شما این‌جا هستید
آموزش 

لوله بازکنی -

وسایلی در حمام که می توانند بیماری زا شوند

نظافت حمام ؛ داخل حمام اشیایی وجود دارد که اگر آنها را مرتب تمیز نکنید، امکان دارد به لانه میکروب ها تبدیل شده و خدای نکرده بیمارتان کنند.

حمام

 

دوش گرفتن و حمام کردن یکی از بهداشتی ترین کارهایی است که هر فرد باید روزانه انجام دهد، بخصوص در این روزها که هوا گرم است، نیاز به این عمل بهداشتی بیش از پیش احساس می شود. اما بهتر است بدانید که اگر برخی نکات را رعایت نکنید، امکان دارد همین کار به سلامتی تان آسیب بزند. داخل حمام اشیایی وجود دارد که اگر حواستان نباشد امکان دارد به لانه ی میکروب ها تبدیل شده و خدای نکرده بیمارتان کنند.

از لیف و کیسه گرفته تا پرده حمام، حوله و سر دوش و غیره جزو اشیایی هستند که باید به طور مرتب تمیز شده و از هر نوع آلودگی مبرا باشند.

لیف طبیعی یا لیف معمولی حمام

احتمالا تا به حال نام لوفا یا همان لیف طبیعی را شنیده اید. لوفا نام گیاهی است که ۵ یا ۶ ماه بعد از کاشت آن، گل های درشت و زردرنگی می دهد. از این گیاه برای ساخت اسفنج و لیف استفاده می کنند.
این گیاه یک محصول طبیعی برای تمیز کردن پوست است و یکی از قدیمی ترین روش های ماساژ پوست محسوب می شود که برای رفع سلول های مرده ی پوست و تنفس سلول ها مفید است.

البته لیف های معمولی نیز هستند که مورد استفاده قرار می گیرند. فرقی نمی کند لیفی که استفاده می کنید چگونه باشد. مهم این است که این لیف می تواند تبدیل به لانه ی میکروب ها شود.

برای جلوگیری از بروز هر نوع مشکل احتمالی بهتر است بعد از استفاده از لیف، آن را با دقت شسته و خشک کنید و لیف را تا نوبت استفاده بعدی از محیط حمام خارج کنید و هر چند مدت یکبار نیز آن را عوض کنید.

پرده حمام

پرده ی حمام باعث زیبایی دوچندان حمام شده و فضای آن را جداسازی می کند. اما فاصله پرده تا دوش و وان چگونه است؟

این بار با دقت بیشتری به داخل حمام تان نگاه کنید. قسمت پایین پرده را با دقت وارسی کنید. آیا قسمت پایین آن نیز به اندازه ی بالایش سفید است؟ به احتمال زیاد نیست.
این قسمت از پرده که بیشتر با زمین در تماس است و در معرض آب و صابون و غیره قرار دارد زرد شده و بدتر اینکه ردپایی از کپک زدگی نیز در آن دیده می شود.

بعد از دوش گرفتن پرده را تکان دهید تا آب آن بریزد و خشک شود. بهتر است هر از گاهی پرده حمام را درآورده و بشویید.

به جای پرده های پلاستیکی از پرده ی حمام پارچه ای ضدآب استفاده کنید. از جمع کردن پرده خودداری کنید و اجازه دهید باز بماند تا خشک شود.

کیسه حمام

وضعیت کیسه نیز مانند لیف است. خیلی ها عادت دارند هنوز هم بدن شان را کیسه بکشند.

به عقیده ی متخصصان حوزه زیبایی نیز می شود هر ماه یک تا دو بار با روشوی و کیسه، پوست بدن را از شر سلول های مرده خلاص کرد و به اصطلاح لایه برداری نمود. ولی یادتان باشد محکم کیسه نکشید، چون پوست را زخم می کند.

اما اینکه کیسه را لبه وان یا قفسه ی حمام رها کنید، بهداشتی نخواهد بود، چون کیسه ی خیس لانه ی میکروب ها است.

بهتر است هفته ای یک بار سر دوش را با مواد پاک کننده ضدعفونی کنید و قبل از استفاده آن را داخل آب داغ قرار دهید.

 

منبع سایت تبیان

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس