شما این‌جا هستید
تخلیه و لایروبی و حفر چاه لایروبی چاه 

لوله بازکنی -

راه تشخیص پر شدن چاه و تخلیه آن

Rate this post

از شایع ترین رویکرد های تشخیص لبریز شدن چاه دارای اهمیت و تخلیه چاه که به آن مامان چاه نیز می‎گویند می شود به موردها پایین اشاره نمود : لوله کشی کامرانیه شمال تهران فوری

از محل قرارگیری کفشوی و سیفون توالت ( فلاش تانک ) بوی نامطبوعی به مشام می‌رسد . لایروبی و تخلیه چاه

به صورت معمول به مراد تهویه چاه و تعمیر چاه فاضلاب و بیرون کردن گازهای داخل چاه , تا بلندترین نقطه ساختمان هواکش نصب می نمایند .

در حالتی‌که که مامان چاه در ایوان منزل قرار داشته باشد , به جهت پرشدن چاه کف موزاییک فرش روی دهانه آن تر می شود

تخلیه چاه

در مورد ها خراب , سرریز شدن چاه با بی کششی آب و به اصطلاح بالازدن و پس زدن آب و فضولات در دستشویی , آب و کف صابون در کفشوی گرمابه , همچنین در سیفون سرویس بهداشتی و یا این که آشپزخانه معلوم میشود . در اینجور مورد ها به لحاظ میرسد که در مسیرهای محل ورود , گرفتگی فیس داده است و بایستی برای تخلیه چاه مبادرت کرد اما می بایست مجدد به مشام وصال بوهای بد اشاره نمود که یکی دیگر از راههای شناسایی در اینطور مورد ها قادر است باشد .

بجهت مرطوب شدن مرحله روی چاه , محل متبوع نسبت به بقیه سطح های دیگر بوی ناخوشایندی پیدا می نماید . به صورت معمول محل چاه فاضلاب در ساختمان مسکونی یا این که اداری معلوم است . البته در حالتی‌که محل چاه نامعلوم باشد , میتوانیم خیلی معمولی به روش پایین محل متبوع را شناسایی کنیم :

زمانی که بدون صدا جامعی برقرار است مانند بعداز نصف شب , یکی شیرهای آب را گشوده میکنیم تا آب وارد لوله فاضلاب و در آن روان شود . گوش را در تراز نقاط متعدد زمین قرار می‌دهیم , در حالتی‌که که چاه فاضلاب مالامال شده باشد , صدای ریزش آب در ارتفاعی در حدود شما به گوش میرسد . در چنین مواقعی درپوش یا این که راز چاه را بر می‌داریم تا طول تراز آب مشخص و معلوم شود . آن‌گاه با دستگاه تخلیه چاه , فاضلاب را خالی می‌کنیم .

دقت : در صورتی‌که نشست ضمار از فضولات بر دیواره چاه ضخیم باشد , تراشیدن دیوار آن در یک سری صورت به شرایط خاک برداری امری واجب و واجب است . پیرو این‌راه در دیوار چاه به نوعی مکش بوجود میاید .
نهایی موردی که می توان با اعتنا به آن رویه لبریز شدن مامان چاه را معلوم کرد این است که با به کار گیری از موزاییکهای غیر همرنگ در کف و یا این که محوطه , تراز فرنگی مامان چاه , ابتدا پوشش و بعداز بازدید و تخلیه های بعدی مشخص و معلوم باشد . در همه فرآیند متفاوت برداشتن سرچاه , خاک برداری بوسیله فرد مقنی صورت می‌گیرد . به هنگام بازکردن سرچاه , بایستی برای سفت ایستادن به وضعیت صحیح حتماً دو تخته زیرپایی نزدیک به ۴ متر روی راز چاه قرار بخشید و از یک سو استارت به گردآوری روی چاه و بعد از آن محل طوقه کرد و این عمل را تا پایان انجام بخشید . لوله بازکنی منطقه ولی آباد

علت های لبریز شدن چاه فاضلاب

چاه های فاضلاب احتمالا به عوارض گوناگون مالامال شوند که بایستی در ادامه تخلیه چاه موقعیت را دید و نسبت به رفع این خلل تصمیم گرفت . ما در مقاله پایین به صورت کلی درباره با دلایلی کلام خوا هیم کرد که در لبریز شدن چاه میتوانند دخیل باشند .

عوارض مهم و همگانی مالامال شدن چاه به طور تحت می‌باشد :

۱– متاع زمین

۲– حجم چاه

۳ – مواد زائد باطن چاه

۱– محصول زمین

چاه های فاضلاب به گونه های گوناگون هستند , نوعی که در بیشتر ساختمان ها و منازل به دیده می‌خورد از گونه چاه های جذبی می‌باشد , یعنی این جور چاه ها برای جذب آب و فاضلاب باطن آن نیاز به محیطی دارا‌هستند . پیش از حفر چاه می بایست زمینی را گزینش کرد که برای این عمل مطلوب باشد و به همین جهت حفر این چاه ها می بایست در زمین هایی صورت گیرد که محصول قابل قبولی داشته باشد تا کارآیی آنان طبق توقع و عالی باشد و شاهد مالامال شدن آن‌ها پیش از زمان موعد نباشیم و در فیض نیازی به تخلیه چاه نباشد . زمین چاه یا این که به عبارت دیگر محیطی که در نزدیکی آن به دیده میخورد از دیواره و کف چاه درست شده شده‌است و خاک آن‌ها بایستی به خواسته جذب آب و فاضلاب مطلوب باشد .

خاک اطراف چاه عمدتا بر دو گونه می‌باشد .

الف ) زمین های غیر شنی لوله کشی در منطقه تهران فوری

ب ) زمین های شنی

الف ) زمین های غیر شنی

لبریز شدن چاه فاضلاب در زمین های غیر شنی که معمولا مال آنان از خاک است , زودتر از زمان متبوع صورت می‌گیرد , همان طور که در ابتدا اشاره شد , به دلیل ماهیت جذبی چاه های فاضلاب ( چاه جذبی ) و این گونه اراضی , کشش و مکش خاک کم می‌باشد و خاک برای آب مکنده خیر و خوبی نیست و خواص ساکشن ( مکش ) خیر ندارد , از سوی دیگر دیوار چاه فاضلاب با قطر یه خرده که داراست و عدم وجود انباری هم در مالامال شدن چاه نقش دارای اهمیت داشته و منجر تسریع روند لبریز شدن آن می گردند . در سود چاه فاضلاب در هنگامی مشخص و در وقتی کوتاه خیس به نسبت حد معمول , لبریز می شود و نیاز به تخلیه چاه به نسبت دیگر چاه ها زودتر خواهد بود .

ب ) زمین های شنی

درین دسته اراضی , یعنی زمین های شنی , احتمال لبریز شدن چاه فاضلاب به نسبت زمین های غیر شنی و خاکی به مراتب زیر خیس است . برهان آن هم به عینه معین است , فی مابین ذرات شن حفره هایی ریز موجود هست که منجر نفوذ آب به باطن آن و جذب آب بوسیله زمین می شود . ولی چاه های فاضلاب در‌این جور اراضی هم مبنی بر چندین از عارضه ها لبریز شده و راز ریز می گردند که در دنباله نوشته به آنان هم می‌پردازیم .

۲– حجم چاه

از عامل ها دیگری که در مالامال شدن چاه های فاضلاب نقش دارا‌هستند حجم چاه فاضلاب هست . حجم چاه از دو دلیل درست شده شده‌است یعنی قطر چاه و عمق آن . هرچه میزان قطر و عمق چاه بیشتر باشد , حجم چاه هم ارتقاء پیدا می نماید . چاه فاضلاب مکانی برای انباشت آب

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس