شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

عایق کاری؛ چرا باید فرایند عایق کاری انجام شود؟

از اصلی ترین علت های عایق کاری میتوان صرفه جویی در مصرف انرژی، سوخت و هزینه ها را نام برد. زدن ضد زنگ قبل از عایق کردن کمک زیادی به بهبود کیفیت عایق کاری میکند. حتما باید توجه داشت که قبل از عایق کاری باید لوله ها ضد زنگ زده شوند.

 

عایق کاری

 

عایق کاری لوله ها

عایق کاری لوله های تاسیسات برای هرچه بهتر کنترل کردن دما و جلوگیری از کاهش دما تا انتهای مسیر است. مثلا اگر دمای موتورخانه را روی ۷۰ بگذارید و لوله ها عایق نشده باشند، حرارت تا به انتهای مسیر به دمای ۵۵ تا ۶۰ می رسد و خود انتقال گرما در مسیر نیز به علت افت دما کاهش می یابد در نتیجه موتورخانه بیشتر سوخت مصرف می کند تا گرمای هدر رفته را جبران نماید.

عایق کاری موتورخانه

حتی در مسیر رایزرها نیز باید فرآیند عایق کاری انجام گیرد و رایزها نیز عایق شوند. عایق ها چند مدل دارند. قدیمی ترین روش که هم اکنون نیز انجام می گیرد پشم شیشه است. ابتدا لوله ها ضد زنگ و سپس با پشم شیشه عایق می شوند. ولی یکی از بهترین روشهای عایق کاری فوم فلکس است درست است که از لحاظ قیمت فوم فلکس گرانتر است ولی از نوع کیفیتی خیلی بهتر از پشم شیشه است. جنس فوم فلکس تشکیل شده از فوم های فشرده شده است. اگر در پشم شیشه ۳ تا ۴ درجه حرارت افت دما داشته باشد، این افت در فوم فلکس به صفر می رسد و هیچ افت دمایی نداریم.
از نظر قیمت چون عایق کردن با پشم شیشه ارزانتر تمام می شود در حال حاضر این روش در حال اجرا کاریست و از رونق بیشتری برخوردار است.
و ضمنا عایق کردن با فوم فلکس از لحاظ زمان اجرا نسبت به پشم شیشه زمان بیشتری کار می برد ولی از لحاظ کیفیتی و عمر فوم فلکس فشرده بهتر از پشم شیشه اس.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس