شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

فنون خانه داری در نظافت منزل

مواد شیمیایی شوینده ضررشان بیشتر از فوایدشان است. اما با این حال هیچوقت نمی توانیم آن ها را کنار بگذاریم چون به هرحال برای نظافت منزل لازم می شوند. بهترین کاری که می توانیم بکنیم این است که مقدار مصرفشان را تا حد ممکن پایین بیاوریم. بازگشت مواد شیمیایی به طبیعت هم برای ما هم محیط زیست اطرافمان، چه گیاهی و چه حیوانی بسیار خطرناک است و بعضی از مواد علاوه بر تاثیر بسیار بدی که بر محیط زیست میگذارند، سالهای بسیار زیادی طول میکشد تا تجزیه شوند. در اینجا روش های جالبی برای نظافت منزل با وسایلی که به راحتی می توان در هر منزلی یافت به شما پیشنهاد می کنیم.

 

نظافت

نظافت حمام: کاشی های حمام

وسایل موردنیاز:

¼ لیوان هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه
۱ قاشق سوپ خوری مایع صابون
نصف لیوان آب

نحوه استفاده:

همه مواد را باهم مخلوط کنید. برای نظافت کثیفی های سطحی یک اسفنج را داخل مواد می کنیم و روی کاشی ها می زنیم. سپس با آب می شوئیم.
اگر کاشی ها بیش از حد کثیف باشند برای نظافت بهتر باید مقداری از مایع را روی آن بریزیم و بگذاریم به مدت ۱۰ دقیقه خیس بخورد. این گونه کثیفی ها بلند شده و راحت تر تمیز می شوند. این کار دو مرتبه تکرار کرده و در نهایت با آب تمیز بشوئید.
اگر می خواهید که نظافت حمام برای مدتی طولانی تری دوام بیاورد آب و سرکه به اندازه مساوی باهم مخلوط کنید و در هفته دو بار به کاشی های حمام بپاشید.

نظافت سرویس ها: توالت

برای تمیز کردن توالت بجای استفاده از اسیدها و یا مواد شیمیایی که قابلیت برگشت پذیری به چرخه استفاده در طبیعت را هم ندارند و بعضا بسیار خطرناک و مضر هم هستند، از سرکه استفاده کنید. سرکه هم خوب تمیز می کند و هم ضدعفونی می کند.

نظافت آشپزخانه: اجاق گاز

وسایل مورد نیاز:

گوش پاک کن

مسواک

آمونیاک انیسیک

نحوه استفاده:

گوش پاک کن را داخل آمونیاک انیسیک کرده و روی لکه های چربی بمالید. برای پاک کردن لکه های سفت به جای گوش پاک کن از مسواک استفاده کنید.

 

منبع سایت بدونیم

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس