شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

جکوزی چیست؟ راهنمای نصب آسان جکوزی

جکوزی نوعی وان بهداشتی برای تماس بدن انسان با آب تحت فشار همراه با ضربه های ملایم است که این فشار و ضربه توسط پمپ مخصوص آن ایجاد می گردد.

جکوزی محلی برای رفع خستگی و ماساژ بدن در اثر جابجائیهای سریع و توأم با فشار آب است . امروزه در  بیشتر منازل  مسکونی بجای وان های معمولی از آنها استفاده می شود جکوزی ها از نظر بهداشتی دارای صافی های مخصوص هستن و آب در حالیکه گردش می کند تصفیه هم می شود .

 

جکوزی

 

ساختمان جکوزی

جکوزی ها دارای  مکانیزم  یکسان هستند و در اینجا  به یک نمونه از آنها اشاره می شود . جنس جکوزیهای خصوصی که معمولا در حمام  یا کنار اتاق خواب نصب می شوند ازنوع فایبر گلاس است .

طریقه نصب

بدنه اصلی یا در واقع همان حوضچه آب در شکلهای مختلف از جمله مستطیلی، نیم دایره، سه گوش، ساخته می شوند لذا هنگام لوله کشی تأسیسات ساختمان باید نوع جکوزی را مشخص نمود تا هنگام نصب از لحاظ محل آب ورودی و تخلیه فاضلاب و سیم کشی برق دچار مشکل نشویم .

 

برای نصب و ثابت کردن حوضچه (بدنه) جکوزی بسته به نوع آن پایه های نگهدارنه و بستهای مخصوص همراه آن است که هنگام باز کردن جعبه بسته بندی باید توجه داشت، پایه های نگهدارنده بوسیله بولت در کف ثابت و محکم میشوند و بدنه روی آنها ثابت میشوند بطوریکه تأسیسات آن کاملا در زیر بدنه جاسازی و مخفی می باشد.

 

توجه: هنگام سیم کشی جکوزی اولا سیم ارت را حتما وصل کنید ثانیا دقت شود که پوشش کابل و سیمهایی که استفاده می شود سالم باشد .

 طریقه لوله کشی آب

بعضی از جکوزی ها دارای المنت گرم کننده آب هستند که آب داغ مورد نیاز را تأمین می کند. بطور کلی هنگام لوله کشی دو لوله گرم و سرد برای آنها پیش بینی می شود که به جگوزی وصل می شوند . و اگر دارای المنت باشد طریقه لوله کشی بدین صورت است که یک انشعاب آب سرد از نزدیک ترین فاصله به حوضچه گرفته میشود به وسیله یک سه راه انشعاب به دو  انشعاب تقسیم می شود که یکی بطرف المنت و دیگری به طرف لوله آب سرد حوضچه هدایت می شود . باید توجه داشت که در نزدیکترین فاصله ممکن دوعدد شیر بر سر راه دو انشعاب قرار داده شود .

 

منبع سایت ساخت بازار

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس