفونی و قارچی در محیط حمام می شود.

بعضی از ما در فصل سرما خروجی‌های هوا در حمام مثل هواکش و پنجره را می‌بندیم تا از ورود سرما جلوگیری کنیم و همین عامل باعث باقی ماندن رطوبت حمام می‌شود. بنابراین بهتر است این منافذ خروج هوا باز بماند یا مطمئن شویم که شوفاژ حمام سالم باشد تا هم فضا را گرم کند و هم بعد از استحمام بتواند به از بین بردن رطوبت هوا کمک کند.

ضمنا حمام، فضای مناسبی برای نگهداری بعضی وسایل نیست، چرا که رطوبت حمام باعث رشد سریع‌ تر باکتری‌ها و قارچ‌ها در فضای آن و فساد بعضی از مواد هم می شود.
حوله حمام خود را هر بار بعد از استفاده در هوای آزاد و جلوی نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود. حوله خیس را در حمام نگذارید. هر چند وقت یکبار هم آن را بشویید.
افرادی که به بیماری‌های قارچی، میکروبی و عفونی پوست مبتلا هستند، باید حوله‌های خود را جدا از حوله‌های دیگر اعضای خانواده و در محل خشک و غیرمرطوب نگهداری کنند. این نکته، هم به درمان آن‌ها کمک می‌کند و هم مانع انتقال بیماری های ناشی از رطوبت حمام به دیگر اعضای خانواده می‌شود.

همچنین مواد بهداشتی و آرایشی را در حمام نگه‌داری نکنید. رطوبت حمام می‌تواند باعث فساد این مواد شود.

رطوبت حمام  میتواند باعث آلودگی و زنگ زدگیه تیغ ها شود. آنها را خارج از حمام نگه دارید.

اگر از صابون جامد استفاده می‌کنید، آن را در جایی قرار دهید که مدام خیس نباشد. در غیر این صورت ممکن است آلودگی‌ها را به خود جذب کرده و به پوست شما انتقال دهد.
رطوبت حمام  برای وسایلی نظیر مسواک خطرناک است. در صورتی که می‌خواهید مسواک را در حمام یا توالت قرار دهید، باید آن را در محفظه‌هایی ویژه‌ای که در این مکان‌ها تعبیه شده‌اند بگذارید تا میکروب نگیرد. البته دقت کنید مسواک در جایی باشد که خشک شود.

منبع سایت تبیان

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس