شما این‌جا هستید
راهنمای خرید سرویس کولر گازی مشهد 

لوله بازکنی -

نحوه تشخيص کولر گازي اينورتر اصل و تقلبی

Rate this post

آيا مي‌دانيد کولر اينورتر يا کم مصرف چيست؟
آيا مي‌دانيد طرز شناسايي کولر گازي اينورتر چه‌طور است؟

اين مقاله نکاتي در رابطه خريد کولر گازي اينورتر يا کم مصرف به شما یادگرفتن مي‌دهيم تا درهنگام خريد کولر گازي بتوانيد اينورتر اصل را خريداري کنيد . توضیح کامل در مورد مراحل نصب کولر گازی ها با استفاده از دفترچه راهنما

با دقت به پيشرفت روزافزون دانش و توسعه فناوري در زمينه‌هاي متفاوت زندگي , جريان دانش سال‌هاست که اثاثیه خانگي را نیز ذیل پوشش خویش قرار داده و به پيشرفت آن امداد نموده است . مشخصاً يکي از مواردي که روز جاری به آن مي‌پردازيم مشاجره تهويه مطبوع است که عضو جدايي‌ناپذير زندگي روز جاری انسان‌هاست سال‌هاست که ما براي رهايي از گرماي فصل تابستان از روش‌هاي مختلفي به کارگیری مي‌کنيم ولي حدود 100 سال است که وسيله‌اي به اسم کولر گازي نوآوری شده که راندمان بسيار خوبي داشته و مورد اعتنا استفاده‌کنندگان قرارگرفته است که شما مي‌توانيد با کم‌ترين دردسر راندمان مناسب و مناسبي از آن دريافت کنيد .  سرویس کولر گازی مشهد

مشاجره توليد کولر گازي مدت‌هاست که دستخوش تغيير شده و در هم اکنون پيشرفت است و روزبه‌روز وسيع‌تر مي‌شود ولی چندین سالي است که کولرهايي وارد بازار شده که به اسم کولر گازي کم مصرف يا کولر گازي اينورتر شناخته مي‌شود .

در اين مقاله قصد داريم نگاهي اجمالي به اين کولرها انداخته و طرز کار و تعميرات کولر گازي اينورتر و فرق آن‌ها‌را با کولرهاي معمولي و قديمي‌تر بررسي کنيم و نکاتي را به شما فراگیری بدهيم تا بتوانيد آن را از کولرهاي معمولي تشخيص داده و در هنگام خريد کلاه سرتان نرود .

– نحوه‌ي کار کولر گازي به چه صورت است؟

نحوه‌ي کار تمامي کولرهاي گازي به اين صورت است که گاز بسيار سردي که به گازهاي فريوني دارای شهرت می باشند و از ترکيبات شيميايي مخصوصي تشکيل شده‌اند به‌وسيله يک موتور قوي که کمپرسور ناميده مي‌شود در سيکل يا به عبارتی لوله‌هاي کولر گازي که اصطلاحاً فضای خالی شده‌است و چيزي به غیر از همين گاز در آن نیست به گردش در مي‌آيد اين گاز زماني که به پنل داخلي با به عبارتی اواپراتور شما مي‌رسد به‌وسيله باد گرمي که به کويل‌ها برخورد مي‌کند گرم شده و سوز و سرما را به محيط پس مي‌دهد و مجدد به پنل بيروني يا به عبارتی کندانسور برگشته و براثر يک سري تغييرات فراهم رجوع و برگشت به محيط داخلي خانه مي‌شود و تمامي اين اعمال مکش و پرتاب اين گاز به وسیله کمپرسور انجام مي‌شود . اين خلاصه‌اي از کارکرد دستگاه‌هاي تهويه مطبوع که کولر گازي نیز يکي از آن‌هاست مي‌باشد .

يکي از بزرگ‌ترين معايب سيستم‌هاي قديمي اين است که وقتي پیروزی امر تشخيص اعطا کرد که محيط داخلي شما به‌اندازه کافي خنک شده‌است که اين دما از طريق شما به دستگاه داده مي‌شود فرمان جدا کمپرسور را صادر مي‌کند که در خوش‌بينانه‌ترين وضعیت 3 توشه در هر ساعت رخداد مي‌افتد و زماني که کمپرسور مجدد امر روشن شدن را دريافت کرد براي اين کار نياز به جريان بسيار بالاي چندين آمپري دارااست که سبب ساز مصرف شدن برق زيادي خواهد شد و اين نقص‌ بزرگي در اين سيستم‌هاست .

به عنوان مثال فرض کنيد که شما قصد هل دادن ماشين خاموشي را داريد براي خط مش فتادن اوليه ماشين نياز به انرژي بسيار بالايي است ولي زماني که راه و روش به زمین خورد شايد انرژي چندين برابر کم‌تر براي هل دادن حتمی داريد و در شرایطی‌که بازهم توقف نماید براي رویکرد پرت کردن مجدد آن به عبارتی انرژي اوليه واجب است . سرویسکار حرفه ای کولر گازی

به حیث شما چرا کولرهاي کم مصرف يا اينورتر 50 تا 60 % مصرف برق کم‌تري دارند؟

کولرهاي کم‌مصرف نسل جديد دو تفاوت اصلي با کولرهاي قديمي دارا‌هستند که با همين تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولي کم نمایند .
گاز مصرفي در اين کولرها گاز R410a بوده که بسيار سردتر از گازهاي مصرفي کولرهاي قديمي که گاز آنها R22 مي‌باشد است . سرویسکار کولر گازی در مشهد

دليل :
دماي جوشش گاز R410a منفي 52 در جه سانتي‌گراد است و اين در حالي است که دماي جوشش گاز R22 منفي 41 جايگاه سانتي‌گراد بوده که اين تفاوت در سيستم‌هاي تهويه مطبوع بسيار قابل‌توجه و نقش مهمي در توليد سوز‌و‌سرما در مدت زماني کم‌تر خواهد داشت .

ساختار کمپرسور يا به عبارتی قلب تپنده سيستم تهويه مطبوع يا کولر گازي‌هاي قديمي همان‌طور که در ابتدا توضيح داده شد به نحوي است پس از هم‌دما شدن محيط با دمايي که شما براي کولر گازي تنظيم کرده‌ايد موتور يا کمپرسور کولر گازي کاملاً خاموش و چشم به راه خواهد ماند تا مجدد از طريق دستور مادربرد به کار گيري شود که همين شروع دوباره منجر مصرف جريان بالايي از برق است .
البته در کولرهاي اينورتر با اعتنا به کمپرسور و قطعات و مدارات فرماني که در آن کار برده شده‌است سيستم به نوعي طراحي شده که کمپرسور هيچ‌گاه کاملاً از مدار بیرون نمي‌شود تا براي روشن شدن مجدد جريان بالايي بخواهد بلکه بدور حرکتي يا توان موتور به حدعقل خویش خواهد رسيد تا براي خنک کردن دوباره محيط نياز به جريان بالايي براي شروع نباشد .
در حقيقت اين کمپرسورها فرکانسي بوده و قابليت کم ‌و زياد شدن راندمان را دارا هستند نظیر لامپ‌هاي ديمر دار که قابليت کم و زياد کردن نوروروشنایی را دارا هستند .

– چطور مي‌توان يک کولر گازي اينورتر را از کولر گازي معمولي تشخيص داد؟

با دقت به بازار داغ کولرهاي اينورتر متأسفانه بسياري از اشخاص سود جو از عدم شناسايي کولر گازي اينورتر مبادرت به کلاه‌برداري از مشتريان کرده و کولر گازي‌هاي معمولي را به‌جاي کولر گازي اينورتر به مشتري معرفي مي‌کنند که علاوه بر کيفيت پايين اين کولرها هزينه بيش‌تري را نيز بابت اينورتر بودن آن دريافت مي‌کنند .
به‌دنبال نکاتي مطرح مي‌شود تا شما بتوانيد به وسيله آن يک کولر گازي اينورتر را از کولر گازي معمولي تشخيص دهيد .

مطمئن‌ترين رویه خريد از مرکزها معتبري است که کولر گازي را با ضمانت نامه‌هاي دارای اعتبار عرضه مي‌کنند .
معمولاً صورت کولرهاي اينورتر اصلي بسيار شيک و بوده و داراي بسته‌بندي قابل‌قبولي میباشند .

– برچسب فني

ولی شايد مهم‌ترين روش تشخيص بررسی کردن برچسب فني کولر گازي است .
برچسب فني يا پلاک چيست؟ برچسب فني اطلاعاتي است که به‌صورت برچسب روي تمامي اسباب الکترونيکي ثبت شده که داده‌هاي زيادي در رابطه دستگاه و دسته کارکرد آن به شما منتقل مي‌کند . با محاسبه کردن اين داده ها قادريد تا حد زيادي از اينورتر بودن دستگاه مطمئن شويد .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس