شما این‌جا هستید
تخلیه و لایروبی و حفر چاه 

لوله بازکنی -

هنگام حفر چاه اصول ایمنی را رعایت کنیم

Rate this post

اصول ایمنی حفر چاه

برای پيشگيری از حادثه ها چاه‌ و ريزش و تخريب چاهها بايد به موردها با اهمیت زير دقت داشته باشيد .  تخلیه چاه
حفر چاه يک کار فنی تخصصی است شهروندان بايد اعتنا داشته باشند که حفر چاهها را تنها به اشخاص کارآزموده و فنی بسپارند .
مسافت چاه از ديوارهای جانبی و ديگر چاهها بايد دست‌کم 3 متر باشد .

بدور چينی بدور چاهها يکی از ضروريات چاه است که بايد با خشت و سيمان در عمق 150 سانتی متری و در پهنا 80 سانتی متر به کار رود و دهانه چاه بيشتر از 50 سانتی متر نباشد . چاه بازکنی و تخلیه چاه بلوار توس مشهد

چاهها بايد مجهز به لوله تهويه هوا باشند و لوله به بالاترين نقطه ساختمان منتقل شود .

برای اين که فعالیت تخلیه چاه خوب تر صورت گيرد رمز لوله را با زانوی 90 جايگاه معکوس کنيد .

برای جلوگيری ازريزش آب برديواره چاه ضرورت داراست از گلدانی مصرف شود تا آب به راس چاه تخلیه شود يا اين که لوله فاضلاب به راس چاه انتقال و از يک زانوی 90 مرتبه ( L نظیر ) مصرف شود و به نظر جلوگيری هرچه بيشتر از ريزش آب بر ديواره چاه خوبتر است به زانو يک لوله 60 سانتی بیش تر شود .

نکات ايمنی برای کارگران چاه کن

الف – خصوصيات ويژه کارگران مقنی

دارنده تجربه کافی باشند , از سالم جسمانی کافی برخوردار باشند , امداد چاه کن از توانايی جسمانی اضطراری برخوردار باشد .

ب ) تجهيزات مورد نياز

به کارگیری از چرخ چاه فلزی ( درصورت به کارگیری از چرخ چاه چوبي – چرخ چاه سلامت باشد ) .
استعمال از کلاه ايمني .
به کارگیری از طناب مطلوب و بررسی دقيق و مکرر آن .
استعمال از سطلهای لاستيکی مطلوب .
به کار گیری از هواکش مطلوب ( دستگاه دم ) برای تخلیه گازهای داخل چاه به فضای آزاد .
تعيين موقعيت مطلوب چاه .
رعايت مسافت مطلوب با چاههای نیز جوار .
رعايت مسافت مطلوب با ديوارهای جانبی و ستونهای جانور سازه ( دست‌کم 3 متر ) .
رعايت مسافت مطلوب با باغچه و محلهايی که آبريزی در آن زياد می‌باشد .
رعايت مسافت مطلوب از لوله کشی آب سرد و گرم .
تا حد قابلیت محل حفر چاه دارنده خاک دست ريز نباشد .
ج ) وظايف شهروندان در مواقع سقوط اشخاص به باطن چاه

در‌حالتی که به هر عاملی چاهی فرو ريخت و فرد يا افرادی در آن سقوط کردند در نهايت خون سردی به نکاتی که تیتر میشود فعالیت کنيد . لوله بازکنی منطقه (منطقه نوزده) تهران

تیم نجات و کمک اداره حریق آدرس و سرویس ها ايمنی را مطلع کنيد

به دهانه چاه نزديک نشويد و از فشار بر کنارههای آن و ريزش بيشتر چاه جلوگیری کنيد . وسايل و اجسام سنگين را از اطراف محل ريزش در کمال احتياط کنار بکشيد . لوله بازکنی منطقه دارآباد

به دهانه چاه با سيم سيار روشنایی داده شود و تلاش شود به صورت لفظی با اشخاص باطن چاه رابطه برقرار شود . ذیل هيچ تیتر قهرمان بازی نکنيد و به باطن چاه نرويد زیرا احتمال دارد سبب ساز ريزش بيشتر چاه و خطر مرگ برای اشخاص درون چاه شويد يا خویش مبتلا گاز گرفتگی شويد . درصورتی که توانستيد با اشخاص تماس برقرار کنيد فورا يک طناب مطمئن و در صورتیکه طناب فقدان با سرهم کردن ملافهها و گره زدن به همديگر آن را به طور طناب به درون چاه بفرستيد تا فرد درون چاه دور کمر خویش گره بزند و او‌را آهسته و با احتياط بالا بکشيد در اين کار شتاب و دستپاچگی نکنيد و از دسته گرهها و تن درستی آنان مطمئن شويد در صورتیکه فوريتهای مختص يا خطرها دور از شوخی موجود هست درانتظار مجموعه نجات بمانيد و از هر جور مبادرت غير اصولی جدا پرهيز کنيد .

عوارض لبریز شدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه

در‌این مقاله می خواهیم علت مالامال شدن آب چاه شبکه فاضلاب را با نیز بررسی کنیم . علت گرفتگی چاه فاضلاب و تخلیه چاه به دلیل وجود جامداتی است که از روش لوله فاضلاب وارد آن می‌شوند . گهگاه وجود ضایعات در لوله ها همانند پرز گیسو , چربی مورد ها , افتادن مواد پلاستیکی سبب به‌وجود آوردن بستری میشود که آب نمی تواند از آن عبور نماید و سرتا رمز لوله فاضلاب را میپوشاندو در فیض سبب ساز دوری از نفوذ آب به چاه میشود . همین علت می تواند منجر زود رمز ریز شدن آب چاه شده و همانگونه که می دانید هزینه تخلیه چاه فراوان بالا خواهد بود . در مقاله‌ها بعدی به بررسی حفر چاه خوا هیم پرداخت .
برای رفع مشکلات فوق بایستی اقداماتی اعم از لایروبی مواد از چاه , لجنکشی و کف تراشی را انجام اعطا کرد تا چاه فاضلاب نظیر ابتدا شود .
لایروبی چاه و سپتیک به صورت معمول بوسیله اشخاص کاردان و کارآزموده انجام میشود . بدین صورت که بعد از تخلیه چاه اشخاص به درون چاه می‌روند و لجن ها و مواد زاید را به بیرون از چاه منتقل می‌کنند . هزینه لایروبی چاه بر پایه ی مسزان لجن و مواد زایدی است که از کف چاه تراشیده میشود .

لایروبی چاه و سپتیک

از سایر عوارض مالامال شدن چاه فاضلاب در زمین هایی که غیر ماسه ای می باشند زوال آب و مکش آب در خاک است که به دلیل کم بودن دیوار چاه فاضلاب و نداشتن انباری مامان چاه مدام در هنگامی معلوم لبریز خواهد شد .

درباره ی زمین های شنی می بایست سرویس تان پهنا کنیم که درین گونه اراضی احتمال مالامال شدن چاه آب فاضلاب نسبت به زمین های خاکی دوچندان کمتر است . علت لبریز شدن و سرریز شدن چاه درین نوع اراضی هم قوام و ضماری است که از فضولات کف صابون و چربی ها بر روی دیوار چاه فاضلاب نشست می‌کنند و فیض آن عدم مکش آب است .
یک کدام از مواقعی که سبب آزار رسانی ساکنین منزل می شود بوی نامطبوع و بد چاه فاضلاب است که آن علل مختص خویش را داراست برای به وجود وارد شدن که پیرو به آن ها اشاره می شود . بوی بد چاه و توالت و گرمابه و ظرفشویی از آن دست مواقعی است که اهل منزل را اذیت می‌نماید . در عمده مواقع بشر نمیداند که چه طور از دست این بوهای ناخوشاین خلاص شود .

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس