شما این‌جا هستید
حمل نخاله و حمل مصالح شرق تهران 

لوله بازکنی -

معاون خدمات شهري شهرداري زاهدان : کميته‌ ساماندهي نخاله‌هاي ساختماني در شهرداري زاهدان تشکيل مي‌شود

Rate this post

نائب رئیس سرویس ها شهری شهرداری زاهدان اعلام کرد , کمیته‌ای به مراد ساماندهی زباله‌های شهر زاهدان که تبدیل به چالش بزرگی شده , تشکیل می‌شود که وظیفه آن برخورد قضایی با اشخاص خلاف‌کار که در حریم شهر آشغال تخلیه می‌کنند و همچنین برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز است .

خاشی در گفت‌ وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) , منطقه‌ سیستان وبلوچستان , تصریح کرد : شعبه ویژه‌ای در دادسرای انقلاب به این فرمان اختصاص داده شده و این کمیته بعداز بیان ضابطان قضایی تشکیل می‌شود .  حمل نخاله در شرق تهران

وی اظهار کرد : تشکیل این کمیته سبب می‌شود که شهر از آشفتگی‌هایی که به دلیل وجود نخاله‌های ساختمانی در گیر آن شده , رهایی یابد تا کامیون‌های حمل کننده نخاله دیگر نتوانند نخاله‌های ساختمانی را در حریم شهر تخلیه نمایند .

اولین ماشین کرایه ای خاک و نخاله شهر تهران راه‌اندازی شد

اولین تاکسی حمل خاک و نخاله با مشارکت ستاد پاکیزگی شهر تهران در حیطه پنج راه‌اندازی شد . به نقل از سرویس «شهری» ایسنا , یدالله کاظمی ـ نائب رئیس کارها شهری و فضای سبز حوزه‌ پنج ـ با بیان این مقاله افزود : با اعتنا به پرورش ساخت و سازها و طبق بررسی‌های صورتی گرفته در شبانه‌روز یکسری برابر آشغال , خاک و نخاله تولید می‌شود که این بحران علاوه بر ناهمگونی سیمای شهر باعث به مزاحمت در رفت وآمد و ایجاد تصادفات می‌شود . وی افزود : در همین راستا سازه به سیاست‌های شهرداری تهران با مشارکت ستاد پاکیزگی تهران و بازیافت حوزه‌ اولین تاکسی حمل خاک و نخاله به طور پایلوت در ناحیه پنج راه‌اندازی شد . کاظمی در اشاره به شیوه فعالیت تاکسی اذعان کرد : طبق هماهنگی‌ انجام شده با حوزه شهرسازی صادر شدن جواز عملیات ساختمانی مشروط به بسته شدن قرار داد با ماشین کرایه ای و استعلام میزان پسماند خاک و نخاله است . نائب رئیس کارها شهری حیطه الزام همکاری با تاکسی خاک و نخاله در صادر شدن جواز حفاری را از برنامه‌های آتی برشمرد و افزود : طبق برنامه پیش‌بینی شده با هماهنگی ارگان‌های خدماتی ( آب , برق , گاز و مخابرات ) در آینده صادر شدن هر دسته جواز حفاری نیازمند رعایت لازمات اجرایی در حمل خاک و نخاله و همکاری با ماشین کرایه ای مذکورخواهد بود . کاظمی با اشاره به تاثیر‌گذاری زیست محیطی فعالیت ماشین کرایه ای حمل خاک و نخاله اعلام‌کرد : با آغاز فعالیت تاکسی با به کار گیری از ضایعات ساختمانی در بسترسازی خیابان‌های در هم اکنون احداث کاهش هزینه‌ها را نیز در پی خواهد داشت . وی همچنین طراحی مخازن منحصربه‌فرد ساختمان‌های در هم اکنون تعمیر را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده تیتر کرد و افزود : تاکسی در ساختمان شهرداری بومی است و اطلاع‌رسانی ضروری انجام شده است .

مدیرعامل اداره بازیافت کرج : مطالعات طرح جانمایی دپو خاک و نخاله در کرج آغاز شد

مدیرعامل اداره بازیافت و تبدیل مواد شهرداری کرج بیان کرد : مطالعات طرح جانمایی محل دپو خاک و نخاله در کرج آغاز شد .

سید مجید مساعد در اظهار کرد وگو با خبر نگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) , اظهار کرد : فعلا دو مرکز جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی در ناحیه حصار و مرکز دفن رینگ دره موجود هست که ماشین‌های حمل نخاله‌های ساختمانی به صورت ساماندهی شده ‌در این مراکز مبادرت به تخلیه نخاله‌ها می‌کنند .

وی افزود : اینک اداره بازیافت کرج با همکاری اداره مسکن و شهرسازی , سازمان منابع طبیعی و سازمان محیط زیست این شهرستان در هم اکنون جانمایی چهار مرکز دفن نخاله جدید است .

وی خاطرنشان کرد : در این راستا اداره بازیافت با منعقد قراردادی با دانشکده‌ منابع طبیعی دانش کده تهران قصد دارااست مرکز دفن نخاله‌های ساختمانی در حیطه حصار کرج را ساماندهی کند تا علاوه بر ساماندهی و ظرفیت‌سازی در آینده از آن به طور پارک یا تفرجگاه شهروندان استعمال شود .

مساعد در پایان یادآور شد : در این طرح که عرش ۲۰ ساله کرج در لحاظ گرفته می‌شود مکان‌هایی مطلوب که برای محیط زیست و منابع طبیعی مشکلاتی ایجاد نکند برای محل دپو نخاله‌های ساختمانی جانمایی می‌شود .

باگذشت۱۹روز ازوعده اتمام پیاده‌روسازی خیابان انقلاب ; کماکان مردمان ازتپه‌های نخاله بالاوپایین می‌روند عمرموزائیک‌هایی که باعجله‌ و شبانه گذارده می‌شوند چقدراست؟

اداره زیباسازی شهرداری تهران قسم داده بود , ۱۰ کیلومتر پیاده‌روسازی خیابان انقلاب ( حدفاصل پیچ شمیران تا میدان آزادی ) را تا ابتدای مهرماه و استارت سال تحصیلی جدید به پایان برساند , ولی به وقوع پیوستن این عهدوپیمان با تاخیر مواجه شده‌است .

به نقل از خبر نگار «شهری» ایسنا , مدیرعامل این اداره در روزهای پایانی شهریور‌ماه اعلام کرد که به غیر از میدان انقلاب و فردوسی , پیاده‌روهای این خیابان‌ها هم‌زمان با عید فطر بهره برداری می‌شود , ولی این عهد هر چند که ۱۹ روز از مهر می‌گذرد , عملی نشده است و کماکان کندن , ریختن و ماندن نخاله‌ها در اواسط یا کنار پیاده‌رو , انجام عملیات همسان‌سازی مرحله پیاده‌رو‌ها , ماندن بیشتر مصالح و موزاییک‌ها کنار خیابان و فعالیت کارگران ادامه دارااست .

از اقبال بد , یا عالی اداره زیباسازی , محل خبرگزاری دانشجویان ایران در محدوده میدان انقلاب و رو‌به‌روی کالج تهران جای‌دارد و به همین دلیل خبر نگار ایسنا تقریبا هر روز شاهد اقدامات این پروژه بوده است . اقداماتی که گاها در آن شاهد تکمیل موزائیک یک طرف خیابان در پهنا چهار ساعت , خالی کردن ماسه صحیح اواسط پیاده‌رو و ریختن آن دقیقا جلوی دکان کتاب‌فروشی‌ها , ملات‌هایی که مهیا نشده و در تاریکی شب زیر موزائیک‌ها با عجله‌ای کاملا مشهود ریخته‌ می‌شود و کارگران کم سن و سالی که حتی توان نگهد‌اشتن چکش بادی را برای کندن زمین نداشتند , بوده است! به این تفاسیر این سوال پیش می‌آید که قدمت این پیاده‌رو که در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تهران واقع شده , چقدر خواهد بود!؟

این ایام کفش‌ها و شلوارهای عابران این پیاده‌رو که اکثر زمان ها دانشجویان و فرهنگیان می باشند , خاکی است , چراکه عابران مجبورند از روی تلی از موزائیک‌ها و تکه‌های آسفالت کنده شده , سنگ و خاک و بلوک‌های موزائیک و یا تل‌های شن و ماسه عبور کنند , در حالی که قرار بود در آستانه سال تحصیلی جدید دانشجویان با فضایی گوناگون و جدید و ولی استاندارد شهری مواجه شوند , ولی این رخداد تاکنون نیافتاده است .

به نقل از ایسنا , ملاصالحی ـ مدیرعامل اداره زیباسازی شهر تهران ـ که متولی اجرای این پروژه در شهرداری تهران است , چندی پیش و گذشته از پایان مهلت اجرای پروژه از پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه‌ بهسازی و پیاده‌روسازی در محدوده خیابان انقلاب تا آزادی به ایسنا خبر داده بود .

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس