شما این‌جا هستید
خدمات توالت فرنگی 

لوله بازکنی -

لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی , باز کردن لوله فاضلاب

Rate this post

دستشویی خارجی یکی مهمترین اسباب و اثاث در ساختمان ها به حساب آورده می شود که حتما می بایست طبق اصول و استاندارد تعبیه شود . در واقع نصب سرویس بهداشتی خارجی کار معمولی ای نیست و حتما نیاز به یک سرویسکار متخصص است . درصورتی که سرویس بهداشتی خارجی گرفته باشد و به هیچ روشی نتوانستید آن را گشوده نمایید بایستی لوله کشی دستشویی خارجی را بررسی فرمائید یا این که دستشویی خارجی را بده بستان نمائید . شاید سرویس بهداشتی خارجی مشکلی نداشته باشد اما به دلیل دیرین شدن یا این که ترک برداشتن کاسه دستشویی قصد نصب دستشویی خارجی را داشته باشید .

میزان های لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی خارجی

میزان دستشویی خارجی و موقعیت آن می بایست استاندارد باشد در فضاهای همگانی , سرویس بهداشتی خارجی می بایست از جور بزرگ ( Elongated ) باشد و در کل نشیمن گاه و در لولایی قابل برداشتن و از جنسی مقاوم در قبال رطوبت و ضربه باشد و همینطور دستشویی خارجی بایستی از نوعی باشد که هر توشه بعداز ریزش و تخلیه آب همواره کمی آب در لگن بماند . که در اصطلاح خارجی به آن water conservation می‌گویند .  تعمیرات توالت فرنگی تهران
متاع و حجم فلاش تانک سرویس بهداشتی خارجی بایستی مطلوب است . فلاش تانک ها اشکال مختلفی دارا‌هستند اعم از فلاش تانک با حجم فوق العاده کم ۳ تا ۶ لیتری و صرفه جویی ۸۲ % در مصرف آب فلاش تانک با حجم کم ۶ لیتری باصرفه جویی ۷۰ % فلاش تانک با حجم معمولی ۴ لیتری و صرفه جویی ۲۵ % فلاش تانک با حجم بالا با مشخصه ۲۰ لیتری
موردی که می بایست به آن اعتنا کرد این است که بایستی کاسه سرویس بهداشتی خارجی با سیفون بصورت آب بند اتصال شده باشد . در واقع می بایست لوله خروجی فاضلاب سرویس بهداشتی خارجی می بایست با یک زانوی ۸۰*۱۰۰ میلی متر ( ۳*۴ اینچ ) و یا این که با یک فلنج به همین مقدار به لوله فاضلاب ساختمان متصل شود و این اتصال به طور کامل آب بند باشد .
مورد چهارمین این است که می بایست سیستم هواکش فاضلاب دستشویی به نحو صدق تعبیه و اجرا شده باشد . لوله افقی هواکش کم آب از نقطه اتصال به لوله فاضلاب , می بایست با زاویه ۴۵ رتبه نسبت به تراز آسمان تا دست کم ۱۵ سانتی متر فراتر از حاشیه سرریز سرویس بهداشتی ادامه یابد . وهمچنین بایستی به لوله قائم هواکش وصل شده باشد .
قطر لوله فاضلاب دستشویی خارجی و عمق آب هوابند نیز دوچندان اصلی است که بایستی مطلوب باشد . در واقع شاخه افقی هر لوله هواکش می بایست درسمت نقطه اتصال آن به لوله فاضلاب شیب داشته باشد به گونه ای که تقطیر آب در درون لوله هواکش بتواند به سادگی به لوله فاضلاب تخلیه شود . لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی خارجی
مسافت استاندارد دستشویی خارجی تا دیوار پشت آن می بایست حدود ۳۰ سانتی متر باشد . مسافت سرویس بهداشتی خارجی تا دیوار , از راءس لوله خروجی فاضلاب محاسبه می شود . مسافت راءس لوله فاضلاب دستشویی خارجی تا دیوار با مسافت دو پیچی که دستشویی خارجی را به زمین متصل نموده است برابر است و شما می‌توانید مسافت دیوار تا یکی‌از دو پیچ را مقدار بگیرید . برای یک مقدار گیری مسافت استاندارد دستشویی خارجی از دیوار , مسافت اواسط دربین دو پیج یک طرف را تا دیوار میزان بگیرید .

در هنگام لوله کشی فاضلاب دستشویی خارجی بایستی حتما موارد ذیل را رعایت شود

طول شیر پیسوار سرویس بهداشتی خارجی از کف تمام شده بایستی ۴۵ سانتی متر میباشد
در امر دستشویی خارجی و شرقی , اتصال آب گرم مصرفی صحیح می بایست سمت چپ باشد .
قطر لوله ای که به دوش آب میرساند بایستی حد اقل ۱/۲ اینچ باشد .
شیر آب گرم مصرفی می بایست سمت چپ درنظرگرفته شده باشد
کف و دیواره های دستشویی خارجی بایستی عایق رطوبتی شده باشد .
دیواره های اطراف اتاقک می بایست دستکم تا طول ۱٫۸ متر با مواد آب بند و مقاوم در قبال نفوذ رطوبی ساخته شود
قطر اسمی لوله تخلیه کفشوی حد اقل ۲ اینچ یا این که ۵۰ میلیمتر بوده وروی دهانه تخلیه می بایست
یک کانال مقاوم در قبال خوردگی و قابل برداشتن نصب شود که نباید رخنه‌ های آن از ۶ میلی متر بزرگتر باشند .

پیشگیری از گرفتگی در لوله کشی دستشویی خارجی

برای این که با مشکلات گرفتگی لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی خارجی مواجه نشوید می بایست یک‌سری نکات را رعایت فرمایید تا ناچار به تعمیر سرویس بهداشتی نشوید . یا این که در‌صورتی‌که خلل جزئی پیدا کردید سرعت بالا ان را رفع فرمایید تا اختلال بزرگتر نشود . رفع گرفتگی لوله کشی سرویس بهداشتی خارجی جزئی را می توان با تلمبه دستی یا این که روش های متفاوت انجام اعطا کرد . البته برای دوری از پیدایش هر مشکلی بایستی از ورود هرگونه موادی اعم از دستمال کاغدی , موی , حوله کاغذی , مواد چرب , نخ دندان , تولیدها بهداشتی , پوشک کودک و . . خودداری نمایید . زیرا این مواد زمانی روی نیز عده شوند از نقل و انتقال فاضلاب دوری می نمایند و در پایان منجر پیدایش مشکلات بزرگ خیس می شود .

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس