شما این‌جا هستید
رفع بوی بد فاضلاب 

لوله بازکنی -

راههای رفع بوی بد فاضلاب , دستشویی , حمام , توالت و چاهک آشپزخانه

Rate this post

گاز هایی که در فاضلاب بوسیله فعل و انفعالات شیمیایی تولید می گردند و رایج ترین آنان سولفید هیدروژن است دارای بوی فراوان بد و زننده ای می باشند که گاها در اثر نقص سیستم لوله کشی فاضلاب و یا این که عوامل دیگر از دریچه های فاضلاب بیرون میشوند . نصب و تعمیر فلاش تانک خزانه فلاح جنوب تهران فوری

بوی فاضلاب می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث سر درد , خواب آلودگی , بی حالی , حالت تهوع , استفراغ , تحریک چشم‌ها و سیستم تنفسی شود , بنابر این بایستی فوری در جهت رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود .

در برخی از موارد علت بوی بد فاضلاب می تواند از گرفتگی لوله های فاضلاب باشد و یا این که مرگ جانوران کوچک مانند موش داخل سیستم لوله کشی فاضلاب , درهرمورد ابتدا بایستی علت نشت بو به داخل خانه مشخص شود و بعد برای رفع بوی بد فاضلاب اقدام شود .

رفع بوی بد فاضلاب تخصص ماست و ما این کار را به صورت تضمینی و در مدت زمانی کوتاه برای شما می دهیم .

لوله بازکنی تهران ۴ شعبه در مناطق مختلف تهران دارد که به طور شبانه روزی در خدمت شما دوستان عزیز می‌باشند و هر شعبه به صورت مستقل دارای تجهیزات جدید و حرفه ای و نیروهای آموزش دیده و با تجربه در زمینه رفع بوی بد فاضلاب , تخلیه چاه و لوله بازکنی هستند .

رفع بوی بد چاه

آموزش رفع بوی بد چاه

شترگلو به لوله خمیده شکلی که گویند که زیر سینک ظرفشویی , سنگ توالت , روشویی و هر لوله ای که در ارتباط با حفر چاه فاضلاب می باشد , قرار میگیرد و شکل آن به شکل حروف انگلیسی ( U ( یا ( S ( می باشد , نقش اصلی شترگلو جلوگیری از خارج شدن بوی بد چاه به محیط بیرون است . این لوله به اشتباه توسط عموم مردم ( سیفون ( نامیده می شود که باید گفت اسم درست آن ( شترگلو ( است . دلیلی که پشت این نامگذاری وجود دارد شباهت این وسیله به گردن و گلوی شتر می باشد . لایروبی و چاه بازکنی شهرک دستگاه گرگان

شترگلو در عین این‌که بسیار کاربردی است یک ابتکار ساده به شمار می رود . ساختار فراوان خمیده آن باعث می شود بوی بد به محیط بیرون راه پیدا نکند . عملکرد این لوله به صورت بسیار ساده ای میباشد . وقتی که در ظرفشویی , دستشویی و روشویی از آب استعمال می‌کنید , فاضلاب صورت می‌گیرد که‌این فاضلاب به داخل لوله راه پیدا کرد و وارد شترگلو می شود . در قسمت های جلوتر به شما آموزش می‌دهیم که چه‌گونه بوی بد چاه را رفع نمائید . شترگلو کمی از آن آب را در خویش محافظت می نماید و بقیه آن را بیرون ایجاد میکند . به عبارد دیگر پس از هر دفعه استفاده از آب کمی از آن آب درون خمیدگی شترگلو باقی میماند که تیتر ( آب بند ( بدین آب اطلاق می شود . وجود این آب منجر می شود شترگلو به درستی نقش خودش را ایفا نماید و در صورتی این آب درین لوله وجود نداشته باشد و فضای آن تهی از آب باشد , تلاش صحیحی نخواهد داشت .

درپی قرارگیری طولانی مدت آب داخل شترگلو , متعفن می شود . عامل آن این است که گاز های فاضلاب به اندازه متنابهی داخل آب بند شترگلو حل میگردند و این آب دارنده میزان متعددی از این گاز ها هست که در‌این حالت این آب همانند به سرعت های درون چاه است .

دو وظیفه مهم بر دوش شترگلو قرا دارد که در حالتی‌که آب در شتر گلو وجود داشته باشد این دو وظیفه به درستی انجام می شود . این دو عبارتند از :

۱– ممانعت از خروج بوی بد چاه

بایستی اعلام کرد منشا فضولات و گازهای فاضلاب چاه فاضلاب می‌باشد که‌این دو , بویی به شدت زننده و مشمئز کننده دارا هستند . بیرون شدن این عطر از چاه و آمدن آن به محیط منزل یا این که خارج از لوله سبب بد بو شدن محیط و اذیت ساکنین منزل می شود . برای ممانعت از بیرون شدن این رایحه از چاه می بایست در ادامه روشی سزاوار بود . استفاده از شترگلو برای این مشکل فراوان مطلوب است . ساختار ویژه این لوله سبب می شود که بوی بد چاه و گازهای فاضلاب نتوانند به محیط بیرون راه پیدا نمایند .

۲– ممانعت از خروج حشرات درون چاه

رفع بوی بد چاه
رفع بوی بد چاه لوله بازکنی منطقه حدادیه

از عواملی که بازدارنده خارج شدن حشرات و سوسک های چاه و ورود آن‌ها به داخل ساختمان می‌شوند , شترگلو هست . چاه فاضلاب به دلیل وجود فضولات و آلودگی ها محل گرد نیز وارد شدن حشره ها و سوسک ها است . ورود این سوسک ها به ساختمان علاوه بر این که سبب ساز آلودگی محیط می‌شوند در انتقال بیماری های خطرناک هم دخیل می‌باشند . شترگلو به خاطر ساختار خمیده ای که دارااست بازدارنده ورود حشره‌ها به باطن ساختمان می شود .

از بین رفتن آب بند

رفع بوی بد چاه

همانگونه که در بالا اشاره شد وجود آب بند باعث می شود شترگلو به صحت کار نماید . پس از گذشت مدت وقتی به دلایل خاصی آب بند جان دار در شترگلو از در میان می‌رود . کارداران گوناگونی اعم از تبخیر , تغییر تحول در فشار هوا , باد به از در میان بردن آب بند یاری می نمایند . هر کدام از این علت ها احتمال دارد زیر قوانینی یگانه و خیلی کم فیس دهند , البته شایع ترین آن‌ها به دو صورت است :

۱– تبخیر

آب در‌پی در معرض قرارگیری با هوا برای مقطع خاصی تبخیر می شود . چنین فرآیندی در شترگلو هم مشهود است . در صورتی برای مدتی آب وارد لوله نشود , آب بند موجود در شترگلو کم کم تبخیر و تمام می شود . برای ممانعت از این پدیده بایستی بعد از مدتی کمی آب درون لوله جاری شد که منجر پر شدن آب بند شترگلو شود .

۲– تغییر در فشار هوا

درصورتی که فشار درونی چاه یا این که کانال فاضلاب به نسبت فشار هوا کمتر باشد , فشار هوا به آب بند شترگلو فشار وارد می نماید و باعث هدایت شدن آن به درون چاه یا این که می شود . این کاهش فشار احتمالا به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی داخل چاه یا این که شبکه فاضلاب رخ دهد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس