شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

۵ فایده حمام با آب سرد برای سلامتی انسان

همه ما در مواقعی از روی ناچاری مثلا وقتیکه به طور کاملا ناگهانی در حمام هستیم و آب آبگرمکن سرد شده باشد، حمام با آب سرد را تجربه کرده ایم. اما در واقع وقتی بحث سلامتی به میان می آید به شما حمام با آب سرد را پیشنهاد می کنیم.

حمام با آب سرد

حمام با آب سرد باعث سرحال شدن

آب درمانی با آب سرد باعث افزایش بتااندورفین و نورادرنالین خون و به همان اندازه نورادرنالین مغز می شود. که خاصیت ضد افسردگی در مغز انسان دارد. بر اساس تحقیقی منتشر شده در مجله پزشکی Hypotheses، روزانه ۲ تا ۳ دقیقه حمام با آب سرد، در طول ۲ هفته روحیه افراد شرکت کننده در تحقیق را کاملا بهتر کرد.

حمام با آب سرد باعث نرم شدن ماهیچه های آسیب دیده

هنری هالس می گوید: حمام با آب سرد باعث از بین رفتن درد و کوفتگی های ناشی از یک روز کاری سخت می شود. اگر قسمت خاصی از بدنتان هست که احساس کوفتگی و درد بیشتری در آن می کنید دوش آب را برای ۵ دقیقه مستقیم روی آن قسمت قرار دهید. این کار باعث بالا رفتن جریان خون در آن قسمت شده و در نتیجه ماهیچه آن قسمت از بدنتان بهبود می یابد زیرا خون شما یک سری مواد مغذی درمانی را در بر دارد.

حمام با آب سرد مفید برای پوست

به گفته دکتر نیل شولتز، متخصص پوست، بدین منظور ابتدا بدن خود را با آب گرم بشوئید، سپس آب را سرد کنید. این کار باعث سفت شدن پوست و کوچکتر شدن منافذ پوست می شود. به التهاب ها خاتمه داده و پف زیر چشم را کاهش می دهد. در نهایت پوست شما نرم تر و روشن تر خواهد شد.

حمام با آب سرد باعث براق شدن مو

آب گرم باعث می شود موهای شما خشک تر شود، حمام با آب سرد گیسوان شما زیباتر می شوند. ریختن کمی آب سرد بعد از حمام بر روی موها، باعث براق شدن و نرم شدن آن ها، با خنک کردن پیاز مو شود.

حمام با آب سرد دشمن استرس

شستن صورت با آب سرد، با آرام کردن قلب، باعث ایجاد آرامش می شود. بر اساس نتایج به دست آمده از مطالعات، این کار برای تپش بالای قلب نیز مفید می باشد. کسانی که مرتبا در آب سرد شنا می کنند استرس کمتری دارند.

 

منبع سایت بدونیم

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس