شما این‌جا هستید
خدمات توالت فرنگی 

لوله بازکنی -

نکات نظارتی نصب تجهیزات بهداشتی ساختمان

Rate this post

– استعمال از اسباب بهداشتی کارکرده و استوک , مصدوم و معیوب مجاز نیست .  تعمیر توالت فرنگی
2 – آیا فواصل طولی و عرضی دستشویی شرقی و غربی ( خارجی ) و توالت از دیواره های جانبی رعایت شده است؟
الف : سرویس بهداشتی شرقی و غربی ( خارجی ) بایستی طوری نصب گردد که مسافت محور آن از مرحله دیوار همسایه یا این که هر بازدارنده دیگر , کمتر از 45 سانتی متر نباشد .
ب : جلوی دستشویی شرقی و غربی ( خارجی ) بایستی دستکم 50 سانتی متر تا دیوار یا این که درب مقابل آن جای خالی پیش گویی گردد .
ج : دستشویی شرقی و غربی بایستی طوری نصب گردد که مسافت محور آن از محور طولی اسباب بهداشتی دیگر کمتر از 76 سانتی متر نباشد .
د : مسافت محور سرویس بهداشتی از تراز دیوار همسایه یا این که هر بازدارنده دیگر نباید کمتر از 45 سانتی متر باشد .
3 – آیا بعدها فضای سرویس بهداشتی , خزینه , . . . مبتنی بر استاندارد است؟

الف : دستشویی

با دقت بدین اینکه وجود سرویس بهداشتی شرقی و غربی ( خارجی ) به همراه توالت به حیث بهداشتی و عرفی الزامی می‌باشد در فضایی که مشتمل بر صرفا یک سرویس بهداشتی شرقی یا این که غربی با توالت می‌باشد با اعتنا به مقدار های استاندارد بیان شده فوق 166 = 45 + 76 + 45 سانتی متر پهنا دستکم برای اتاقک سرویس بهداشتی میباشد از طرفی طبق مبحث 16 , بعدها اتاقک دستشویی شرقی و غربی 90 سانتی متر عرض و 150 سانتی متر درازا در لحاظ گرفته شده‌است .
دقت داشته باشید که‌این بعد ها فقط برای هنگامی است که یک دستشویی شرقی یا این که غربی در فضای مستطیلی به پهنا 90 سانتی متر و ارتفاع 150 سانتی متر باشد و توالت در‌این گوشه و کنار تعریف نشده است که با دکوراسیون معماری فعلی که سرویس بهداشتی به همراه سرویس بهداشتی غالبا در یک گوشه و کنار چشم می‌شوند , فرق داراست .

• در تمدن عرفی سوئیت سازی اصطلاحا بساز و بفروش , خالق غالبا به حیث مخاطب عام برای فروش دقت ویژه دارااست و خیلی به استانداردهای ذی‌ربط و اصل اهمیت ساخت حالت آسایش در منازل مسکونی بعضی توجهی نشان نمی دهد و اکثر متراژ سازه را به نشیمن و پذیرایی و سپس آشپزخانه اختصاص داده , به‌این مشاهده کرد که خریدار تنها به بزرگی هال و پذیرایی تمایل به خرید ملک می‌گیرد و بعد ها دستشویی به دیده نمی آید و تنها صرف رنگ کاشی و سرامیک و ظاهر اتاقک دستشویی کفایت می نماید , پس وجود مهندس ناظر با پا فشاری بر اصول مهندسی فرق مهم یک ساختمان مهندسی ساز و غیره میباشد . لوله بازکنی گلچین

ب : گرمابه

کابین دوش شاید انواع متعدد داشته باشد در خالت مربع هر ضلع , در شرایط مثلث طول و در شرایط دایره یا این که بیضی قطر آن نباید کمتر از 75 سانتی متر باشد . فضایی که برای شیر , جا صابونی , دستگیره و دیگر متعلقات اضطراری است می بایست بیرون از مقدار های داده شده برای اتاقک دوش باشد .
گرمابه با داشتن سرویس بهداشتی و دستشویی خارجی واجب است ابعادی به مقدار 1 . 3 * 2 متر داشته باشد .

مزایا و معایب به کارگیری از سرویس بهداشتی خارجی و اهل ایران

به کارگیری از توالتهای خارجی و اهل ایران هر یک مزایا و معایبی دارااست .
این‌که چرا و چه‌طور بعد از حمله قوم و قبیله مغول به کشور‌ایران , به کارگیری از توالتهای صندلی نظیر هخامنشی جایش را به توالتهای زمینی گودی نظیر چینی یا این که مغولی اعطا کرد , دوچندان مسئله دعوا ما نیست . ولی چنانکه از نگارگری های به جامانده از کشور ایران باستان مشخص و معلوم است ; هر مدل فرهنگ و تمدن نشستن بر روی زمین به جای نشستن بر سکوها و تختهای خانگی ; بعداز ظهور اسلام صورت پیدا کرد و با حمله مغول به جمهوری اسلامی ایران همگانی خیس شد : در هیچ یک از نقاشیهای کشور‌ایران باستان ; خلاف نقاشیهای باستانی کشورهای هند و چین , اشخاص به طور نشسته بر روی زمین در حالتهای دوزانو و یا این که چهار زانو , مشاهده نمی‌شود . البته پس از ظهور اسلام و بعد از آن یورش ی مغول به جمهوری اسلامی ایران , طریق ی نشستن بر سکوها جای خویش را به نشستن بر روی زمین تغییر‌و تحول اعطا کرد و گونه توالتهای مورد استعمال هم از وضعیت صندلی جور به شرایط زمینی تغییر‌و تحول پیدا کرد .

به کار گیری از هرنوع ازین توالتها :

اهل ایران یا این که خارجی , در دسته خویش مضرات و حسناتی را دارا‌هستند . مثلا ; بیان شده استعمال همیشگی از توالتهای اهل ایران ساخت پادرد و کمردرد مینمایند ولی در قبال آن ; به کارگیری فراوان از دستشویی خارجی هم از دید گوارشی و بهداشت پوست بسیارمضر است و آدم را مبتلا بیماری های دردناکی نظیر کولیت یا این که قولنج روده و همینطور در صورت عدم رعایت بهداشت بوسیله اشخاص گذشته کاربر از سرویس بهداشتی ; ایجادانواع حساسیتها و بیماریهای پوستی می نماید . . چنانچه فیزیولوژی گوارش را مدنظر در اختیار بگذاریم , به مضرات دستشویی صندلی یا این که خارجی پی خوا هیم پیروزی ; خدمات تعمیر و نصب توالت فرنگی بلوار فردوسی مشهد

روده ی بزرگ آدم یا این که کولون از طرف راست و ذیل تن آغاز می شود و یک سیر رو به بالا را طی می نماید , بعد از آن به موقعیت افقی ادامه ی مسیر می‌دهد و نهایتا سیر نزولی پیدا می نماید و در سمت چپ به سیگموئید یا این که نصیب فراخ منتهی , و در پایان به رکتوم و مخرج ختم می شود . بیشترین تفاله ی مواد غذایی بجهت فراخی سیگموئید در آن جا انباشته می شود و در صورتیکه این نصیب از روده مورد فشار قرار نگیرد , به راحتی دفع صورت نمی گیرد . استعمال از دستشویی خارجی سبب ساز می شود فشار ضروری به روده وارد نیاید و همین فرمان در زمان طولانی موجب پیدایش بیماری های روده ی بزرگ می شود . نیز چنین است در شرایط ایستاده ادرار کردن بوسیله آقایان . این فعالیت هم منجر می شود مثانه مبتلا بیماری گردد ; چون دراین‌صورت , ‌ادرار به راحتی و کاملا دفع نمی‌شود .

ولی هنگام نشستن در دستشویی اهل ایران , ماهیچه های ران و عضله ی شکم به سیگموئید فشار می‌آورد , و در صورتی سنگینی تن را روی پای چپ در اختیار بگذاریم , در دست کم زمان اجابت مزاج صورت خواهد گرفت . در این‌حالت روده کاملا , تخلیه می‌گردد , و چه بسا از نصیب تحتانی طحال تا انتهای مخرج به یک باره فضولات دفع می‌شود و همین فرمان موجب سبکی و نشاط بشر می شود و سنگینی امعا و احشاء هم روی مثانه فشار میاورد و آن را تماما تخیله می نماید . لوله بازکنی محدوده منطقه ۱۷ (هفده)

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس