شما این‌جا هستید
تهران نصب کولر آبی 

لوله بازکنی -

نصب کولر آبی و نکات مهم در مورد آن

Rate this post

خب در این آموزش قصد دارم نکاتی رو در مورد نصب و عیب یابی کولر های آبی قرار بدم . / نصب کولر آبی تهران

در ابتدای آموزش انواع کولر آبی رو برای شما معرفی میکنم .

کولر های آبی‌رنگ در مدل سلولزی , معمولی و توان های مصرفی متفاوت در بازار جان دار میباشند و بستگی به نیاز مشتری , متراژ خانه , طبقه سکونت , تعداد اتاق , عایق بودن دیواره ها و پنجره های خانه , محل سکونت و . . . تعیین و نصب می گردند . نصب کولر آبی تهران

مکانیزم کارایی کولرهای آبی

همانگونه که از اسمش پیداس همت کولر آبی رنگ به وسیله چرخش آب هست در تصویر ذیل بخش های گوناگون کولر آبی‌رنگ نشان داده شده‌است .

1 – پمپ کولر

وظیفه پمپ کولر مثل قلب است که خون را در بخش های گوناگون تن می گرداند پمپ با گردش آب کولر بر روی پوشال ها سبب مرطوب شدن آنان می شود . اتصال برق پمپ در کولر مشترک شدن با سیم نول موتور و فاز آن از رجوع کلید کولر تامین می شود . نصب کولر آبی تهران

از موردها با اهمیت در نصب پمپ کولر اتصال سفت آن به بدنه کولر که عموما بوسیله دو شیار انجام می شود یا این که بوسیله بست سفت می شود , به کار بستن از سبد پمپ برای خودداری از ورود خرده پوشالها و گل ولای به درون پره گرداننده پمپ , قرار نگرفتن پمپ در محل ریزش آب پوشال ها , تهیه و تنظیم پمپ مطلوب با کابل کارکشته جهت دوری از پیدایش خطر اسم موفقیت .

نکته : در تحت پمپ محیط ای موجود هست که در‌صورتی‌که اشغالی منجر خودداری از گردش پره شود میتوانید آن را در بیاورید و اشغال ها را جدا فرمایید و این که در حالتی‌که پره پمپ شما کار می نماید و آب را به بالا انتقال نمی دهد قابلیت و امکان دارااست همین محیط سفت متصل نباشد .

2 – شناور

شناور جهت تامین آب کولر در کف کولر است و حجم آب را در یک حد معین نگه می‌دارد تا از کولر رمز ریز نشود .

از مواقعی که سبب ساز حاد شدن شناور می شود می شود به وخیم شدن واشر نگه دارای آب , رخنه‌ شدن نصیب آویزان روی آب شناور , گیر کردن گل و لای در ورودی آب و هم زنگ زدگی اسم پیروزی .

نکته : برای کار کردن صحیح پمپ و شناور بایستی کولر در اساس سفت و سطح نصب شود چون پمپ می بایست دایم آب را به پوشال ها برساند و حجم آب زیاد دارای اهمیت است . نصب کولر آبی -در برخی از شناورها آب محل ورود بی واسطه بر روی بدنه کولر می ریزد و سبب حاد شدن دیواره کولر می شود میتوانید خودتان با گذاشتن طلقی پلاستیکی مثل مثل بطری نوشابع در محل ریختن آب از وخیم شدن بدنه پرهیز فرمائید و یا این که از شناورهای استاندارد تنظیم نمائید .

اکنون درصورتی که شناور براعث حاد شدنه بدنه شده و دیگر نمیشود در جای گذشته نصب شود چاره چه چیزی است ؟ می‌توانید بوسیله گذاشتن واشر یا این که دریل کاری نصیب دیگری از بدنه کولر آن را مجددا نصب نمائید .

3 – موتور کولر

می توان اذعان کرد مهم‌ترین و گرانترین نصیب کولر موتور آن می‌باشد موتورهای از رتور و استاور تشکیل شدند برای این که دوچندان گج نشوید از معرفی اجرزای داخلش صرف حیث میکنم . توضیح کامل در مورد مراحل نصب کولر گازی ها با استفاده از دفترچه راهنما

موتور به وسیله سیم آلومینیومی یا این که مسی سیم پیچی شده‌است در برخی موتورها میشود موتور را بعداز سوختن مجدد سیم پیچی نمود در برخی از موتورها نیز خیر .

موتور به وسیله دو بست بر روی مبنا محیط خروج هوا پیوند میخورد که برای مفتوح کردن موتور گشودن همین دو بست کافیست . سیم های متصل شونده به کوتور سه تا هست که یک مشترک و دو سیم دیگر به دور تند و نماید هست . نصب کولر آبی تهران – اتصال این سه سیم بوسیله فیش به موتور انجام می شود اتصال فیش به سیم و به موتور بایستی فراوان سفت و فارغ از نشتی باشد تا به موتور آسیبی نرسد .

نصب کولر آبی تهران

در‌حالتی که در طول سوختن موتورتان قصد بده بستان و یا این که تعمیر آن را داشتید حتما از اتصال فیش ها عکس بگیرید و هم هیچ گاه به رنگ سیم بسنده نکنید مثلا شما می‌دانید استاندارد نل یعنی به عبارتی مشترک آبی‌رنگ است ولی در موردها دوچندان مشاهده شده چه بسا با وجود سیم آبی رنگ نصاب رنگ دیگری را مشترک گرفته است .

برق موتور کولر بوسیله سیم نول و دوتا سیم بر گشت فاز از کلید کولر تامین می شود اتصال نادرست سیم ها به موتور و یا این که آب شدن کلید کولر منجر سوختن موتور کولر خواهد شد .

مورد پایان نیز این که اعم از مورد ها وخیم شدن موتور کولر ریختن آب بر روی سیم پیچ آن ( مدام به جهت نصب موتور بر روی مبنا اعتنا فرمایید سمتی که دارنده ترک نیست بایستی بالا قرار بگیرد ) , محکم بودن تسمه کولر , روغن نزدن یا این که تاقان های و زنگ زدگی آنان , سیم های ضعیف و اتصال نادرست , روغن نزدن بلبرینگ های موتور , وخیم شدن پلاتین های درون کولر و در انتها کارکرد بالا آن اسم موفقیت .

سوال : چرا می گویند در شرایطی که پمپ رو نزنید موتور کولر میسوزد آیا اثر دارد؟ نصب کولر آبی و نکات مهم در مورد آن

برای اینجانب نیز این سوال بود که چرا درصورتی که پمپ کولر را نزنیم موتور کولر قابلیت و امکان دارااست جراحت ملاحظه کنید تا این‌که به به‌این نکته رسیدم که در فصل گرما باطن کولر حرارت زیاد بالا موجود هست بدیل بدنه فلزی آن و محیط بسته آن که بوسیله پمپ محیط باطن خنک می شود . وقتی که موتور فارغ از پمپ آغاز به تکان می نماید از گرمای خارج نیز به باطن کولر وارد می شود و در واقع یک کوره تولید می شود این حرارت قادر است منجر زخم وصال به موتور کولر شود . خیر صرفا در کولر بلکه در تمام مدارات الکترونیکی دعوا دما مضاعف اصلی میباشد .

4 – خطوط انتقال آب

خطوط انتقال آب همان گونه که میدانید عموما پلاستیکی می باشند و وظیفه آنان انتقال آب از پمپ بر روی پوشال ها است . همین لوله ها دوچندان در کارکرد کولر مفید است چون سبب ساخت هوای خنک می شود

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس