شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

بوی بد یخچال؛ علت بو گرفتن یخچال و روش های از بین بردن آن

رسیدگی و تمیز کردن مرتب قفسه ها و مواد داخل یخچال مهمترین عامل رفع بوی بد یخچال است.
سعی کنید هر روز یک بار به تمام قفسه های یخچال سر بزنید و تاریخ مصرف مواد درون یخچال را کنترل کنید. موادی را که تاریخ انقضایشان نزدیک است یا در آستانه خراب شدن است خارج و زودتر مصرف کنید.

بوی بد یخچال

از علل ایجاد کننده بوی بد یخچال مواد باقیمانده غذا در یخچال است. اگر ذره ای از مواد غذایی به دیواره های یخچال چسبیده باشد، سریع آن را تمیز کنید. با این حال و با رعایت نکته های ذکر شده، باز هم ممکن است یخچال بعد از مدتی بوی نامطبوع بگیرد.چنانچه با اقدامات بالا بوی بد یخچال از بین نرفت تنها راه حل نظافت است.

برای برطرف شدن بوی بد یخچال تان چند گام به شما پیشنهاد می کنیم.

گام اول :
یخچال را خاموش کنید و از برق بکشید.

گام دوم :
دومین گام برای رفع بوی بد یخچال اینست که همه مواد را از یخچال خارج کنید و اگر موادی دارید که سریع خراب می شود، در فریزر بگذارید. قفسه ها و کشوها را بیرون بیاورید و همه آن ها را با محلول آب گرم و جوش شیرین بشویید و بگذارید خشک شود. دیواره ها و همه قسمت های داخلی یخچال را نیز با همین محلول یا با ترکیب آب و سرکه سفید، شست و شو دهید و با حوله ای نرم خشک کنید.

گام سوم :
شیارها و لاستیک های در یخچال را از قلم نیندازید! اگر ماده غذایی به دیواره های یخچال چسبیده و جدا نمی شود، مرطوبش کنید تا به راحتی جدا شود. این قسمت در کمک به رفع بوی بد یخچال الزامیست.

گام چهارم :
راحت ترین راه برای حذف بوی بد یخچال، این است که مقداری جوش شیرین یا قهوه آسیاب شده را درون ظرفی بدون در بریزید و درون یخچال تان بگذارید تا بوی مواد غذایی را از یخچال تان رفع کند یا مقداری قهوه و تکه ای زغال را در یک کیسه توری بریزید و گوشه یخچال آویزان کنید. یک راه دیگر هم استفاده از وانیل است. مقداری وانیل را درون پارچه مرطوبی بریزید و درون یخچال بگذارید تا بوی خوش وانیل، در یخچال تان بپیچد و از شر بوی بد یخچال راحت شوید.

 

منبع سایت همشهری آنلاین

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس