شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

آبگرمکن گازی؛ طریقه نصب و روشن کردن آبگرمکن گازی

نصب و راه اندازی آبگرمکن گازی و وسایلی ازین دست به جهت مشمول گارانتی شدن باید توسط سرویس کار مجاز انجام شود ولی در شرایطی که دسترسی به سرویس کار نداشتیم با طی کردن مراحل زیر میتوانیم آن را براحتی نصب کنیم.

آبگرمکن

طریقه نصب آبگرمکن گازی

۱-محل نصب آبگرمکن باید مسطح بوده و آنرا طوری نصب نمائید (زاویه ۴۵ درجه)که رگلاتور (شیرگاز) به راحتی قابل تعمیر و یا تعویض و باز و بسته نمودن باشد.

۲-کلاهک تعدیل جریان هوا دارای تبدیل می باشد و به دلخواه میتوان از لوله با قطر ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر استفاده نمود.

۳-محل نصب دودکش به دیوار را کنترل کنید تا لوله بیش از حد مجاز داخل دیوار نگردد.

۴-از یک دودکش برای چند نوع وسیله گازسوز استفاده ننمایید.

۵-کلاهک تعدیل را روی دهانه خروجی آبگرمکن بر روی لوله میانی نصب نمایید.

۶-جهت نصب آبگرمکن همیشه از ورودی و خروجی های که توسط برچسب مشخص شده است استفاده نموده وحتی المقدور به جای اتصالات از لوله های ۱۰ سانتی متری جهت خروجی آب گرم و محل نصب شیر اطمینان استفاده نمایید.

طریقه روشن کردن آبگرمکن

۱- جهت روشن نمودن آبگرمکن به دستور العملی که روی بدنه آبگرمکن در قسمت بالای رگلاتور نصب گردیده مراجعه نمایید.

۲- بعد از روشن کردن آبگرم کن به علت وجود آب سرد در مخزن و در نتیجه تغییر ناگهانی دما، ممکن است تا رسیدن آب به دمای ۶۰ درجه ،مقداری آب از داخل لوله میانی روی مشعل چکه نموده که این حالت در اثر تغییر دمای اب بوده و امری است عادی که پس از مدتی قطع میگردد.

توجه مهم:

۱- در صورتی که از سیلندر گاز مایع استفاده مینمایید و در هنگام روشن نمودن احساس نمودید گاز به صورت فوران و زیاد از شمعک خارج میشود رگلاتور نصب شده به روی سیلندر گاز را تعویض نمایید.

۲- در هنگام استفاده از سیلندر گاز مایع آن را به هیچ عنوان واژگون ننمایید.

۳- قبل از روشن نمودن آبگرمکن، با مراجعه به دفترچه راهنما و بر چسب نصب شده بر روی بدنه آبگرم کن مطمئن شوید که آبگرم کن از چه گازی (طبیعی -مایع) استفاده مینماید.

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس