شما این‌جا هستید
سرویس کولر آبی مشهد 

لوله بازکنی -

کولر آبی به جای کارواش

Rate this post

به نقل از خبر نگار ما , با گرم شدن هوا و آغاز به کار کولرهای آبی رنگ در ساختمان‌ها , مورد رئیس مصرف آب مجدداً اهمیت خویش را نشان میدهد . خبر نگار ما که کولر آبی‌اش وخیم است و جوری آب می دهد که همسایه محل از آن تحت عنوان کارواش استعمال میکنند , به در بین مردمان رفته تا لحاظ آنها‌را در همین مورد جویا شود . گفتنی است خبر نگار ما خیر فقط به موجودی آب مرزوبوم لطمه میزند , بلکه نیمی از کارواش‌های تهران را نیز برشکست نموده است . تعمیرکار کولر آبی مشهد

پیرمردی که روی نیمکت بوستان نشسته بود , به خبر نگار ما اظهار کرد : کولر خودم است . اصلاً دلم می خواهد باطن کولرم آب پرتقال بریزم . به چه کسی مربوط است؟ اینجانب هر چقدر دلم بخواهد آب مصرف میکنم و پولش را می ‌دهم . اصلاً اینجانب و همسرم گرمایی هستیم و بایستی ۱۲ ماه سال را کولر روشن کنیم به چه کسی مربوط است؟ کمپین‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و اداره آب و نیروی انتظامی و ارتش ناتو نیز نمی‌تواند به اینجانب بگوید چه کار بکنم و چه کار نکنم . حتا همسرم نیز نمی‌تواند به اینجانب فرمان بدهد . شخصیت اینجانب در منزل به گونه‌ای است که همسرم حتا نمی‌تواند جیک بزند . کاری میکنم مرغان اسمان به حالش ناله نمایند . یک دفعه اعتنا پیرمرد به دستان خبر نگار ما جلب شد و با نگرانی پرسید : ببخشید ضبط می‌کنید؟ خبر نگار ما نیز با حرکت دادن رمز تایید کرد . پیرمرد با دست‌پاچگی ادامه اعطا کرد : آری پهنا میکردم . حتا در صورتی‌که همسرم توی گوش اینجانب نیز بزند اینجانب چیزی به وی نمی‌گویم . اینجانب همین جا عهد و پیمان می ‌دهم در تمام ارتفاع سال کولرم را خاموش کنم . همسرم را نیز خودم باد می زنم تا خدای ناکرده گرمش نشود . اصلاً در‌حالتی که کارکرد کولرهای آبی رنگ را بررسی نکنیم و از هدر رفتن آب بوسیله این کولرها پرهیز نکنیم , قطعاً ظلم بزرگی به فرزندانم کرده‌ایم که در آتی می خواهند از این آب استعمال نمایند .

در پایان این گزارش , خبر نگار ما از پیرمرد خداحافظی کرد اما پیرمرد تا راز خیابان دنبال خبر نگار ما آمد و همیشه می‌گفت : داداش جون مادرت اون گذشته رو تمیز کن . داداش ناموساً این دو‌مین رو پخش کن . سرویس کولر آبی مشهد راهنمای تعمیرات و تعویض کولرهای آبی به همراه آموزش کامل

پسر جوانی که روی موتورش نشسته بود و یک زنجیر دور انگشتش می‌چرخاند , به خبر نگار ما خاطرنشان کرد : به جان خودم همسایه‌ی ما نصف آب تهران را با آن کولرش هدر میدهد . هرچه به وی می گویم اخوی عزیز آن بست بی‌صاحاب پایین کولر را محکم کن به خرجش نمی‌رود که نمی‌رود . همین‌طور شُر و شُر آب از ساختمان‌شان به زیر می‌ریزد . ما با خودرو تا راز محل می آییم و از آنجا به بعد از آن سوار قایق می‌شویم تا به منزل برسیم . این آقا معاش ما‌را نابود کرده , مرا از کار بی‌کار کرده و تا به درحال حاضر ۷ تا مدیریت اداره آب ناحیه را سکته داده . اینجانب کارواش داشتم و احوال مالی بدی نیز نداشتم . البته از زمانی هنگامی که که‌این آقا به محل ما آمد , دیگر هیچ‌کس ماشینش را به کارواش نمی‌آورد و کلیه ماشین‌شان را میبرند پایین کولر این آقا می‌شویند . حتا مترو می خواهد قطارهایش را بیاورد آن‌جا بشوید . به جان تک پسرم نیلوفر درصورتی که گیرش بیاورم , کاری میکنم آن خال روی لپ سمت چپش , به حالش زاری نماید . در همین لحظه یک دفعه دقت پسر برنا به خال روی لپ سمت چپ خبر نگار ما جلب شد و چهره‌ی اورا به خاطر آورد . پسر برنا با عصبانیت اذعان کرد : وایسا ببینم…

اعتنا به سه نکته در تعیین , فعال‌ساز‌ی و به کارگیری از کولرهای آبی‌رنگ حتمی است :

1 ) تعیین و بازدهی

یک کدام از دلایلی که اشخاص را در راستای به کار گیری از کولرهای آبی‌رنگ سوق می‌دهد مصرف برق تحت کولرهای آبی رنگ و در سود هزینه‌های ناشی از آن است . ولی در صورتی‌که حقیقتا در‌پی مصرف برق کمتر می باشید در گزینش کولرهای آبی‌رنگ به برچسب انرژی آن هم اعتنا فرمایید . براساس گزارش بیان شده در تارنما اداره منفعت وری انرژی جمهوری اسلامی ایران ( سابا ) , با جایگزینی یک کولرآبی با گنجایش 5000CFM و مقام انرژی A به جای کولر مشابهی با به عبارتی گنجایش و مقام انرژی G می‌توان بیشتراز 60 % در هزینه برق مصرفی صرفه جویی کرد . این تعیین ممکن است حدود 10 % هزینه اول فراتر را برای خریدار داشته باشد ولی این هزینه با مصرف تحت کولر در عصر هنگامی کوتاهی جبران شده و در بلند مقطع به نفع خریدار است .

به کار گیری از الکتروموتورها و پمپ های با بازده بالا و کم مصرف و پباده سازی با صرفه فرآیند کاری اجزای متعدد کولر اعم از دست اندرکاران اثر گذار در ارتقاء بازدهی کولرهای آبی‌رنگ میباشند .

2 ) نصب و فعال سازی

محل قرارگیری کولر آبی‌رنگ و سیستم شبکه کشی آن دو نکته مهمی است که نباید نسبت به آن‌ها کم توجهی شود . محل قرارگیری کولر در واقع به نوعی کیفیت هوای محل ورود به ساختمان را انتخاب می نماید . به این ترتیب کولرها بایستی در جایی نصب شوند که در نزدیکی آن گردش هوای قابل قبولی جریان داشته باشد و کولرها نباید در حوالی ونت های فاضلاب و منابع آلودگی های گرد و خاک و . . . نصب شوند .

دعوا دیگر انتقال هوای سرد ایجاد شده در کولر به درون ساختمان است که توسط سیستم شبکه کشی انجام میشود . در شایسته ترین وضعیت فرض میکنیم که بعد ها شبکه و محل قرارگیری روزنه ها در باطن ساختمان به روش صحیح و مهندسی پباده سازی شده باشد , ولی نمی‌شود صرفا بدین بسنده کرد و اعتنا به موارد ذیل حتمی است :

الف ) سیستم شبکه کشی می بایست با لرزه گیر پلاستیکی قابل قبولی به کولر وصل شود .

ب ) برای شبکه کشی بایستی کوتاهترین مسیر ممکن گزینش شود . مقایسه قیمت های سرویس و نگهداری کولر آبی در مراکز و تعمیرگاه های مختلف

ج ) در صورتیکه شبکه تامین هوا در معرض نوروفروغ خورشید است جهت خودداری از تلفات حرارتی شبکه کشی بایستی به صورت قابل قبولی عایق بندی شود .

3 ) به کار گیری صحیح و سلامت

مطمئنا هیچ کاربری رغبت ندارد در کنار هوای خنکی که به وسیله کولر آبی‌رنگ برای آسایش ساکنین ساختمان مهیا نموده است , مشکلاتی از قبیل ورود گرد و خاک , بوی نامطبوع و بیماری های ناشی از آن‌ها‌را برای ساکنین به توشه آورد . ممکن است این سوال در ذهن خواننده ساخت شود که بیماری چه ربطی به کولر آبی رنگ دارد؟

لطفا به این مطلب رای دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پست‌های مرتبط

یک نظر بگذارید

قالب وردپرس