شما این‌جا هستید
حمل نخاله و حمل مصالح 

لوله بازکنی -

پسماند چیست و انواع آن چگونه دسته بندی می شوند؟

Rate this post

برنامه محفظه زیست ملل متحد ( احصائیه ( United Nations Environment Programme آهک چارو ) یکی‌از نهادهای متعلق به اداره ملل متحد است که در مسئله مراقبت محفظه زیست فعالیت دارد . این ارگان پسماند را شئ یا مواد مستلزم به دفع یا پردازشی توصیف می نماید که صاحب آنها , دیگر نیازی به آنها نداشته و یا به کارگیری ای از آنها نمیکند . در واقع پسماند ها فیض کار و کار آدم میباشند . پسماند ها هرچند از به عبارتی موادی تشکیل شده گردیده اند که در بقیه محصول ها قابل به کارگیری وجود دارا هستند , ولی بی بها میباشند .

متاسفانه در موردها متعددی بازدید میکنیم که علت بی بها بودن آشغال و اشکال پسماند ها , ادغام بودن این مواد است . درصورتی که مدیر پسماند ها به صدق انجام بگیرد و آزمونه ای جداسازی پسماند ها صورت بپذیرد , می توانایی اکثری از مواد و اشیاء گرانبها را از داخل پسماند ها پیدا کرد . اندازه و مدل پسماند های ساخت شده در شهر های متعدد با یکدیگر مضاعف متعدد است , به صورت نمونه در بخش ها پرجمعیت و در حال پیش رفت پسماند های ساختمانی ابوزیدان و صنعتی بخش اعظم از شهر های کوچک یا ده ها خواهد بود .

تغییر و تحول فصل های سال یکی از دیگر از مواقعی است که میتواند در حجم و مدل آشغال و پسماند ها تغییر و تحول بوجود آورد . طرز مدیر پسماند ها با ابر طور وش یکدیگر تفاوت اکثری دارااست . به عنوان مثال مدیر آشغال های جامد شهری , به جهت تنوع بالایی که دارااست مضاعف سخت تر از دیگر پسماند های یکنواخت تجاری و صنعتی خواهد بود .

اشکال پسماند ها

اشکال پسماند ها را به صورت کلی مبنی بر منبعی که از آن ساخت گردیده اند نوع بندی می نمایند . پیرو به توضیح و نظارت پنج تیم حیاتی پسماند ها میپردازیم :

دسته بندی پسماند پسماند چیست انواع پسماند

اشکال پسماند ها

پسماند معمولی

به ضایعات و آشغال هایی که از کار های روزانه و معمول آدم ها در ده و شهر بوجود میاید , پسماند های معمولی گفته می شود . آحاد . پسماند های خانگی و آدیومتر نخاله های ساختمانی جزء این نوع به شمار میروند .

آسندر نخاله های ساختمانی : ضایعات آزار رسانیدن باقی‌مانده از فعالیتهای عمرانی نظیر تولید و ساز , تعمیرات , تجدید بنا و … نخاله آسمان کم ابر ساختمانی گفته می شود . این ابن ماجشون این پسماند ها دربرگیرنده موادی نظیر سیمان , گچ , شیشه , خشت و … میباشد .

پسماند خانگی : آشغال هایی که در طی کار روزمره مردمان در منازل ساخت می شود پسماند آشکارساز تشدیدی خانگی نامیده می شود . ابو قادم پسماند های غذایی , آسیب تابش صیفیجات , میوه ها و … جزء اشکال پسماند های معمولی خانگی به شمار میروند .

اشکال پسماند بیمارستانی

 به آشغال و پسماند هایی زیان آور و عفونی که در مرکزها درمانی و طبی نظیر بیمار ستان ها , آزمایشگاه ها , مرکزها بهداشتی و … ساخت می شود , پسماند بیمارستانی گفته می شود . اعتنا داشته باشید پسماند های خطرناکی که در بیمار ستان ها ساخت می شود , نظیر پسماند مواد پرتوزا جزء اشکال پسماند بیمارستانی به شمار نمی رود . طرح توجیهی بازیافت نخاله ساختمانی مصالح تخریب شده بازیافتی

آب خشک کن

اشکال پسماند بیمارستانی

پسماند های کشاورزی

پسماند چیست دسته بندی پسماند انواع پسماند

در طی کار هایی که به مراد ساخت محصول ها کشاورزی شکل میگیرد هم پسماند هایی ساخت می شود که به آنها پسماند کشاورزی گفته می آزمونه می شود . کالا های کشاورزی فاسد آبدست شده و غیرقابل به کارگیری و فضولات دامی جزء این نوع از پسماند ها به شمار میرود .

پسماند های صنعتی

پسماند های میراث از کار های معدنی و صنعتی که دربرگیرنده موادی نظیر لجن صنعتی , اچگارائی براده ها , سر ریز آفره ها و … میباشد , آشغال یا پسماند صنعتی آرپه گفته می شود . پسماند های اتساع پیدا کردن های صنعتی به وسیله نیروگاه ها و آراشید پالایشگاه های مرتبط با صنایع نفت , گاز و پتروشیمی ساخت می شود .

اشکال پسماند ویژه

اگر که هر کدام از اشکال پسماند های مذکور شده در صدر , دارنده خصوصیت های خطرناکی باشند و در فیض آن به نگهداری و مراقبت ویژه مستلزم باشند , جزء اشکال پسماند ویژه به شمار میروند . به عبارت دیگر اگر که پسماند ها احتیاج به مدیر خاصی داشته باشند , به آنها پسماند ویژه گفته آموزش سلامت می شود .

آنگه امکان انفجار یا احتراق آبدانی و خطرناک بودن برای اجدل تندستی آدم ازجمله خصوصیت های خطرناک پسماند ها میباشد . در واقع پسماند های ویژه دارنده ماهیت خطرناکی میباشند که شاید منجر پیدایش زخم هایی در محفظه زیست شود و همینطور تندستی آدم ها و بقیه موجودات را تهدید نماید

ضرورت مدیریت کامیون های مخصوص حمل نخاله های ساختمانی و عمرانی توسط مراجع مربوطه مثل شهرداری ها و سازمان مپ

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس