شما این‌جا هستید
راهنمای خرید سرویس کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

نحوه تشخيص کولر گازي اينورتر اصل و تقلبی

Rate this post

آیا می‌دانید کولر اینورتر یا کم مصرف چیست؟
آیا می‌دانید طرز شناسایی کولر گازی اینورتر چه‌طور است؟

این مقاله نکاتی در رابطه خرید کولر گازی اینورتر یا کم مصرف به شما یادگرفتن می‌دهیم تا درهنگام خرید کولر گازی بتوانید اینورتر اصل را خریداری کنید .

با دقت به پیشرفت روزافزون دانش و توسعه فناوری در زمینه‌های متفاوت زندگی , جریان دانش سال‌هاست که اثاثیه خانگی را نیز ذیل پوشش خویش قرار داده و به پیشرفت آن امداد نموده است . مشخصاً یکی از مواردی که روز جاری به آن می‌پردازیم مشاجره تهویه مطبوع است که عضو جدایی‌ناپذیر زندگی روز جاری انسان‌هاست سال‌هاست که ما برای رهایی از گرمای فصل تابستان از روش‌های مختلفی به کارگیری می‌کنیم ولی حدود ۱۰۰ سال است که وسیله‌ای به اسم کولر گازی نوآوری شده که راندمان بسیار خوبی داشته و مورد اعتنا استفاده‌کنندگان قرارگرفته است که شما می‌توانید با کم‌ترین دردسر راندمان مناسب و مناسبی از آن دریافت کنید .  سرویس کولر گازی مشهد

مشاجره تولید کولر گازی مدت‌هاست که دستخوش تغییر شده و در هم اکنون پیشرفت است و روزبه‌روز وسیع‌تر می‌شود ولی چندین سالی است که کولرهایی وارد بازار شده که به اسم کولر گازی کم مصرف یا کولر گازی اینورتر شناخته می‌شود .

در این مقاله قصد داریم نگاهی اجمالی به این کولرها انداخته و طرز کار و تعمیرات کولر گازی اینورتر و فرق آن‌ها‌را با کولرهای معمولی و قدیمی‌تر بررسی کنیم و نکاتی را به شما فراگیری بدهیم تا بتوانید آن را از کولرهای معمولی تشخیص داده و در هنگام خرید کلاه سرتان نرود .

– نحوه‌ی کار کولر گازی به چه صورت است؟

نحوه‌ی کار تمامی کولرهای گازی به این صورت است که گاز بسیار سردی که به گازهای فریونی دارای شهرت می باشند و از ترکیبات شیمیایی مخصوصی تشکیل شده‌اند به‌وسیله یک موتور قوی که کمپرسور نامیده می‌شود در سیکل یا به عبارتی لوله‌های کولر گازی که اصطلاحاً فضای خالی شده‌است و چیزی به غیر از همین گاز در آن نیست به گردش در می‌آید این گاز زمانی که به پنل داخلی با به عبارتی اواپراتور شما می‌رسد به‌وسیله باد گرمی که به کویل‌ها برخورد می‌کند گرم شده و سوز و سرما را به محیط پس می‌دهد و مجدد به پنل بیرونی یا به عبارتی کندانسور برگشته و براثر یک سری تغییرات فراهم رجوع و برگشت به محیط داخلی خانه می‌شود و تمامی این اعمال مکش و پرتاب این گاز به وسیله کمپرسور انجام می‌شود . این خلاصه‌ای از کارکرد دستگاه‌های تهویه مطبوع که کولر گازی نیز یکی از آن‌هاست می‌باشد .

یکی از بزرگ‌ترین معایب سیستم‌های قدیمی این است که وقتی پیروزی امر تشخیص اعطا کرد که محیط داخلی شما به‌اندازه کافی خنک شده‌است که این دما از طریق شما به دستگاه داده می‌شود فرمان جدا کمپرسور را صادر می‌کند که در خوش‌بینانه‌ترین وضعیت ۳ توشه در هر ساعت رخداد می‌افتد و زمانی که کمپرسور مجدد امر روشن شدن را دریافت کرد برای این کار نیاز به جریان بسیار بالای چندین آمپری دارااست که سبب ساز مصرف شدن برق زیادی خواهد شد و این نقص‌ بزرگی در این سیستم‌هاست .

به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد هل دادن ماشین خاموشی را دارید برای خط مش فتادن اولیه ماشین نیاز به انرژی بسیار بالایی است ولی زمانی که راه و روش به زمین خورد شاید انرژی چندین برابر کم‌تر برای هل دادن حتمی دارید و در شرایطی‌که بازهم توقف نماید برای رویکرد پرت کردن مجدد آن به عبارتی انرژی اولیه واجب است .

به حیث شما چرا کولرهای کم مصرف یا اینورتر ۵۰ تا ۶۰ % مصرف برق کم‌تری دارند؟

کولرهای کم‌مصرف نسل جدید دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارا‌هستند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم نمایند .
گاز مصرفی در این کولرها گاز R410a بوده که بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی که گاز آنها R22 می‌باشد است .

دلیل :
دمای جوشش گاز R410a منفی ۵۲ در جه سانتی‌گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز R22 منفی ۴۱ جایگاه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم‌های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سوز‌و‌سرما در مدت زمانی کم‌تر خواهد داشت .

ساختار کمپرسور یا به عبارتی قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی‌های قدیمی همان‌طور که در ابتدا توضیح داده شد به نحوی است پس از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و چشم به راه خواهد ماند تا مجدد از طریق دستور مادربرد به کار گیری شود که همین شروع دوباره منجر مصرف جریان بالایی از برق است .
البته در کولرهای اینورتر با اعتنا به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده‌است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار بیرون نمی‌شود تا برای روشن شدن مجدد جریان بالایی بخواهد بلکه بدور حرکتی یا توان موتور به حدعقل خویش خواهد رسید تا برای خنک کردن دوباره محیط نیاز به جریان بالایی برای شروع نباشد .
در حقیقت این کمپرسورها فرکانسی بوده و قابلیت کم ‌و زیاد شدن راندمان را دارا هستند نظیر لامپ‌های دیمر دار که قابلیت کم و زیاد کردن نوروروشنایی را دارا هستند .

– چطور می‌توان یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص داد؟

با دقت به بازار داغ کولرهای اینورتر متأسفانه بسیاری از اشخاص سود جو از عدم شناسایی کولر گازی اینورتر مبادرت به کلاه‌برداری از مشتریان کرده و کولر گازی‌های معمولی را به‌جای کولر گازی اینورتر به مشتری معرفی می‌کنند که علاوه بر کیفیت پایین این کولرها هزینه بیش‌تری را نیز بابت اینورتر بودن آن دریافت می‌کنند .
به‌دنبال نکاتی مطرح می‌شود تا شما بتوانید به وسیله آن یک کولر گازی اینورتر را از کولر گازی معمولی تشخیص دهید .

مطمئن‌ترین رویه خرید از مرکزها معتبری است که کولر گازی را با ضمانت نامه‌های دارای اعتبار عرضه می‌کنند .
معمولاً صورت کولرهای اینورتر اصلی بسیار شیک و بوده و دارای بسته‌بندی قابل‌قبولی میباشند .

– برچسب فنی

ولی شاید مهم‌ترین روش تشخیص بررسی کردن برچسب فنی کولر گازی است .
برچسب فنی یا پلاک چیست؟ برچسب فنی اطلاعاتی است که به‌صورت برچسب روی تمامی اسباب الکترونیکی ثبت شده که داده‌های زیادی در رابطه دستگاه و دسته کارکرد آن به شما منتقل می‌کند . با محاسبه کردن این داده ها قادرید تا حد زیادی از اینورتر بودن دستگاه مطمئن شوید .

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس