شما این‌جا هستید
تهران حمل نخاله و حمل مصالح 

لوله بازکنی -

مصالح‌ساختمانی در کنترل قیمتی قسمت دوم

Rate this post

راهکار دولت برای کنترل فولاد

علاوه براین احمد جهان روشنایی , عضو هیات مدیره انجمن تولید‌کنندگان فولاد جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : با دقت به این‌که دولت سه اهرم را برای در اختیار گرفتن بها تمام شده فولاد در لحاظ گرفته است , از این رو به حیث می رسد که دست‌کم تا پایان همین سال جهش بها شامل این جنس نشود .
او در تشریح این استراتژی‌ها تاکید کرد : در اختیار گرفتن عرضه , وارد کردن فشار به تولیدکنندگان فولاد برای تخلیه انبارهای خویش و متوسل شدن به فرمان واردات ازجمله راه‌حل‌های فعلی دولت در زمینه ی در دست گرفتن فولاد است که سبب ساز می گردد ارزش تمام شده آن دست‌کم تا پایان همین سال تغییر تحول نکند .
به گفته جهان فروغ , با دقت به این‌که پیش‌تر دربین عرضه و ساخت فولاد تعادل وجود داشت , دولت فشاری به تولیدکنندگان وارد نمی کرد که انبارهای خویش را تخلیه نمایند , ولی دعوا هدفمندی هدف ای شده‌است که به‌این روش متوسل شود .  حمل مصالح تهران
مدیرعامل فولاد جنوب اظهار داشت : بعداز پایان سال می توان پیش‌بینی کرد که تغییر و تحول قیمت‌ها محقق شود که براساس برآوردهای نخستین در زمینه ی تاثیر هدفمند شدن یارانه‌ها در ارتقا کرایه حمل و نقل فولاد می توان اعلام‌کرد که حدود ۳ درصد به هزینه ساخت افزوده شود .
به گفته او , فعلا هزینه حمل و نقل ۵ درصد از ارزش تمام شده فولاد را دربرمیگیرد . او اظهار داشت : فعلا ارزش میلگرد ساختمانی به ازای هر بدن ۸۵۰ هزار تومان است .
عالم روشنایی با اشاره به استراتژی وزارت تسکین دهنده برای در دست گرفتن بها مصالح ساختمانی در تسکین دهنده مهر خاطرنشان کرد : با اعتنا به این که قرار شده‌است که واردات فولاد در قالب مواد اول باشد از این‌رو این راه و روش به تولید‌کنندگان و دعوا اشتغالزایی ضرری وارد نمی کند که از این محل تا به امروز صدهزار بدن مواد نخستین فولاد برای آرامبخش مهر وارداتی شده‌است که با این اوضاع و احوال بدون شک ارتقاء قیمتی راجع‌به مصالح ساختمانی برای تسکین دهنده ۹۹ ساله محقق نمیشود .
همینطور پیامبر خلیفه فرمانروا , دبیرانجمن فولاد هم به دنیای اقتصاد اعلام‌کرد : با اعتنا به این که دولت پیش بینی ها و بسته‌های مختلفی برای حمایت از بخش‌های متفاوت صنعتی در لحاظ گرفته است از این رو نوسان ارزش در باب ارزش فولاد محقق نخواهد شد .
او اظهار داشت : با اعتنا به این که واردات در دعوا فولاد در حوزه مواد نخستین انجام یافته است , از این رو این واقعه , مشکلی برای تولید‌کنندگان داخلی فولاد در‌پی نخواهد داشت .

اوضاع و احوال سیمان بعد از هدفمندی

محمد حسن پورخلیل , دبیرانجمن سیمان هم به «دنیای اقتصاد» ذکر کرد : با اعتنا به این که مقررشده است که دولت از صنعت سیمان حمایت‌های کاملی به فعالیت آورد از این‌رو راجع به سیمان ارتقا ارزش محقق نخواهد شد .
او افزود : این در حالی است که صرفا مسئله حمل و نقل است که قادر است در این مورد اثر گذار باشد که براساس برآوردهای انجام یافته تاثیر ضابطه هدفمندی در خصوص کرایه مرتبط با حمل و نقل سیمان نزدیک به ۱۰ تا ۲۰درصد است .
به گفته او در اولی تراز از فاز ابتدایی اجرای ضابطه هدفمندی هیچ تغییر‌و تحول قیمتی در زمینه‌ی کالا سیمان حادثه نیفتاده است و این منش تا پایان سال همچنان ادامه خواهد داشت .
ولی درین در بین جعفرمنتظری , رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی هم اذعان کرد : در موقعیت معمولی اساسا فروشندگان مصالح ساختمانی , به هر قیمتی که مصالح ساختمانی را از تولید‌کنندگان اخذ نمایند با سود ۱۵درصدی آن را به دست مصرف‌کنندگان می رساند , البته هم زمان با حذف حامل‌های انرژی از طرف وزارت بازرگانی و اداره حمایت از مصرف‌کننده به اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی امر داده شده‌است که حتما با به عبارتی بها قبل خرید مصالح صورت گیرد که بنابراین فعلا قیمت‌ها دستخوش تغییری نشده است , البته این‌که در آتی هم تغییری چهره دهد به مساله زیادی وابسته است .
او اظهار داشت : اتحادیه مورد نظر ما عموما مصالح بیشتر ساختمانی مثل سیمان‌ , گچ‌ , خاک و ماسه را از تولیدکنندگان خریداری میکند که فعلا درباره‌ی این مصالح قیمت‌ها اثبات و تغییری صورت نگرفته است , ولی درهرحال در آتی هم قیمت‌ها هر چقدر نیز که تغییر و تحول کنند‌ , اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تغییری در میزان سود متعارف خویش ساخت نخواهدکرد . تخلیه نخاله

تاثیر هدفمندی بر مصالح ثانویه ساختمانی

تاثیر هدفمند کردن یارانه‌ها علاوه بر این‌که درخصوص مصالح حساس ساختمانی قابل تفکر است , درباره‌ی مصالح ثانویه ساختمانی هم قابل بررسی است .
محمد فرزاد , دبیرانجمن شیرآلات و اثاثیه بهداشتی ساختمانی اظهار‌کرد : با اعتنا به این‌که ایجاد شیرآلات و اسباب و اثاث بهداشتی نزدیک به ۶الی ۷درصد انرژی براست از این رو آزادسازی ارزش سوخت مسلما قادر است روی بها تمام شده این گونه از جنس ساختمانی اثربخش باشد .
به گفته او مقررشده است که دولت پس از بررسی‌های کارشناسی راجع‌به حذف یارانه حامل‌های انرژی و شیوه اثرگذاری آن بر اثاثیه بهداشتی ساختمان , یارانه‌های حمایتی ضروری را تخصیص دهد .

احوال معمولی است , مواظب هستیم

نائب رئیس وزیر تسکین دهنده اعلام‌کرد : تا به امروز هیچ گزارشی بر اساس این که اجرای ضابطه هدفمندی باعث شده پروژه‌های تسکین دهنده مهر با مشکلات ارتقاء بها راجع‌به مصالح ساختمانی مواجه شوند , اخذ نکرده‌ایم .
جمشید نورصالحی افزود : پس از آزادسازی نرخ حامل‌های انرژی بازدیدهای زیادی از پروژه‌های آرامبخش مهر در شهرهای نو اطراف تهران به کار آوردیم که عده بندی این بازدیدها حاکی از آن است که فعلا وضع آرامبخش مهر معمولی است و در شرایطی‌که نیز مصالحی نادر شده‌اند تماما به طور موردی بوده است و ربطی به اجرای ضابطه هدفمندی نداشته است . به گفته نورصالحی , مسوولان وزارت آرامبخش به شدت در پی آن میباشند که تسکین دهنده مهر از محل اجرای ضابطه هدفمندی در دعوا مصالح کلیدی ساختمانی مبتلا نوسان نشود و واردات فولاد هم در جهت وصال به‌این انگیزه بوده است . او اذعان کرد : علاوه بر بازدیدهای می دانی از انبوه سازان فعال در آرامبخش مهر در سراسر مرزو بوم هم استعلام کرده‌ایم تا پژوهش ها ما در زمینه ی اجرای ضابطه هدفمندی بر آرامبخش مهر کامل شدن شود که براساس گزارش‌های رسیده فعلا ساخت‌وساز در تسکین دهنده مهر به شیوه گذشته و سوای هیچ تغییری دنبال می گردد . نائب رئیس وزیر تسکین دهنده اظهارداشت : علاوه براین گزارش‌ها درحال رایزنی با انبوه‌سازان هستیم تا به یک جمع‌بندی و حیث مشترک راجع به ممانعت از اثرپذیری تسکین دهنده مهر از اجرای ضابطه هدفمندی برسیم تا به‌دنبال آن به یک استراتژی مطلوب و مناسب دراین باره دست پیداکنیم . طرح ساماندهی خودروهای حمل نخاله در شهر قدس

اعمال جریمه سنگین برای تخلیه‌ غیرمجاز خاک و نخاله در کرمان

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس