شما این‌جا هستید
تعمیر کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

ساختار کمپرسور کولر گازي گرين با گاز R22

Rate this post

ساختار کمپرسور کولر گازي گرين با‌گاز R22 يا کولر‌هاي گازي قديمي به نحوي است که پس از نیز دما شدن محيط با دمايي که استفاده کننده براي کولر گازي تنظيم نموده است موتور کمپرسور تماما خاموش شده و معطل زمان راه‌اندازي دوباره مي‌شود در صورتي که در کولر گازي‌هاي اينورتر گرين کمپرسور به هيچ وجه از مدار بیرون نشده تا براي روشن شدن مجدد نياز به جريان بالا نداشته باشد ; ولی اين صرفا مزيت کولرهاي گازي اينورتر گرين نيست . مزيت ديگر آن استارت کار کمپرسور در بدور پايين بوده که به طور تدريجي‌ به دور موتور افزايش مي‌يابد به اين ترتيب با شروع و اتلاف انرژي روبرو نيستيم حتما شيرهاي انبساطي‌ در مسير کمپرسور تعبيه شده که در مصرف برق اوليه صرفه جويي‌ مي‌کند تا برای مثال يک دستگاه 24000 BTU/h که بين 7 تا 10 آمپر مصرف برق داراست به مرحله مصرف 3 الي 5 آمپر رسد يعني ميزان مصرفي پايين‌تر از کولر آبي‌ 7000 که حدود 7 آمپر مي‌باشد . تعمیرات کولر گازی مشهد

– گاز مصرفي در کولر گازي‌هاي اينورتر گرين R410a بوده که بسيار سردتر از گاز R22 مي‌باشد . در ضمن دماي جوش گاز R410a بسيار بالا خیس از گاز R22 است . اين دو تفاوت در سيستم‌هاي تهويه مورد نظر نقش بسيار سازنده‌اي دارا هستند .

– گاز R410a که با اسم پورون شناخته مي‌شود و استاندارد ايالات متحده آمريکا تا سال 2015 را به خویش اختصاص مي‌دهد اسم علمي‌ اين گاز هيدرو فلوئورو کربن ( HFC ) است که آسيبي نیز به لايه‌ي اوزون نمي‌رساند . با اينکه اکثر اوقات واحد‌هاي تهويه هوا به صورت خودکار از گاز R410a به کارگیری مي‌کنند گشوده نیز حتمی است گذشته از خريد جور گاز مورد به کارگیری را بررسي‌ نماييد .

– روان‌کاري R410a بوسیله روغن مصنوعي و R22 بوسیله روغن معدني مي‌باشد . نحوه ی انتخاب تعمیرگاه تخصصی و مطمئن سرویس و تعمیر کولر گازی چگونه است؟

– هزينه‌ي اوليه‌ي شارژ گاز R410a بيش‌تر از گاز R22 در کولر گازي‌هاي گرين مي‌باشد ولي‌ ارتفاع قدمت گاز R410a بيش‌تر از گاز R22 است .

خطاها حساس در نصب کولر گازي ( نصیب چهارم )

1 – به شير سه راهه ( شير شارژ ) سيستم اعتنا نمائيد . درصورتی که در طول کارکرد دستگاه شير سه راهه بسته باشد , گاز نمي‌تواند به کمپرسور برگردد . در نتيجه دستگاه کار نکرده و سوز‌و‌سرما يا گرما ايجاد نخواهد شد . پس از وکيوم کردن کولر گازي حتما مطمئن شويد , شير سه راهه گشوده است .

2 – به آب بندي لوله کشي درين دستگاه اعتنا نماييد . در صورت آب بندي نشدن صحيح اتصال درين ( تخليه آب ) , از محل اتصال چکه کرد . در گونه هاي کاستي , در صورت آب بندي نشدن اتصال لوله درين , اين قطرات روي لايه سقف کاذب چکه کرده و آن را وخیم خواهد کرد . نبابراين لوله‌هاي درين را بوسیله مواد آب بندي , به طور کامل آب بندي نموده و روي لوله‌ها را به اعتنا بپوشانيد .

3 – به تراز و شيب لوله‌هاي درين دقت نماييد . درصورت قابلیت مسير لوله درين بايد فارغ از زانو باشد . در صورت صحيح نبودن شيب درين , آب‌هاي تقطير شده جريان پيدا نخواهند کرد . چنانچه آب‌هاي درين تخليه نشود , بر اثر سرريزشدن آب از دستگاه موجب افتادن لکه بر روي سقف و يا چکه آب از سقف مي‌شود . انباشته شدن رسوب در کف زانوها به مرور موجب بسته شدن مسير مي‌گردد .

4 – در صورتي که لوله درين بصورت افقي نصب شود , شيب آن نبايد کم‌تر از 1 % ( 1متر در 100 متر ) باشد , تا آب درين بصورت مطلوب جريان يابد .

5 – به لوله درين اعتنا نماييد . در صورتي که شيب مطلوب لوله افقي درين رعايت نشود , آب در جهت يونيت برگشته و باطن سيني عده مي‌شود و قابلیت سرريز شدن را داراست . راهنمای آموزشی چگونگی راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت در فصل زمستان

6 – به محل تخليه‌ي آب لوله درين اعتنا نماييد . در صورت تخليه‌ي درين در فاضلاب يا چاه‌هاي فضولات و مواد بدبو , بوي آن ها وارد ساختمان مي‌شود . اين رایحه به وسیله رشته دستگاه مکيده شده و باطن اتاق مي‌شود . براي جلوگيري از اين دستور , لوله درين را مستقيما وارد فاضلاب نکنيد . توصيه مي‌شود در مسير تخليه , از يک سيفون U صورت به کار گیری نماييد تا از ايجاد فشار معکوس ( فشار مکش ) و ورود بوهاي بد از فاضلاب به درون اتاق جلوگيري شود .

7 – به سايز و ارتفاع کابل‌ها توجه نماييد . به کار گیری از يک کابل بسيار بلند با سايز نامطلوب , خطر حریق سوزي به‌وجود مي‌آورد . مي‌توانيد سايز و ارتفاع مطلوب براي دستگاه را از کاتالوگ فني دستگاه استخراج کنيد . دقت داشته باشيد هیچوقت دستگاه را فارغ از کليد حفاظتي مطلوب روشن نکنيد .

8 – سيم‌هاي برق را روي ترمينال با اعتنا بسته و سفت نماييد . شل بودن سيم‌ها روي ترمينال , سبب ساز گرم شدن آنان شده و احتمالا موجب حریق سوزي و يا اتصال سيم‌ها با ترمينال‌هاي ديگر شود . در ضمن اين دستور سبب نرسيدن ولتاژ کافي به سيستم و ايجاد گونه های در ترانس و پیروزی الکترونيکي دستگاه مي‌شود و نهايتا مي‌تواند سبب ايجاد گونه های در کمپرسور شود . تعمیرات کولر گازی مشهد

9 – به اتصال کابل‌هاي ارتباطي اعتنا نماييد . مراقب باشيد , سيم‌هاي در دست گرفتن دو يونيت متفاوت را به خطا به يکديگر متصل نکنيد . در صورت اتصال نادرست يونيت داخلي و بيروني , عملکردهاي دستگاه صحيح نخواهد بود , علی الخصوص زماني که تلاش سرمايش کار مي‌کند , دما در دست گرفتن نخواهد شد . حتي شاید بر اثر دستور خطا دستگاه , مايع مبرد در اواپراتور تبخير نشده و وارد کمپرسور شود که در اينصورت منجر خرابي کمپرسور خواهد شد .

10 – در دستگاه‌هاي سه فاز , به توالي فازها و جهت گردش کمپرسور توجه نماييد . در شرایطی‌که توالي فازها صحيح نباشد , کمپرسور در جهت صحيح گردش نخواهد نمود و موجب خرابي آن خواهد شد مگر اينکه در مدار تغذيه دستگاه , در اختیار گرفتن و نگهدارنده توالي فاز وجود داشته باشد که در آن صورت فعالیت نموده و بازدارنده خرابي کمپرسور مي‌شود . به کارفرمايان خویش توصيه کنيد از در دست گرفتن فاز استعمال نمايند . برخی ديده شده که در يک ساختمان مرتبا توالي فازها به نیز مي‌خورد که اين موضوع منجر ببروز مشکلات بسیار مي‌شود . حتما از فيوز سه پل مينياتوري متناسب با اقتدار دستگاه که هر سه فاز را در صورت لزوم با نیز جدا مي‌کند مصرف شود . به ياد داشته باشيد که هیچ زمان از فيوز ذوب شونده استعمال نکنيد . دقت کنيد که هر فيوز براي يک دستگاه مورد به کار گیری قرار گيرد و هیچ وقت دو يا سه دستگاه و يا مصرف کننده را به يک فيوز متصل نکنيد و حتما

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس