شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

قبل از روشن کردن شوفاژ ها باید رادیاتورها را هواگیری کنید.اما چطور…

اگر هوا در لوله های رادیاتور باشد باید قبل از روشن کردن شوفاژ آنها را  هواگیری کنیم که اینکار به آسانی انجام شدنی است.

هواگیری

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

رادیاتورهای شوفاژ یکی از رایج ترین پایانه های حرارتی در سیستم گرمایش مرکزی هستند و خیلی از ما از شوفاژ یا پکیج برای گرم کردن خانه استفاده می کنیم که با گرم کردن آب و به جریان انداختن آن در رادیاتورها خانه را گرم می کنند. اما گاهی پیش می آید که با وجود دمای خوب آب و عدم وجود مشکل در لوله کشی خانه، رادیاتورها به خوبی گرم نمی شوند. ممکن است مشکل خیلی کوچک ایجاد شده، جمع شدن هوا در لوله های رادیاتور باشد که به آسانی با هواگیری رادیاتورها حل می شود. چنانچه طبق مراحل پیش روید به احتمال زیاد نیاز به سرویس کار متخصص نخواهید داشت.

مراحل هواگیریرادیاتور

۱- اگر فرش تان زیر رادیاتور است آن را کنار بزنید و زیر رادیاتور دستمالی پهن کنید و یا با پوششی پلاستیکی روی فرش را بپوشانید.
این اقدامات صرفا جنبه احتیاطی دارند.
پیچ مخصوص باز کردن رادیاتور و یک ظرف که بتوانید آن را به راحتی زیر پیچ بگیرید را محیا کنید.

۲- هواگیری رادیاتور، به کمک پیچ گوشتی مخصوص پیچ رادیاتور را کمی باز کنید تا هوای داخل آن خارج شود اما نه به گونه ای که آب با شدت از رادیاتور بیرون بپاشد و همه جا را خیس کند.

۳- ظرف را زیر محل خروج آب بگیرید؛ با دیدن بیرون ریختن مقداری آب از رادیاتور گمان نکنید کار تمام است و هواگیری رادیاتور تمام شده است. باید چند مرحله آب از رادیاتور خارج شود تا تمام هوای بین لوله ها تخلیه شود.

۴- پس از اطمینان از خروج کامل هوای رادیاتور پیچ را محکم سرجایش ببندید.

 

قبل از روشن کردن شوفاژ ها باید رادیاتورها را هواگیری کنید.اما چطور…

 

منبع سایت پرشین وی

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس