شما این‌جا هستید
آموزش لوله بازکنی 

لوله بازکنی -

محلول لوله بازکن؛ بازکردن لوله با محلول شیمیایی و طبیعی

برای همه ما پیش می آید که یکی از لوله های ساختمان در اثر جرم گرفتگی در طول زمان مسدود شود و اینکه بخواهیم خودمان با استفاده از محلول لوله بازکن برای رفع گرفتگی لوله اقذام کنیم.

محلول لوله بازکن

استفاده از محلول لوله بازکن شیمیایی

یکی از روشهای باز کردن لوله ها، استفاده از محلول لوله بازکن با ترکیبات شیمیایی است. محلول های بسیار موثری که به دنبال ریختن آن ها در چاهک، گرفتگی لوله ها باید بسیار با سرعت و آسان برطرف و مجرای لوله باز شود. بعد از اینکه محلول را داخل لوله ریختیم نباید آنرا به حال خود رها کنیم که کار بسیار نادرستی است. به جا ماندن محلول لوله بازکن شیمیایی بر روی جداره لوله ها سبب پوسیدگی آن ها می شود، در نتیجه باید به دنبال ریختن محلول در چاهک چند دقیقه ای ابتدا صبر کنید و سپس آب را باز کنید تا به مدت چند دقیقه وارد لوله شود و محلول را شستشو دهد.

یکی دیگر از اشتباهات بسیار خطرناکی که برخی افراد مرتکب می شوند این است که بعد از ریختن محلول لوله بازکن شیمیایی سر خود را به نزدیک چاهک می آورند تا داخل آن را بررسی کنند، این کار باعث تنفس گاز های سمی می شود که از محلول لوله بازکن متصاعد شده اند و بسیار خطرناک و مضر می باشند.

در پایان باید گفت برخی از  محلول های لوله بازکن شیمیایی برای رفع گرفتگی های ناشی از چربی ها و ذرات غذا مناسب هستند و بعضی های دیگر برای رفع گرفتگی های ناشی از تجمع مو در لوله ها به کار گرفته می شوند. در نتیجه استفاده از محلول لوله بازکن شیمیایی باید متناسب با مشکل گرفتگی موجود در لوله باشد.

استفاده از محلول لوله بازکن طبیعی

هستند افرادی که برای محیط زیست احترام ویژه ای قائلند و نیز نمی خواهند که با استفاده از محلول های لوله بازکن شیمیایی باعث تخریب لوله های ساختمان خود شوند و برای این منظور به سراغ ساخت محلول لوله بازکن طبیعی از مواد موجود در آشپزخانه خود می روند.

 

ساخت محلول لوله بازکن طبیعی

 

برای ساخت محلول لوله بازکن طبیعی به مواد زیر نیازمندیم:

یک جعبه جوش شیرین

نصف استکان سرکه

یک دستمال بزرگ

و یک کتری آب جوش

روش استفاده از محلول لوله بازکن طبیعی

نصف بسته جوش شیروین را بصورت خشک داخل لوله میریزیم، دستمال را بصورت جمع شده در دست خود نگاه داشته و نصف استکان سرکه را داخل لوله ریخته و بلافاصله با دستمال روی دهانه لوله را مسدود میکنیم.بعد از گذشت نیم ساعت یک کتری آب جوش را به آهستگی داخل لوله خالی میکنیم.حالا لوله باید تمیز و بدون گرفتگی باشد.چنانچه هنوز لوله باز نشده بود این عمل را تا رفع کامل گرفتگی ادامه میدهیم.

نکته: توجه کنید که جوش شیرین و سرکه در کنار هم واکنشی شبیه آتش فشان دارند و تمایل زیادی به خروج سریع از دهانه لوله پیدا میکنند.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس