شما این‌جا هستید
تعمیر کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

ساختار کمپرسور کولر گازي گرين با گاز R22

Rate this post

ساختار کمپرسور کولر گازی گرین با‌گاز R22 یا کولر‌های گازی قدیمی به نحوی است که پس از نیز دما شدن محیط با دمایی که استفاده کننده برای کولر گازی تنظیم نموده است موتور کمپرسور تماما خاموش شده و معطل زمان راه‌اندازی دوباره می‌شود در صورتی که در کولر گازی‌های اینورتر گرین کمپرسور به هیچ وجه از مدار بیرون نشده تا برای روشن شدن مجدد نیاز به جریان بالا نداشته باشد ; ولی این صرفا مزیت کولرهای گازی اینورتر گرین نیست . مزیت دیگر آن استارت کار کمپرسور در بدور پایین بوده که به طور تدریجی‌ به دور موتور افزایش می‌یابد به این ترتیب با شروع و اتلاف انرژی روبرو نیستیم حتما شیرهای انبساطی‌ در مسیر کمپرسور تعبیه شده که در مصرف برق اولیه صرفه جویی‌ می‌کند تا برای مثال یک دستگاه ۲۴۰۰۰ BTU/h که بین ۷ تا ۱۰ آمپر مصرف برق داراست به مرحله مصرف ۳ الی ۵ آمپر رسد یعنی میزان مصرفی پایین‌تر از کولر آبی‌ ۷۰۰۰ که حدود ۷ آمپر می‌باشد . تعمیرات کولر گازی مشهد

– گاز مصرفی در کولر گازی‌های اینورتر گرین R410a بوده که بسیار سردتر از گاز R22 می‌باشد . در ضمن دمای جوش گاز R410a بسیار بالا خیس از گاز R22 است . این دو تفاوت در سیستم‌های تهویه مورد نظر نقش بسیار سازنده‌ای دارا هستند .

– گاز R410a که با اسم پورون شناخته می‌شود و استاندارد ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۱۵ را به خویش اختصاص می‌دهد اسم علمی‌ این گاز هیدرو فلوئورو کربن ( HFC ) است که آسیبی نیز به لایه‌ی اوزون نمی‌رساند . با اینکه اکثر اوقات واحد‌های تهویه هوا به صورت خودکار از گاز R410a به کارگیری می‌کنند گشوده نیز حتمی است گذشته از خرید جور گاز مورد به کارگیری را بررسی‌ نمایید .

– روان‌کاری R410a بوسیله روغن مصنوعی و R22 بوسیله روغن معدنی می‌باشد .

– هزینه‌ی اولیه‌ی شارژ گاز R410a بیش‌تر از گاز R22 در کولر گازی‌های گرین می‌باشد ولی‌ ارتفاع قدمت گاز R410a بیش‌تر از گاز R22 است .

خطاها حساس در نصب کولر گازی ( نصیب چهارم )

۱ – به شیر سه راهه ( شیر شارژ ) سیستم اعتنا نمائید . درصورتی که در طول کارکرد دستگاه شیر سه راهه بسته باشد , گاز نمی‌تواند به کمپرسور برگردد . در نتیجه دستگاه کار نکرده و سوز‌و‌سرما یا گرما ایجاد نخواهد شد . پس از وکیوم کردن کولر گازی حتما مطمئن شوید , شیر سه راهه گشوده است .

۲ – به آب بندی لوله کشی درین دستگاه اعتنا نمایید . در صورت آب بندی نشدن صحیح اتصال درین ( تخلیه آب ) , از محل اتصال چکه کرد . در گونه های کاستی , در صورت آب بندی نشدن اتصال لوله درین , این قطرات روی لایه سقف کاذب چکه کرده و آن را وخیم خواهد کرد . نبابراین لوله‌های درین را بوسیله مواد آب بندی , به طور کامل آب بندی نموده و روی لوله‌ها را به اعتنا بپوشانید .

۳ – به تراز و شیب لوله‌های درین دقت نمایید . درصورت قابلیت مسیر لوله درین باید فارغ از زانو باشد . در صورت صحیح نبودن شیب درین , آب‌های تقطیر شده جریان پیدا نخواهند کرد . چنانچه آب‌های درین تخلیه نشود , بر اثر سرریزشدن آب از دستگاه موجب افتادن لکه بر روی سقف و یا چکه آب از سقف می‌شود . انباشته شدن رسوب در کف زانوها به مرور موجب بسته شدن مسیر می‌گردد .

۴ – در صورتی که لوله درین بصورت افقی نصب شود , شیب آن نباید کم‌تر از ۱ % ( ۱متر در ۱۰۰ متر ) باشد , تا آب درین بصورت مطلوب جریان یابد .

۵ – به لوله درین اعتنا نمایید . در صورتی که شیب مطلوب لوله افقی درین رعایت نشود , آب در جهت یونیت برگشته و باطن سینی عده می‌شود و قابلیت سرریز شدن را داراست .

۶ – به محل تخلیه‌ی آب لوله درین اعتنا نمایید . در صورت تخلیه‌ی درین در فاضلاب یا چاه‌های فضولات و مواد بدبو , بوی آن ها وارد ساختمان می‌شود . این رایحه به وسیله رشته دستگاه مکیده شده و باطن اتاق می‌شود . برای جلوگیری از این دستور , لوله درین را مستقیما وارد فاضلاب نکنید . توصیه می‌شود در مسیر تخلیه , از یک سیفون U صورت به کار گیری نمایید تا از ایجاد فشار معکوس ( فشار مکش ) و ورود بوهای بد از فاضلاب به درون اتاق جلوگیری شود .

۷ – به سایز و ارتفاع کابل‌ها توجه نمایید . به کار گیری از یک کابل بسیار بلند با سایز نامطلوب , خطر حریق سوزی به‌وجود می‌آورد . می‌توانید سایز و ارتفاع مطلوب برای دستگاه را از کاتالوگ فنی دستگاه استخراج کنید . دقت داشته باشید هیچوقت دستگاه را فارغ از کلید حفاظتی مطلوب روشن نکنید .

۸ – سیم‌های برق را روی ترمینال با اعتنا بسته و سفت نمایید . شل بودن سیم‌ها روی ترمینال , سبب ساز گرم شدن آنان شده و احتمالا موجب حریق سوزی و یا اتصال سیم‌ها با ترمینال‌های دیگر شود . در ضمن این دستور سبب نرسیدن ولتاژ کافی به سیستم و ایجاد گونه های در ترانس و پیروزی الکترونیکی دستگاه می‌شود و نهایتا می‌تواند سبب ایجاد گونه های در کمپرسور شود .

۹ – به اتصال کابل‌های ارتباطی اعتنا نمایید . مراقب باشید , سیم‌های در دست گرفتن دو یونیت متفاوت را به خطا به یکدیگر متصل نکنید . در صورت اتصال نادرست یونیت داخلی و بیرونی , عملکردهای دستگاه صحیح نخواهد بود , علی الخصوص زمانی که تلاش سرمایش کار می‌کند , دما در دست گرفتن نخواهد شد . حتی شاید بر اثر دستور خطا دستگاه , مایع مبرد در اواپراتور تبخیر نشده و وارد کمپرسور شود که در اینصورت منجر خرابی کمپرسور خواهد شد .

۱۰ – در دستگاه‌های سه فاز , به توالی فازها و جهت گردش کمپرسور توجه نمایید . در شرایطی‌که توالی فازها صحیح نباشد , کمپرسور در جهت صحیح گردش نخواهد نمود و موجب خرابی آن خواهد شد مگر اینکه در مدار تغذیه دستگاه , در اختیار گرفتن و نگهدارنده توالی فاز وجود داشته باشد که در آن صورت فعالیت نموده و بازدارنده خرابی کمپرسور می‌شود . به کارفرمایان خویش توصیه کنید از در دست گرفتن فاز استعمال نمایند . برخی دیده شده که در یک ساختمان مرتبا توالی فازها به نیز می‌خورد که این موضوع منجر ببروز مشکلات بسیار می‌شود . حتما از فیوز سه پل مینیاتوری متناسب با اقتدار دستگاه که هر سه فاز را در صورت لزوم با نیز جدا می‌کند مصرف شود . به یاد داشته باشید که هیچ زمان از فیوز ذوب شونده استعمال نکنید . دقت کنید که هر فیوز برای یک دستگاه مورد به کار گیری قرار گیرد و هیچ وقت دو یا سه دستگاه و یا مصرف کننده را به یک فیوز متصل نکنید و حتما

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس