شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

چطور متوجه نشت آب در خانه شویم؟

پژوهش ها نشان داده است که هر خانه معمولی می تواند بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ گالن (۷٫۶ الی ۷۶ متر مکعب) آب را در هر سال به خاطر نشت آب هدر بدهد. نشت های حاصل از لوله ها, تجهیزات لوله کشی و اتصالات , منابع عمده اتلاف آب در بسیاری از منازل می باشند.پژوهش ها نشان داده است که هر خانه معمولی می تواند بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ گالن (۷٫۶ الی ۷۶ متر مکعب) آب را در هر سال به خاطر نشت آب هدر بدهد.برخی از نشت ها مثل شیری که چکه می کند و نشت آبگرم کن ها آشکارند.متاسفانه به خاطر پنهان ماندن منبع بسیاری از نشت ها, آن ها برای سال ها شناسایی نشده باقی می مانند.

نشت آب

آیا شما نیاز دارید که ننشت آب خانه تان را پیدا کنید؟

کنتور اصلی خانه تان را برای نشت کنترل نمایید. نشت های بزرگتر و یا ترکیبی از نشت های کوچک در اغلب موارد توسط کنتور آب شما قابل شناسایی می باشد. با استفاده از کنتور آب، شما قادر خواهید بود که طی گام های زیر، کنترل ساده نشت آب را انجام دهید.

۱-اطمینان پیدا کنید که تمامی شیرهای آب داخل و بیرون منزل بسته هستند.این آزمایش نشت آب باید وقتی انجام شود که تجهیزات اتوماتیک آب از قبیل کنترل کننده های آبیاری و ماشین های لباسشویی و ظرفشویی در حال استفاده نیستند.

۲-رقم کنتور آب را ثبت کرده و پانزده دقیقه منتظر بمانید.مراقب باشید که هنگام این تست نشت آب کسی از آب استفاده نکند.

۳-دوباره عدد کنتور قرائت شده را ثبت کنید. اگر در زمان آزمایش عدد کنتور مصرف آب را نشان دهد، ممکن است نشتی در کار باشد.اطمینان پیدا کنید که آب مورد استفاده به خاطر کابردهای کوچکی همچون صافی و نرم کننده آب و یا مرطوب کننده کل خانه نیست.

آزمایش کنتور فقط نشت آب های بزرگ را نشان می دهد. با این آزمایش شما نمی توانید نشت آب های کوچک درون خانه تان را تشخیص بدهید. حتی در هنگام تشخیص نشت، آزمایش قادر نیست جایی که نشتی اتفاق افتاده را ردیابی نماید. برای ردیابی و تعیین موقعیت تمامی نشت های مهم، بررسی های بیشتری لازم است.

نشت آب ناشی از لوله های انتقال آب و تشخیص نم

بعضی وقت ها نشت آب ها بین کنتور و خانه در لوله انتقال آب اتفاق می افتند. این نشت ها اغلب مشکل شناسایی می شوند زیرا لوله انتقال معمولا دست کم ۹۰ سانتیمتر زیر زمین است. بعضی وقت ها نشت آب در طول لوله حرکت می کند و به کنتور بر می گردد. اگر محفظه کنتور شما آب دارد و این آب به خاطر بارندگی و یا آبیاری نیست، ممکن است بر نشت لوله انتقال آب دلالت نماید. نقطه عمومی دیگر نشت آب ممکن است جایی باشد که لوله انتقال بالای زمین می آید و یا وارد خانه می گردد. اگر خاک این جاها مستمرا نمناک باشد، ممکن است بر وجود نشتی دلالت نماید. در حالت های نشت شدید، معمولا مستقیما در بالای مسیر لوله زیر زمینی، آب به طرف سطح زمین نشت می کند. اغلب رفع نشتی بین کنتور و خانه از وظایف صاحبخانه شناخته می شود و حال آنکه رفع نشت آب کنتور و یا لوله اصلی که به کنتور می آید در حوزه وظایف سازمان آب به حساب می آید. قبل از کوشش برای تعمیر لوله انتقال آب باید با سازمان آب تماس حاصل نمود. اگر مسئول رفع نشت صاحبخانه باشد، کار را باید به لوله کشی حرفه ای سپرد. کوشش برای این تعمیر هرگز نباید توسط صاحبخانه صورت گیرد.

 

منبع سلامت نیوز

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس